FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Tak tohle byla jízda! První dva příběhy jsou takové dodatečné povídky by se dalo říci. Hlavně ta druhá je úžasná, nazval bych ji jednoduše "Jak se Nitz stal hrdinou".
Další část, která se skládá z pěti kapitol graduje pomalu, ale na konci dostaneme neskutečnej nášleh! Na závěr pár mých poznatků: Rudá vrána se mi docela začal líbit a Ten, který chytá je zase neskutečnej zmrd!
Jak tato série skončí, těžko říct, každopádně to bude brutální!

27.05.2018 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha druhá Batman: Zrození démona: Kniha druhá Dennis O'Neil

Taková pohádka z Tisíce a jedné noci, takto by se dala shrnout tato kniha. Tato kniha nám konečně dává příběh o "Zrození démona". V tomto příběhu se vracíme několik stovek let do minulosti, abychom se něco dozvěděli o Ras Al Ghulovi. Nebylo to vůbec špatné.
Kresba je velice zajímavá a hlavně netradiční, nebyla taková nudná jako klasický mainstream.

Retro komiks nebyl vůbec, ale vůbec marný a relativně dával smysl. Takže palec nahoru.

Celkově tuto knihu hodnotím nadprůměrně 3+. Líbila se mi o něco maličko než první kniha Zrození démona, ale opravdu jen maličko.

26.05.2018 3 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Tento úvodník do nové série Rebirth jsem si přečetl z principu, bohužel mi vůbec nesedl. Tím, ale nechci říct, že nedám Rebirthu šanci.
Na to, že tato série cílí na nováčky je fajn, ale tato knížečka bohužel vyžaduje mít dost načteno z DC světa, ano vzadu jsou vysvětlivky. Ale to celkový pocit ze čtení nezvedne.
Kresba je skvělá všech čtyř kreslířů. Takže po grafické stránce je to parádička.
Bohužel tuto knihu nedokážu dost dobře docenit jako jiní sečtelí čtenáři.
Ale víme jedno Bůh existuje, a je to Američan!

24.05.2018 2 z 5

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Robin Furth

Na začátek musím říct, že tento díl mi vůbec nesedl. Přišlo mi, že děj který se odehrával na poměrně dlouhé časové linii byl drasticky osekán. To, že byl oříznut vlastně vůbec nevadí, v podstatě je to dobře, a dalo se tím eliminovat nudné pasáže. Přesto mi přišlo, že ty nudné pasáže tam stejně byly.
Postrádal jsem tam určitou spojitost. Možná to je tím, že jsem nečetl knižní sérii, ale u předešlých komiksů jsem problém neměl.
Po závěrečné "bitvě", která byla opravdu kraťoučká jsem měl opravdu pocit takové demoverze tohoto příběhu.
Každopádně se těším co nabídne druhá série.

22.05.2018 3 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha první Batman: Zrození démona: Kniha první Dennis O'Neil

Kniha obsahuje dva, respektive tři příběhy (protože retro komiks). První příběh mě bavil více, jak po scénáristické stránce tak po výtvarné. V tomto příběhu musí Batman spojit síly s Al Ghulem a porazit hlavního nepřítele.
Druhý příběh špatný nebyl, kresebně se mi líbil, ale méně. Pobavila mě část, kdy se Batman převlékl za zabijáka, který ho měl zneškodnit.

Retro komiks byl velmi slušný a dával plus mínus smysl.
Celkově hodnotím lehkými 4*

20.05.2018 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Po všemožném vychvalování tohoto díla, jsem se nakonec také rozhodl k jeho přečtení. Musím říct, že toho nelituji.
Na začátek je dobré říci, že se nejedná o úplně klasickou sci-fi, kterou v dnešní době vnímáme. Je to hlavně díky tomu, že kniha obsahuje několik jakoby povídek, které jsou i nejsou vědeckofantastické.

Zápletka spočívá v tom, že sedm poutníků se vydává na planetu Hyperion za legendární bytostí, Štírem.
Při své cestě vesmírem každý z účastníků vypraví svůj příběh.
Například vyprávění kněze Hoyta (které mi přišlo nejlepší) je taková dobrodružná výprava do "džungle" za tajuplným kmenem, kdy se dozvídáme poměrně zajímavé věci o určitém náboženství, atd.
Příběh vojáka je zase taková ukázka skoro až klasické military sci-fi.
Básníkovo vyprávění mě třeba vůbec nebavilo a dost jsem se nudil.
Sol Weintraub, jako učenec, má velice emotivní a smutný příběh o jeho dceři, kterou postihne velmi zvláštní nemoc.
Dále tu máme klasickou kyberpunkovou detektivku ala Blade runner, toto mě velmi bavilo.
Za to poslední část, příběh konzula už tolik ne, ale uvědomuji se, že tato část má docela zásadní význam.
Kniha končí otevřená, protože pokračování nalezneme v knize Pád Hyperionu.

Bonusová povídka Centaurova smrt mě příliš neoslovila.

