finka

Stín škorpionaStín škorpionaN. Asher

pro N10Tikky:
Jasně, že mu jde všechno samo, vždyť je agent 007 budoucnosti!
Jsem dost infantilní (vždyť mě znáš), proto se mi to tak líbilo :-)
Také nechápu proč to není v Cormakově sérii - to rozdělení Asherových knih je vůbec divné.

26.11.2016

Stavy nestavy, bytosti nebytostiStavy nestavy, bytosti nebytostiP. Heteša

Povídka Psí oči zvítězila v letošním ročníku Akademie SFFH.
Gratuluju Pane spisovateli!

Jsem ráda, že mi tipy vycházejí, vím co nominuju:-)

16.05.2016

KybersexKybersexP. Krejčík

Na dvou stovkách stránek patnáct povídek, to znamená ne zrovna obsáhlé texty. U některých povídek to nevadí, jsou neslané nemastné, u jiných to zamrzí. Povídka Čísla je fenomenální. Příběhu Kybersex stačí na ten šok i málo stran :-)

05.05.2016

Ve službách SpravedlnostiVe službách SpravedlnostiA. Leckie

Kniha o pití čaje. Nazývat ji space operou mi přijde, vzhledem k ostatním žánrovkám, neslušné.

08.04.2016

PádPádR. J. Pineiro

Pád je šťavnatější a jaksi zalidněnější (:-)) Marťan. Takže komu se líbila one man show z Rudé planety, tady bude také spokojen.

11.03.2016

Propast časuPropast časuR. Bureš

Nejen kniha měsíce, ale kniha roku!
Originální, strhující, nepředvídatelné, čtivé a zábavné. Je málo knih, které takto čtenáře chytnou, až se bojí číst dál, co všechno se hrdinům stane. A že se stane! Velmi milé překvapení. Zjevení, které jsem vůbec nečekala, když jsem poprvé uviděla obálku.
EDIT: ano děsnou obálku, Starkane :-)

18.02.2016

VálečníciVálečníciJ. Rydzewska

Ocenila jsem nové názvy přístrojů: levitátor, morfer, mentoskop a materiálů alfaxil, jeho levnější verze betaenerfin i sendzenit na který platí jen antihmota (a to je jen střípeček z nepřeberného množství)...prostě mnoho nových neznámých výrazů, na které má autorka patent :-)
Báječné bylo sledovat génia při práci a Neporazitelného (biokyborga) v boji, kdy si lidé (podlidé?) obecně myslí, že dokáže zpomalit čas, ale on naopak zrychlí sebe – jako ve Visio in extremis od Žambocha. Ten konec se fakt povedl a to jsem vyjmenovala jen střípeček zajímavého:-)

Jinak plný souhlas s komentářem níže. Knize by slušela větší střídmost. Informační chaos, ve kterém se čtenář ztrácí. Čtyři hvězdy dávám jen díky originalitě a fajn konci - taková měla být celá kniha a byla by fenomenální! Jsem zvědavá na druhý díl, třeba se autorka už uklidnila (a informačně v prvním díle vyřádila) a bude to jen čirá epická extáze!

26.01.2016

Stavy nestavy, bytosti nebytostiStavy nestavy, bytosti nebytostiP. Heteša

Krátký literární útvar, povídka, je pro Hetešu to pravé. Krásně se tam jeho fantazie vyřádí. A nám se krásně čte.

05.04.2015

In Nomine SanguinisIn Nomine SanguinisM. Žamboch

Bezesporu čtivé, popisy bojů jako vždy fenomenální, lahůdka. Ale vlkodlak, který se NIKDY nepromění a upíři, co NEJSOU dětmi noci? Jako z červené knihovny, což mě na knize jediné mrzelo. Vím, je to nenáročná oddechová četba, proto jsem dala tolik hvězd, četlo se to přes výše zmíněné nedostatky fakt dobře. Lepší než Visio, tam jsem se při čtení válela smíchy. Také by mě zajímalo, proč je obálka tak špatná - zbytečně knihu degraduje.

15.03.2015

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisP. May

Stejně fenomenální jako Skála.

29.10.2014

SkálaSkálaP. May

Poslouchala jsem audio. Začátek průměr, ale poslední třetina tak silná a nepředvídatelná, že jsem šla se sluchátky v uších po městě a tekly mi slzy...

