Fifth Element Fifth Element komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Úplně nerozumím, co komu vadí, že žena autorka popíše praktiky vraha a je zatracována, a když se jedná o mužského autora, je to v pořádku. Prostě máte v anotaci "odporný zločinec", tak se s tím smiřte nebo nečtěte.
Každopádně i přes odhaleného vraha skvělý thriller, výborně vykreslené myšlení a nedosažitelnost. Za mě super, navíc se četla velice dobře.

21.10.2022 5 z 5

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

Jsem v polovině, ale pane bože, kdybych měla ty prachy, tuhle knihu bych koupila snad celými světu kromě vládních a nadnárodních elit!
Bohužel je nás málo co si najdou jen to, co potřebují a nesleduji zprávy, facebooky, instagramy, twittery, youtuby, tiktoky nebo podobný nesmysly, a když vidí, nic to s nimi nedělá, kromě zamyšlení.
Ale tak moc bych si přála jediný. Lidi, probuďte se a nastartujte vlastní mozek a podvědomí! Pokorně VÁM poděkuji....

A po dočtení nemám víc co dodat ani opravit...

15.11.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Ano! Forenzní analýza mi učarovala už s prvním Robertem Hunterem. Sice se Nina jeho brilantnímu mozku nevyrovná, občas je až neuvěřitelné, že přijde na věci dřív (v jejím současném nejmladším postavení), než její kolegové psychologové, ale má sakra hodně do sebe a pálí ji to.
jako detektivka / thriller skvělé, čtivé, jen doufám, že další díl nebude součástí jejího života, už toho bylo dost, aspoň na jednoho člověka a jeden jeho krátký život...
Za mě i lepší než první díl Šifra

02.09.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zřejmě nejsem úplně nejchytřejší, ale ZMÍNKA o třídenním čekání na transport v Ostravě dohromady max ve dvou větách knihy, není dej odehrávající se v tomto městě, proč ji tedy má skoro 300 lidi ve výzvě???

Marketing měla kniha výborný, dej byl celkem poučný, pro dnešní dobu nejspíš velmi, ale do nejlepší z nejlepších toto dílo nezařadim.

07.08.2019 4 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Vcelku jsem nad koupí váhala, když jsem si přečetla anotaci, postapo není zrovna můj oblíbený žánr, ale zato autorka se k oblíbeným řadí. A nemůžu říct, že bych litovala.
Jak už bylo řečeno, žádné katastrofické scénáře, ale pouhý tichý zásah přírody, potažmo vesmíru přinutil osazenstvo celé planety k návratu ke kořenům a životu bez moderních technologií.
Vcelku reálně a představitelně popsaný život jedné komunity, kde se, i přes všechny potíže a hrozby, a možná navzdory jim, může rozvinout láska..
Ne sice nejlepší z autorčiných děl, byť ve spolupráci, ale dobrá a především čtivá

27.10.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zabít a zakopat ještě dřív než to vyleze matce z lůna! Bohužel se to těžko rozeznává a když píšu "to" , myslím "to" , protože to nemůže být člověk... O psychopatech už jsem toho přečetla hodně, ale tahle kniha.. jen myšlenka, že by to nemusela být fikce a nikdy se na to nepřijde, mě dokáže navztekat..

Zlata Esther!

14.09.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Jak to sám autor nazval - opravdový "literární popkorn"!
Laťka, která byla nasazena už trilogií, vůbec nebyla snížena. Za mě skvělé, čtivé a těžko se odtrhavalo..

Výňatek z autorova dodatku.. pokud s ním nesouhlasíte a hledáte hlubokomyslny román, asi ani nemá smysl knihu otevírat

"Říkali mi, že píšu literární popcorn, a mně to nevadí. Nikdy mi to nevadilo. Při čtení mé knihy nikdy nenarazíte na nějaký hlubokomyslný odkaz společnosti nebo morální poselství. Na stránce 237 na vás z textu nebude svítit smysl života. Když píšu příběh, když vám ho předávám, je mým jediným cílem pobavit vás. Odvést vás na chvilku od všeho, co se děje na světě. Pomoct vám na okamžik zapomenout na vaše vlastní co kdyby. Nikdy mě nepřistihnete u toho, že bych se s vámi dělil o osobní politické nebo náboženské postoje, stejně jako vám nepopíšu, jak provést operaci slepého střeva. Takové věci nechávám odborníkům. Já nejsem odborník na nic. Dá se doslova říct, že mě platí za to, že si vymýšlím."