Celkové hodnocení 80%

17.05.2018 4 z 5

Neuvěřitelné příběhy Neuvěřitelné příběhy Mike Mignola

Úvodní troje povídky byly úžasné, klasické Hellboyovské příběhy plné tajemná a záhad, akorát že se jich samotný pekelník neúčastnil. První dvě z nich dokonce napsal sám Mignola a nakreslil Guy Davis, kreslící Ú.P.V.O. .
Další z povídek, které byli spíš humorné než vážné byl Půlnoční kovboj. Která hned připomene povídku Lívance. Tuto historku napsal a nakreslil sám Eric Powell, a je to vidět. Jeho humor je skvělý, fakt mě baví. Malý Hellboy mi tu dost připomíná Frankího z Goona, taková ta jeho humorná vážnost.
Pastvou pro oči je Lázeň, která je fantasticky nakreslena tužkou.
Poslední povídka knihy Moje dovolená v Pekle, která mi přišla svým zpracováním a pojetím jako nejzajímavější co tu můžeme naleznout.
Za to například Love story mi vůbec nesedla, místy mi přišla i dost nepřehledná.
A jako největší blbost mi přišla povídka Přestávka, která byla opravdu otřesná a byl bych tak nějak nejradši kdyby v této knize nebyla.
Celkově tuto knihu hodnotím velmi pozitivně a pro milovníky Hellboye se jedná samozřejmě o povinnost.

17.05.2018 5 z 5

Batman: Epilog Batman: Epilog Scott Snyder

Na "velké" finále dost slabé. První polovina knihy mě opravdu nebavila, hlavně část s Riddlerem, Freezem a Clayfacem, bylo to určitě tím, že scénář nepsal Snyder, kresba byla ucházející.
Naštěstí v druhé polovině nastoupil Snyder s Capullem a už jsem se docela bavil. I další kapitola Seznam nebyla úplně špatná.
Jako celek je tato kniha docela zklamání.

13.05.2018 3 z 5

Dlouhý John Silver 3 a 4 Dlouhý John Silver 3 a 4 Xavier Dorison

Ano, toto mě bavilo více než předešlé dvě alba. Třetí album Smaragdový labyrint nebylo špatné, stále se odehrávalo plus mínus na lodi. Ale čtvrté Guyanacapac mě doslova pohltilo, na toto jsme se těšil . Zajímavé zvraty, mysticismus co víc si přát.
Bohužel jako úplný celek mi to přijde dost nekonzistentní, jak mě první alba nebavila tak poslední hodně.
Přesto toto pirátské dobrodružství doporučiji.

13.05.2018 4 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Velmi pěkný origin Batgirl. Solidní příběh, který se hodně dobře čte a kniha krásně ubíhá. Hlavně je to díky parádní kresbě, která je sice jednoduchá, ale velmi se k tomu hodí, podobně jako v Robin: Rok jedna.
V této knize najdeme dva hlavní záporáky, Killer Motha, který je opravdu nejhloupější záporák, kterého jsem v poslední době viděl, a Firefly, ten už působil o něco lépe a nebezpečněji. Jako bonus tu máme nejhustšího záporáka a to Condiment Kinga: Krále ochucovadel!

Retro komiks byl zase velmi úsměvný, takový origin Bat-girl, kterou se ještě nestala Barbara Gordon.
Nejlepší hláška: "Papírový netopýři! To je nějaký batsignál." A na konci začne dokonce Bat-girl balit Robina.

08.05.2018 4 z 5

Goon #9 - Pohroma jménem svědomí Goon #9 - Pohroma jménem svědomí Eric Powell

První tři kapitoly taková poměrně klasika Goon. Pobavíme se zvláštním chováním bahňáka Charliho. Uvidíme tu děti jak si hrají s né úplně normálním pejskem, s kterým nejsou moc spokojení. A také budeme sledovat putování Krkavce, které bude mít důležitou dohru v této knize. Jinak Krkavce mám fakt rád, skvělá postava.
A pak přijde konec kapitoly 3, který nastartuje brutální jízdu v kapitole 4. Konec této knihy nebyl vůbec veselý, úplně soucítím s Goonem.

06.05.2018 5 z 5

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

Velmi slibný začátek nové série od CC. Rozhodně u tohoto příběhu nehledejte humor, toto je opravdu vážná záležitost. Po celou dobu vyprávění na vás dosedá tíživá atmosféra, která by se dala krájet. Tato kniha je opravdu začátek, doufám, že něčeho většího. Hlavní hrdinka Ema se zatím rozkoukává a s ní i čtenář.
Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale opravdu jen chvíli, protože krásně sedí k tomu temnému vyprávění. Příběh utekl jak voda a je vlastně i plus mínus uzavřen pro tento díl. Poslední stránka nakladla velkou otázku!

Kdo má rád temné až hororové příběhy, určitě tuto knihu doporučuji.
Zatím hodnotím pouze 4* a věřím, že další díl bude zajímavější.

