finka finka komentáře u knih

Poselství krve Poselství krve Nora Roberts

První díl stál za pendrek, takže doporučuji ho přeskočit a vrhnout se rovnou na druhý. Mile mě překvapil - pokud ovšem máte rádi fantasy - je kouzelný a to doslova :-)

31.08.2020 4 z 5

Stín škorpiona Stín škorpiona Neal Asher

pro N10Tikky:
Jasně, že mu jde všechno samo, vždyť je agent 007 budoucnosti!
Jsem dost infantilní (vždyť mě znáš), proto se mi to tak líbilo :-)
Také nechápu proč to není v Cormakově sérii - to rozdělení Asherových knih je vůbec divné.

26.11.2016 5 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Povídka Psí oči zvítězila v letošním ročníku Akademie SFFH.
Gratuluju Pane spisovateli!

Jsem ráda, že mi tipy vycházejí, vím co nominuju:-)

16.05.2016 5 z 5

Kybersex Kybersex Přemysl Krejčík

Na dvou stovkách stránek patnáct povídek, to znamená ne zrovna obsáhlé texty. U některých povídek to nevadí, jsou neslané nemastné, u jiných to zamrzí. Povídka Čísla je fenomenální. Příběhu Kybersex stačí na ten šok i málo stran :-)

05.05.2016 4 z 5

Ve službách Spravedlnosti Ve službách Spravedlnosti Ann Leckie

Kniha o pití čaje. Nazývat ji space operou mi přijde, vzhledem k ostatním žánrovkám, neslušné.

08.04.2016 2 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Pád je šťavnatější a jaksi zalidněnější (:-)) Marťan. Takže komu se líbila one man show z Rudé planety, tady bude také spokojen.

11.03.2016 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Nejen kniha měsíce, ale kniha roku!
Originální, strhující, nepředvídatelné, čtivé a zábavné. Je málo knih, které takto čtenáře chytnou, až se bojí číst dál, co všechno se hrdinům stane. A že se stane! Velmi milé překvapení. Zjevení, které jsem vůbec nečekala, když jsem poprvé uviděla obálku.
EDIT: ano děsnou obálku, Starkane :-)

18.02.2016 5 z 5

Válečníci Válečníci Jaga Rydzewska

Ocenila jsem nové názvy přístrojů: levitátor, morfer, mentoskop a materiálů alfaxil, jeho levnější verze betaenerfin i sendzenit na který platí jen antihmota (a to je jen střípeček z nepřeberného množství)...prostě mnoho nových neznámých výrazů, na které má autorka patent :-)
Báječné bylo sledovat génia při práci a Neporazitelného (biokyborga) v boji, kdy si lidé (podlidé?) obecně myslí, že dokáže zpomalit čas, ale on naopak zrychlí sebe – jako ve Visio in extremis od Žambocha. Ten konec se fakt povedl a to jsem vyjmenovala jen střípeček zajímavého:-)

Jinak plný souhlas s komentářem níže. Knize by slušela větší střídmost. Informační chaos, ve kterém se čtenář ztrácí. Čtyři hvězdy dávám jen díky originalitě a fajn konci - taková měla být celá kniha a byla by fenomenální! Jsem zvědavá na druhý díl, třeba se autorka už uklidnila (a informačně v prvním díle vyřádila) a bude to jen čirá epická extáze!

26.01.2016 4 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Krátký literární útvar, povídka, je pro Hetešu to pravé. Krásně se tam jeho fantazie vyřádí. A nám se krásně čte.

05.04.2015 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Bezesporu čtivé, popisy bojů jako vždy fenomenální, lahůdka. Ale vlkodlak, který se NIKDY nepromění a upíři, co NEJSOU dětmi noci? Jako z červené knihovny, což mě na knize jediné mrzelo. Vím, je to nenáročná oddechová četba, proto jsem dala tolik hvězd, četlo se to přes výše zmíněné nedostatky fakt dobře. Lepší než Visio, tam jsem se při čtení válela smíchy. Také by mě zajímalo, proč je obálka tak špatná - zbytečně knihu degraduje.

15.03.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Stejně fenomenální jako Skála.
Edit 3. 4. 2021: když tak o tom přemýšlím... před lety jsem měla ještě napsat, že audio bylo jednoznačně lepší než papírová kniha. Důvod? Přidaná hodnota ve formě hudby a hlasu Jiřího Dvořáka (i co se týče výslovnosti názvů a jmen).

