Výrok poroty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zajímavý román na pomezí detektivky a psychologického příběhu se odehrává v průběhu soudního přelíčení s ženou obžalovanou z vraždy svého malého synovce. Autor se v příběhu zaměřil převážně na úlohu porotců v anglickém soudnictví-hodnotí tedy morální profil jednotlivých členů poroty, jejich občanský postoj i motivy, které působí na jejich konečné rozhodnutí. Zároveň se vrací retrospektivou ke zločinu samotnému, popisuje holá fakta a nechává čtenáře účastnit se na průběhu procesu stejnou měrou, jako porotu. Teprve v závěru po vynesení rozsudku autor odhaluje, jak ke smrti chlapce skutečně došlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84751/vyrok-poroty-84751.jpg 3.43
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon
Originální název:

The Verdict of Twelve, 1940


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Výrok poroty

fifinka247
19.03.2018

První část knihy byla opravdu nudná. Podle mě je tam naprosto zbytečné "rozpitvání" poroty. Děj jako takový mě začal bavit až v druhé části knihy, potom už to bylo dobré. Proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

fialka voňavá
08.06.2013

(+ SPOILER) Kniha ukazuje jedno soudní přelíčení, jeho rub i líc. Zaměřuje se na jednoho porotce po druhém a odhaluje i nefér hry, které se odehrávají mezi porotci. odhaluje zde možnost, že může dojít i ke špatnému výroku. Tento poutavý detektivní příběh je velmi čtivý.