16.10.2014

Společenstvo PevnostiSpolečenstvo PevnostiT. Němec

Ač nevyhledávám povídky (pro mě moc krátký lit. útvar) tak musím říct, že mě jako celek sbírka uchvátila. Nudily mě jen tři povídky, nebyly špatné, jen všední - asi to bylo i skvělou konkurencí ostatních. Nejlepší pro mě byla Gnothi Seauton od Petra Schinka, na druhém místě Tanečník od Žambocha.
Doporučuju!

28.05.2014

Krvavý písekKrvavý písekM. T. Majar (pseudonym)

S předešlým komentářem nesouhlasím ani v nejmenším. Ano, druhý díl se liší od prvního a to zásadně - je drsnější, hlubší, není v něm tolik žhavých scén a tím pádem se posunul o příčku výš. Přesně jak píše Honza Nohovec ve své minirecenzi v novém čísle časopisu Pevnost. Takže to není evidentně jen můj názor :-)))

23.12.2013

Leviatan se probouzíLeviatan se probouzíJ. S. A. Corey (pseudonym)

Co je na knize originální a nad čím srdce scifisty zaplesá? Rozhodně nad velmi detailními popisy (ach!) působení gravitace. Dozvíme se, že při polovině gé si ještě můžeme vypít kávu – v mikrogravitaci to nejde, co s tělem dělá velké přetížení, proč je uměním pohybovat se a bojovat v nulové gravitaci a jaký je vlastně pobyt ve vakuu.
Leviatan se čte velmi dobře, napětí spolehlivě udržuje střídání kapitol z pohledu Holdena nebo Millera a to většinou v tom nejnapínavějším okamžiku. Je zkrátka vším, na co jsme tak dlouho čekali – směsicí poutavého příběhu, vyladěných technických detailů, silných hlavních hrdinů a patřičně dramatické akce.

23.11.2013

Navždy mrtvíNavždy mrtvíC. Harris

Přidávám se k May. Ano, příjemné čtení.

07.11.2013

Krvavé brányKrvavé brányM. Heitz

Občas člověk sáhne po autorovi, který je pro něj nový. Chtěla jsem si vyzkoušet, co se mnou chválený Heitz udělá. Takže jsem ho vyzkoušela. Krvavý začátek byl velice slibný, opravdu se mi líbil. Zbytek knihy už jenom nudil. Takový to mělo potenciál!

24.07.2013

Stín škorpionaStín škorpionaN. Asher

Na tohle jsme dlouho čekali. Za mě rozhodně nejlepší z Asherových knih. Hodně se od předešlých liší, hlavně tím, že se bezvýhradně a do hloubky věnuje jednomu hrdinovi (našemu oblíbenému) a jedná se jen o dvě časové linie. Přesto zůstává kniha nabitá akcí a vymazlenými supertechnologiemi. Krásný dárek autora nám čtenářům.

21.07.2013

Mega hustej nářezMega hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

První i druhý díl se mi líbily. Teď při čtení třetího trpím. Mega hustá blbost. Nevěřím, že dokážu dočíst....co se stalo? Asi dost bylo perel. A to mám v knize od mistra řeznického věnování - ano, žije! Nakonec nedočteno.
Souhlas s N10Tikky - brouku vyjímečně se shodneme:-)

02.05.2013

Muž s tváří zabijákaMuž s tváří zabijákaM. Rönkä

Fakt líbí, autor umí vyprávět, což je dar. Možná i proto, že to čtu po nabušené vychvalované novince, která je k nečtení a autorka se sama ztrácí ve svém světě.
U Zabijáka mě zaujal i "exotický" svět finského a ruského podsvětí.

06.04.2013

Kresby v prachuKresby v prachuZ. Klein

Teď je venku hodně pod nulou. V knize čtu o rozpáleném Izraeli. Jsem tam s nimi, napsáno tak dobře, že mi je dost horko. Kniha se věnuje otázkám náboženství (autorka je rabínka) a já jen lituju, že jsem ji nedostala do rukou v době, kdy jsem byla židovstvím posedlá a četla jen o tom. Škoda jen obálky, je jako kniha pro dívky, což ji zbytečně degraduje. Být to ta druhá, bylo by lépe.
Jen chyba, když mladí po Kresbách v prach sáhnou, není určena pro ně!