29.10.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Poslouchala jsem audio. Začátek průměr, ale poslední třetina tak silná a nepředvídatelná, že jsem šla se sluchátky v uších po městě a tekly mi slzy...

16.10.2014 5 z 5

Společenstvo Pevnosti Společenstvo Pevnosti Tomáš Němec

Ač nevyhledávám povídky (pro mě moc krátký lit. útvar) tak musím říct, že mě jako celek sbírka uchvátila. Nudily mě jen tři povídky, nebyly špatné, jen všední - asi to bylo i skvělou konkurencí ostatních. Nejlepší pro mě byla Gnothi Seauton od Petra Schinka, na druhém místě Tanečník od Žambocha.
Doporučuju!

28.05.2014 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

S předešlým komentářem nesouhlasím ani v nejmenším. Ano, druhý díl se liší od prvního a to zásadně - je drsnější, hlubší, není v něm tolik žhavých scén a tím pádem se posunul o příčku výš. Přesně jak píše Honza Nohovec ve své minirecenzi v novém čísle časopisu Pevnost. Takže to není evidentně jen můj názor :-)))

23.12.2013 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Co je na knize originální a nad čím srdce scifisty zaplesá? Rozhodně nad velmi detailními popisy (ach!) působení gravitace. Dozvíme se, že při polovině gé si ještě můžeme vypít kávu – v mikrogravitaci to nejde, co s tělem dělá velké přetížení, proč je uměním pohybovat se a bojovat v nulové gravitaci a jaký je vlastně pobyt ve vakuu.
Leviatan se čte velmi dobře, napětí spolehlivě udržuje střídání kapitol z pohledu Holdena nebo Millera a to většinou v tom nejnapínavějším okamžiku. Je zkrátka vším, na co jsme tak dlouho čekali – směsicí poutavého příběhu, vyladěných technických detailů, silných hlavních hrdinů a patřičně dramatické akce.

23.11.2013 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Přidávám se k May. Ano, příjemné čtení.

07.11.2013 4 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Občas člověk sáhne po autorovi, který je pro něj nový. Chtěla jsem si vyzkoušet, co se mnou chválený Heitz udělá. Takže jsem ho vyzkoušela. Krvavý začátek byl velice slibný, opravdu se mi líbil. Zbytek knihy už jenom nudil. Takový to mělo potenciál!

24.07.2013 2 z 5

Stín škorpiona Stín škorpiona Neal Asher

EDIT 9.4.2024: četla jsem znovu po více než deseti letech. A výsledek? Ještě lepší. Spoustu věcí (a souvislostí) jsem si pochopitelně při prvním čtení neuvědomila. Překvapuje mě, jak je autor dobrý psycholog (a vizionář (( i když do jisté míry naivní vizionář)). Moc oceňuji detaily cesty (samozřejmě výrazné vlohy měl od dětství), kterou Cormac musel ujít, aby se stal tím čím se stal. Střídavě čtu opět i jiné díly, ale vyzobávám si v nich Cormaca a vůbec se za to nestydím.

Na tohle jsme dlouho čekali. Za mě rozhodně nejlepší z Asherových knih. Hodně se od předešlých liší, hlavně tím, že se bezvýhradně a do hloubky věnuje jednomu hrdinovi (našemu oblíbenému) a jedná se jen o dvě časové linie. Přesto zůstává kniha nabitá akcí a vymazlenými supertechnologiemi. Krásný dárek autora nám čtenářům.

21.07.2013 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

První i druhý díl se mi líbily. Teď při čtení třetího trpím. Mega hustá blbost. Nevěřím, že dokážu dočíst....co se stalo? Asi dost bylo perel. A to mám v knize od mistra řeznického věnování - ano, žije! Nakonec nedočteno.
Souhlas s N10Tikky - brouku, vyjimečně se shodneme:-)

02.05.2013

Muž s tváří zabijáka Muž s tváří zabijáka Matti Rönkä

Fakt líbí, autor umí vyprávět, což je dar. Možná i proto, že to čtu po nabušené vychvalované novince, která je k nečtení a autorka se sama ztrácí ve svém světě.
U Zabijáka mě zaujal i "exotický" svět finského a ruského podsvětí.

06.04.2013 5 z 5