Velká kniha historických otazníků přehled

Velká kniha historických otazníků https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21326/mid_velka-kniha-historickych-otazniku-YH7-21326.jpg 4 4 4

Kde zůstali neandrtálci, ti ryzí Evropané? Kdo postavil Stonehenge? Kdo odkojil Romula a Rema? Odkud přišli Etrus-kové – pochmurný národ plný záhad? Byli Šógunové – spásou, nebo neštěstím Japonska? Byl Attila opravdu Bičem Božím? Soumrak starého Říma a jeho bohů. Kam se poděli Thrákové (a Dákové)? Záhadný vznik Jeruzaléma a jeho pád. Tajemství diaspory. Najdeme ztracená Kristova léta? Kdo byl vlastně Sámo a kde se nacházel Wogastisburg? Záhadný vznik a zánik pobaltských Slovanů. Prodaná Panna orleánská? Byla Byzantská říše odsouzena k zániku? Sláva a bída dávných nevěstek. Napoleon III. – příliš přísně posuzovaný panovník? Mohla nám Francie v r. 1938 pomoci? Pravda a mýty o pražském povstání 1945. O zrození Státu Izrael. Šestidenní válka. To jsou jen některé z mnoha historických otazníků, na které budeme spolu s autorem této knihy hledat odpověď.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velká kniha historických otazníků. Přihlašte se a napište ho.

Flexi
02.08.2021 3 z 5

Nesourodé čtení. Zavádějící název - v některých kapitolách o otazníky vůbec nešlo. Působily více dojmem kapitol z učebnice dějepisu, jen napsány přístupnější formou. Možná vhodné pro ty, kteří prošvihli hodiny dějepisu ve škole, nyní se historii chtějí věnovat a nevědí, jaká historická doba by je zajímala.

tenax
16.08.2013 4 z 5

Tlustospis, který se dát číst jen po kouscích, souběžně a nezávisle na jiných knihách. Je nabitý fakty, které není možné najednou úplně absorbovat, přesto zajímavé čtení. Obdivuji autora, že dokázal takový obrovský kompilát z množství nesourodé literatury zpracovat (a pokud vím, nejen tento, ale i jiné na nejrůznější témata). Pihou na kráse je seznam vybrané literatury - je značně chaoticky sestavený, ani podle časové posloupnosti vydání, ani abecedně podle autorů, ani podle tematických okruhů, prostě jako by je náhodně bral z hromady na stole. Ale to je prkotina, která nesnižuje hodnotu knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Velká kniha historických otazníků v seznamech