08.08.2022 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Nikdo nemůže vědět, na kolik je tato kniha pravdivá, to ví jen Elon sám, nicméně po přečtení jsem zvědavá na toho člověka mezi těmi ostatními, který toho tolik dokázal, prečkal a vybojoval, který má svou vizi a přesvědčení, kterým věří ne na 100, ale 200% a je ochoten pro blaho lidstva, potažmo planety, obětovat cokoli. Ráda bych věděla, jestli tohle je ta jeho skutečná pravda nebo jen, jak se někteří domnívají, zástěrka.
Když to shrnu. Můžu říct, že tento člověk, osoba, vizionář, je fascinující, i když někdy dosti dětinský a skutečně egocentrický v pravém slova smyslu..
Teď mě zajímá ještě pohled matky, Maye Musk :)

29.10.2021 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Nora Roberts

Neskutečné... A překvapivé, nikoli čtivostí, ta už je u Nory standardem, ale vůbec příběhem, popisem postav, krajiny, vystavením základů trilogie.
A dlouhé čekání do července na druhý díl a třetí v nedohlednu, jestli to skončí podobné jako tato první kniha, okoušu si všechny nehty než se dozvím poslední průběh a výsledek :))

27.03.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Náhodná koupě, jež mě zaujala anotací a velmi mile překvapila.. Příběh vtáhne a nepustí, dobře se čte a zvratů jen přibývá až do překvapivého závěru, kdo by to byl na začátku tušil.. Za mě výborný thriller.

18.05.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Odklon od romantiky byl odklon správným směrem.. Jedním slovem - masakr!

14.09.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nedoporučuji číst k snídani a jakémukoli jídlu :)))

19.09.2019 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Dvěma slovy skvělá serie!
Nejlepší část? :)))
"Odprejskni"

13.03.2023 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Nechtěla jsem psát, dokud nepřečetu poslední díl ze série, ale v tuhle chvíli si nejsem tak docela jista jak závěrem, tak emocemi z poslední knihy. Nejspíš, pro mě, byla nejlepší ze všech sedmi části, ale to asi z většiny proto, že jsem znala osudy všech šesti dcer, kdy v této knize vystupovaly svým způsobem všechny.
A doufám a věřím, že na nás, české čtenáře, nakladatelství Víkend nezapomene na jaře 2023, kdy by měl vyjít Pa Salt od syna Lucindy, jak se říká "budiž ji země lehká", který snad všechno uvede do kompletního obrazu. Už teď mi chybí!

Sobecky - nehledě na to, že mi celá serie vystacila na třetinu čtenářské výzvy 2022 :)

20.01.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Tak tenhle počin bych rozhodně za fantasy neoznacila, dočetla jsem to snad silou vůle.. vymyšlený kus světa, anebo možná ne, možná jen nějaká sekta, kde se žije podle "náboženských" zákonů a zákonů společenství, magie, která není magii, fanatismus, šikana, pokrytectví, vraždění? Fantasy literaturu si představuju naprosto jinak a to už jsem něco přečetla... To bych jako fantasy mohla označit každý druhý thriller.. A pro děti? V žádném případě...