26.03.2013

Upírova zradaUpírova zradaS. Goggins

Já je mám prostě ráda Williama a hlavně Jacka, no.
Vím, není to žádnej zázrak, braková obálka, překlad stojí za houby...no jo, Levné knihy :-)))

24.03.2013

PraštěnýPraštěnýK. Hearne

Praštěný zaujme i něčím, co v prvních dvou dílech scházelo. Jsou to zajímavé návraty do minulosti, ve kterých se dozvíme leccos z Attikova dlouhého života. Všichni jsme milovníky příběhů, proto si vychutnáme vyprávění vlkodlaka, čaroděje, boha hromu Peruna, alchymisty a hlavně překvapivý příběh upíra… a bude nám hned jasné, proč je Thór takový pleskomrd.
Příběh je završen velkolepou epickou bitvou a pochopitelně stejně jako něco končí, něco začíná.
Pominu-li chaotický rozjezd, je třetí díl lepší než předešlé dva. A co za to může? Jednoznačně příběhy. Protože vzájemného špičkování druida a Oberona a jejich chytrých hlášek už bylo dost.

19.03.2013

Půjčovna masaPůjčovna masaR. K. Morgan

Až teď jsem s hrůzou zjistila, že jsem svoji nejoblíbenější knihu neohodnotila.
Úžasná, výborná, skvělá. Co dodat. Takeshiho miluju, bezvýhradně.
Edit: i seriál se povedl, ani jsem v to nedoufala.

13.03.2013

Mega hustej nářezMega hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

X3ON: tos to už přečetl? Dnes to vyšlo a před cca dvěma hodinama jsem to sem nahodila. Víš, co očekávat, tak jsi dal preventivně pět hvězd, co? Se nedivím, bude to jako jednička a dvojka.
Aha. Teď jsem koukla do bazaru, kdo to už prodává. A ne, ty to teprve poptáváš :-))))

13.03.2013

Krvavá horečkaKrvavá horečkaK. M. Moning

Kupodivu druhý díl se mi líbil méně než první. Mnoho, opravdu mnoho stránek jen o ničem, úvahy a neustálé stejné opakování již řečeného v podání hlavní hrdinky, měla jsem chuť nedočíst. Dočetla. Konec byl nejlepší. Takže být to útlá knížečka, dala bych tři hvězdy.
Nicméně pozitivní je, že už Mac prohlédá, takže by to chtělo začít číst rovnou třetí díl. Čtenář o nic nepřije, protože vše předešlé je pořád opakováno (jako by čtenář byl slaboduchý).
Tuatha Dé Danann (Lid bohyně Dany), zkráceně Danaové nebo Tuathové (jako v Kronikách Železného druida) by se mi líbilo víc než Dananové, nejlépe všezahrnující fae, to jen poznámečka
Na třetí díl nečekám rozechvěle. Možná přečtu někdy později..

12.03.2013

Temná horečkaTemná horečkaK. M. Moning

Není to špatné, pokračuju druhým dílem, což je u mě malý zázrak. Nejsem zhnusena hlavní hrdinkou, možná proto, že jsem byla hodně varována, jaká je to blbka. Připomíná mi Sookii, kterou také můžu. Asi jsem schopná u druhých tolerovat růžový lak na nehtech, čemuž se sama hodně divím :-))
Barrons je dobrá příšera z bažin, jsem zvědavá co vlastně je :-)
Také jisté plus vidím v tom, že zatím žádná romantika.

08.03.2013

Nejvyšší utajeníNejvyšší utajeníP. Harper (pseudonym)

Dočteno do konce, což značí, že kniha není úplně špatná. Asi jsme rozmazlení zajímavějším, pořád jsem čekala, kdy mě autor překvapí. Nestalo se. Celé to vyznělo jako popis událostí. Hlášení?

08.03.2013

Sváteční víkendSváteční víkendJ. Maynard

Souhlas s jasmínou. Vyjímečné. Pět hvězd je málo. Své místo mezi mými nejoblíbenějšími knihami si právem zaslouží.
Jen mám strach jak dopadne zfilmování. Kate Winslet jako Adele mi nesedí, takže raději na film ani nepůjdu. To by mohlo dopadnout jako zfilmovaná Žena cestovatele v čase :-(

26.02.2013

StahovačStahovačN. Asher

Zatím nejlepší z Asherových knih. Nevím, co víc dodat. Jistě, že by se dalo něco vytknout, ale proč to dělat ... Celkový zážitek byl fenomenální.

22.02.2013

Interview s upíremInterview s upíremA. Rice

Líbila se mi poetičnost vyprávění a jazyk opravdu slušivý vzhledem k zromantozované představě upíra jako šlechtice :-)))
Celkově pochmurné čtení, za dlouhých zimních večerů pěkně depresivní.
Jediný případ, kdy byl film jednoznačně lepší než knižní předloha.

19.02.2013

1 2