05.05.2018 4 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha druhá JLA: Spravedlnost: Kniha druhá Alex Ross

Hodnotím oba díly jako celek.

Nejskvělejší na tomto komiksu je samozřejmě úžasná malba Alexe Rosse, na kterou se tak krásně kouká.
Příběh samotný úplně špatný není, ale nic světoborného také nečekejte, ale baví a dobře to osejpá.
Kniha obsahuje spousty postav, některé jsem ani neznal, přesto mi to nějak nevadilo a příběh je v žádném násilně čtenáři necpal. Asi nejtrapnější hrdina je Plasticman, fakt nejdivnější postava. Za to Zatana byla fakt kočka!
Kniha obsahuje několik celostránkových ilustrací, líbila se mi třeba ta, kdy se zjevil celý sbor Green lanternů.

Retro komiks v druhém díle je o Captainu Marvelu. Není vůbec špatný i když docela dětinský, ale bavil.

02.05.2018 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Hodnotím oba díly jako celek.

Retro komiks v prvním díle je o Aquamanovi a je poměrně vtipný, bohužel nejezdí na mořském koníkovi, stačí mu delfín.

02.05.2018 5 z 5

Goon #8 - Dost prokletí pro všecky Goon #8 - Dost prokletí pro všecky Eric Powell

Hlavní příběh neskutečná pecka, temná drsná a přitom i s nějakým tím vtipem. Bohužel skončí po 4 kapitolách. Další část jsou povídky, které nejsou plně špatné, ale totálně naruší běh ono příběhu a tím celkový dojem z této knihy.
Proto hodnotím bohužel 3+

29.04.2018 3 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Pro některé lidi nejlepší komiks, který byl vytvořen či dokonce nějaká modla. Pro mě velice slušný nadprůměrný komiks.
Ten příběh určitě promítá vážnější věci, které se odráží v realitě. Když se člověk pořádně zamyslí, tak si řekne: "ano tohle podobné se děje i v našem světě". A o tom určitě ten komiks je. Na první přečtení čtenář nepochytí zdaleka tolik kolik toho kniha obsahuje.
Visuálně se na to krásně kouká, a hlavně je to přehledné na čtení. Jednoduché zpracování panelů byla dobrá volba.
Pro plné pochopení této knihy si ji v budoucnu budu nejspíš přečíst znovu. Zatím hodnotím lehkými 4*.

28.04.2018 4 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Neskutečná pecka, nic moc jsem od této knihy nečekal. Ale dostal jsem hodně zábavnou četbu!
Toto určitě není superhrdinský komiks, i když se tam objeví i sám temný rytíř. Je to čistokrevná noirová detektivka. Dialogy jsou tak skvěle napsané, že i pasáže, které by mě určitě v jiném komiksu nebavili, tady hltám s chutí.
Kresba se mi na první pohled zdála taková nic moc, a to byla velká chyba, protože je perfektní a k tomuto dílu sedí dokonale.
Kniha obsahuje trojici příběhů/případů. Všechny mě bavili plus mínus stejně, i když poslední byl delší než dva předešlé.
Každopádně po dočtení si musím pořídit knihu druhou, která už u nás také vyšla.
Nemůžu hodnotit jinak než plných 5*

06.04.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pro seznámení se ze severskými mýty skvělá volba, avšak nečekejte žádné hluboké a detailní příběhy. Je to napsáno krásně, čte se to samo, v podstatě taková pohádka pro mladší by se dalo říct.
Kniha mě bavila a dozvěděl jsem se pár zajímavostí, o kterých jsem nevěděl.
Knihu doporučuji lidem, kteří se chtějí něco málo dozvědět o božích Asgardu, nesmí však čekat kompletní encyklopedii či něco podobného.
Celkové hodnocení 70%

05.04.2018 4 z 5

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Od této knihy jsem nic moc nečekal, sice Brubaker je známka kvality, ale přesto. Jak píše hroubek, kresby jsem se také ze začátku vyděsil, ale zbytečně.
Příběh je takového detektivního noirového ražení, není to žádný superhrdinský komiks.
Četl se to velmi dobře, příběh dává smysl a je chytře napsán.

Retro komiks nebyl vůbec špatný, bylo v něm minimum absurdních momentů, které k retro komiksům patří.

Hodnotím lehké 4*

31.03.2018 4 z 5

Batman: Květy zla Batman: Květy zla Scott Snyder

Pokračování Supertíhy začalo poměrně slušně. Ale jak jsem četl dál a dál, tak mě přestávala lehce bavit. Přišlo mi, že to bylo poměrně zbytečně natahované. Kapitola "návratu vědomí Bruce" byla docela zábavná, líbila se mi.
Bloom jako záporák nebyl špatný, konečně něco trošku jinačího než klasičtí batmanovští nepřátelé.
Celkově mě tato kniha bavila o něco více než předchozí. Hodnotím slabé 4*

27.03.2018 4 z 5