fifinka247

Číslo kobryČíslo kobrySvetoslav Slavčev

Kniha se četla celkem dobře. Nápad mi přišel originální. Jenom kdyby měla trochu víc spád bylo by to lepší.

09.09.2020

Cesta do AfrikyCesta do AfrikyWolfgang Ullrich

Opravdu krásně napsaná kniha, která nás seznamuje s teď už původní Afrikou. Myslím si, že kdyby chtěl někdo napsal knihu v podobném duchu tak se mu to už nepodaří. Protože za těch 60 let se Afrika stihla změnit, a nemyslím si že k lepšímu, spíše naopak.
Opravdu krásné čtení.

22.07.2020

Dobře se dívejDobře se dívejJames Carol

Zatím podle mě nejlepší díl ze série. Kniha je opět velmi čtivá a napínavá. Líbí se mi, že tady je spolupráce s někým kdo je u policie jen krátce a s člověkem z ulice.

Polámané panenkyPolámané panenkyJames Carol

Jako jo kniha je napsaná čtivě a napínavě, ale mě tak překážela sexy policajtka. To je pouze můj názor. Určitě její přečtení můžu jenom doporučit.

OběťOběťJames Carol

Za mě velmi dobré. Podle mě se autor zlepšuje s každou knihou. Velká výhoda této série je, že se nemusí číst popořadě.

07.03.2020

Vezmi si měVezmi si měDan Rhodes

Některé povídky byly velmi pěkné, některé zase ne. Takový průměr. Kniha stojí za přečtení, ale ne úplně za koupi.

Odmítnutý magnátOdmítnutý magnátCathy Williams

Jako oddychová kniha, kterou použijete k proložení něčeho těžšího na čtení tak ano. Konec příběhu je už od začátku jasný. Podle mě je to kniha, kterou jakmile přečtete tak zapomenete o čem vlastně byla, ale mě se i tak celkem líbila. Ale je to možná tím, že knihu jsem četla během nemoci a tak mi mozek nic složitějšího nepobral.

06.03.2020

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Velmi silné čtení.

22.01.2020

Pět neděl v balóněPět neděl v balóněJules Verne

Kniha se četla velmi dobře, trochu mi tam překážely letopočty při vypravování dr. Ferggusona (nevím jestli se to tak píše), ale to je pouze moje chyba.
Kniha je velmi čtivá a řekla bych, že je to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý.

Vlastním vydání od Omegy a to, co mi nejvíce vadilo je špatný či chybný překlad. V nakladatelství by si na to měli dávat více pozor. Proto knize dávám o jednu hvězdičku méně.

02.01.2019

Hygge a polibkyHygge a polibkyClara Christensen

Opravdu krásné a oddechové čtení které pohladí po duši, všem vřele doporučuji hlavně na období Vánoc

18.12.2018

Jmenuju se TomášJmenuju se TomášOta Kars

Nádhera! Sice jsem prvně viděla filmovou verzi, ale to mě vůbec neochudilo o to abych si knihu o Tomášovi nemohla vychutnat. Jeho krátký život tam je krásně zachycen jak v textu tak na fotografiích. Jsem ráda, že jeho rodiče zrušili zákaz o zdokumentování života tohoto talentovaného člověka.
Kniha je opravdu krásně zpracována a právem si zaslouží plný počet hvězdiček.

30.07.2018

Duch koníDuch koníNicola Jane Swinney

Velice krásná obrázková publikace. Smekám před pánem, který koně fotografoval. Přiložené texty se nezabývali jednotlivým plemenem koní, ale koňmi celkově, a to se mi velmi líbilo. Z textu je znát, že paní autorka má koně opravdu ráda.Je to velmi zajímavé a nenásilnou formou poučné.

25.07.2018

Dítě útesůDítě útesůViveca Sten

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je napsán poutavou a čtivou formou.
Kniha je sice určena mladším čtenářům než jsem já, ale myslím že i mezi staršími členy společnosti si najde své příznivce.
Hlavní hrdinka Tuva mi byla velmi sympatická a příjemná. Zápletka byla velmi zajímavá a jsem ráda, že se autorky nechaly částečně inspirovat severskou mytologií.
U autorek také oceňuji to, že se "nebály" poukázat na to, že moře není odpadkový koš a že se snaží lidi pomocí poslední části knihy poučit jak by mohly pomoci životnímu prostředí.
Celkové shrnutí: Kniha mě velmi překvapila a těším se na pokračování :-)

22.07.2018

Pravidla péče o dřevěné podlahyPravidla péče o dřevěné podlahyWill Wiles

Ohledně knihy mám rozpolcené pocity. Nebyla špatná, místy jsem se opravdu bavila, ale celkový dojem nic moc.

21.03.2018

Výrok porotyVýrok porotyRaymond Postgate

První část knihy byla opravdu nudná. Podle mě je tam naprosto zbytečné "rozpitvání" poroty. Děj jako takový mě začal bavit až v druhé části knihy, potom už to bylo dobré. Proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

19.03.2018

Válečný kůňVálečný kůňMichael Morpurgo

Knih mě naprosto dostala. To že je to psáno z pohledu Joyeho je tak moc pro mě autentické, že mi chvílemi připadalo, že já sama jsem tím koněm. Prostě a jednoduše nádhera, vřele všem doporučuji ☺

24.02.2018