28.06.2021 2 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Jedním slovem masakr!
Náhodou jsem objevila krátkou recenzi, která mě hodně zaujala a tak jsem koupila ebook.. Tohle je kniha, u které pomyšlím i na koupi tištěné, a to se poslední dobou moc nestává.
Každopádně, Francouzi umí! Jestli máte rádi psychologické thrillery, u mě prioritní nejsou, tuhle knihu doporučuji a nejspis i já sama ji budu muset přečíst ještě jednou, abych viděla komplexní pohled :-)

02.12.2020 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Tak nějak si nejsem jistá jak to pojmout. Není to horor, není to thriller, ale zařadila bych to, při současném, byť pouze veřejném, povědomí, mezi sci-fi s malou špetkou ezoteriky, otázka však je, do jake míry, protože kdo vlastně ví? Nechci vyzradit podrobnosti ani naznačovat, takže se budu držet zřejmého.
Kniha se opět dobře četla a spojení Barker Patterson vůbec není marné. Druhý jmenovaný zřejmě naučil prvního věty trochu víc rozvíjet, takže to nepůsobí tolik heslovitě jako předchozí Barkerova díla. Když přečtete stránku, těžko se odtrhavá, protože prostě potřebujete vědět, co se bude dít, nicméně umím si představit, že pro mnohé bude konec, a vlastně celá kniha, zklamáním, jelikož jejich očekávání budou výrazně jiná, než co naznačuje anotace.
Pro mě? Ne sice nejoblíbenější, ale výborně dílo, byť nebudu hodnotit plným počtem, protože doktorka mě polovinu knihy vcelku rozčilovala, mírně řečeno..
Jen mi bylo trochu líto Frazera, nechtěl svou výslednou roli, ale je třeba jej litovat? Otázka k zamyšlení..

22.08.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Tentokrát mi to sedlo i přes krátké věty, které obecně, s ohledem na jejich heslovitost, nemusím.. Zprvu jsem se obávala mnoha postav, které se stále nabalovali, ale ve finále to dává naprostý a dokonalý smysl. Jen mi teď a v tuto chvíli chybí Coleovo rozuzlení a že se toho jeden člen původní "výpravy" nedožije. Snad zjistím výsledek v dalším pokračování..?

21.07.2022 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Má hodně do sebe a je mezi fantazy navýsost poučná v mnoha směrech i přesto, že byla napsána už velmi dávno!
Výběr byl prvotne podle čtenářské výzvy, ale dnes a teď nelituji, opravdu se mi líbila, i když arogantní stránka Bastiana mě sakra hodně štvala a svým způsobem jsem měla problém se přes tu změnu dostat. Nicméně asi jako mnoho čtenářů, dřív jsem viděla film. Něco má společné, ale rozuzlení se velmi liší, takže skutečně doporučuji si přečíst knihu, abyste vy, čtenáři, pochopili, oč autor usiloval.
Co mě však hodně štvalo, až vytáčelo, byla slova "to je jiný příběh a budeme ho vyprávět někdy jindy"... Ale i tak se připravte na skok (a přebere si to jak chcete) do Fantazie!

@alef většinou nechci než nemůžu a čím jsem starší, tím víc to přání přetrvává :)))

17.02.2022 5 z 5

Barvy noci Barvy noci Amanda Quick (p)

Přiznávám, knihy Amandy jsou jedny z mých nejoblíbenějších, speciálně ty s paranormálnim podtextem, ale tohle je tak lidské a nezapomenutelné, že si neodpustím citaci (vždyť dnes je na každé druhé recenzi ne :))...
"Chápu. Dej mi vědět, až ti dojdou rozumná vysvětlení toho, co znamenal ten nejúžasnější polibek mého života."
:))) Ne že by takových situaci bylo v textu hodně, ale opravdu mě to po dlouhé době rozesmálo.
Nicméně k samotnému dílu.. Nemáte rádi fantazy (i když, kdo ví...), vůbec to neotevirejte.. Nejsou tu čarodějky, upíři, vlkodlaci, jen obyčejní lidé s jiným vnímání reality, ale přesto, v dnešní době, mimo chápání.. Ale na druhou stranu, všechno je možné, když nemáte důkaz o opaku ne?
Za mě skvělé, skvěle napsané, editorovi bych možná dala jen víc času.. Ale přesto... Potřebuju znát konec a pravdu o projektu Vortex, Olivii už také letmo znám ;)

04.11.2021 5 z 5