Fatis04 Fatis04 komentáře u knih

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Od téhle knížky jsem opravdu čekala něco jiného (tím spíš, že to je můj první King a byla jsem na něj natěšená) , čtyři hvězdičky dávám jen proto, že autor na konci v doslovu píše proč příběh napsal, tak jak ho napsal a pak celá kniha dává větší smysl

28.07.2020 4 z 5

Prstenec Prstenec Larry Niven

Na mě kniha udělala opravdu dobrý dojem a určitě plánuji (po pauze) přečíst minimálně Stavitelé prstence. Někde jsem v diskuzích četla jeho srovnání s Rámou. Setkání s Rámou jsem četla a Prstenec mi přijde určitě daleko vydařenější, jak po dějové stránce, tak po vykreslení hlavních postav nebo vysvětlení určitých dějů nebo jevů.

23.05.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě od prvního okamžiku zcela vtáhla do děje. Po dlouhé době jsem opět zažila ten pocit: přečíst ještě jednu kapitolu, ať vím co bude dál, pak další a další ..... líbil se mi styl i obsah. Ale myslím, že kniha je spíše pro ženy. Některé myšlenkové pochody chlap asi nepochopí ;-) Super - doporučuji přečíst

22.04.2020 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Kniha vypráví klasický příběh Oldřicha z Chlumu, s Otou i Divišem. Příběh jako takový se mi líbil, měl spád i svoji logiku. Pana Vondrušku čtu hodně a jeho knihy mám ráda. I když poslední dobou mi na nich trochu vadí, že téměř všechny ženy se hned nabízejí k sexu. Přijde mi to až přehnané, že někoho vidí poprvé v životě a už mu lezou do postele. A dělá to skoro každá žena v posledních jeho dílech. Nemám nic, proti tomu, když autor líčí sexuální příhody Oty, ale příběh typu potkáme se poprvé v životě na schodišti, tam se hned domluvíme, že na to večer vlítneme, tak to mi přijde opravdu už přitažené za vlasy. Chtělo by to i tady na příběhu víc zapracovat. Proto dávám jen 4 hvězdičky.

01.04.2020 4 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Kniha se mi opravdu líbila, ale nesmí se číst v delších časových úsecích, jinak se začnete ztrácet v ději, jelikož vyprávění není chronologické. Možná to je právě ten důvod, proč se mi líbí a proč mě zaujala. Navíc vyprávění je fajn a všechno má svojí logiku, i když některé věci jsou napsány jen v náznacích. Za mě doporučuji přečíst.

10.03.2020 5 z 5

Gilgameš Gilgameš Stephan Grundy

Končím se čtením na 180 stránce - víc prostě nedám. Těšila jsem se na příběh o Gilgamešovi, ale o tom jsem se zatím mimo to, že je líčený jako sebestředný náfuka, nedozvěděla nic. Nepřijdu si jako puritán, ale kniha je aspoň do této stránky líčením sexuálních praktik nejvyšší kněžky. A to líčení docela dost podrobným. Podle mého skromného názoru, pokud by se vynechaly veškeré popisy souloží a příprav na ně, mohla by kniha mít tak 350 stránek místo stávajících 620. Myslela jsem, že tyto popisy budou jen na začátku, pro lepší vysvětlení poměrů v Mezopotámii, ale jelikož je to stále stejné přestávám číst, protože to prostě nemá žádný spád ani pořádnou dynamiku děje. Ale kdo z vás má rád erotické romány určitě si přijde na své, knihu nezavrhuji, jen to rozhodně není můj šálek kávy

12.02.2020 1 z 5

Zmrazená láska Zmrazená láska László Nemes

Příběh se mi líbil, je zajímavé jak si autor představoval život za 200 let v roce 1969, nějaké výdobytky máme už teď jiné podle mě nebudou ani za 300, každopádně je to hezká a čtivá kniha

07.02.2020 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Ač je kniha určená primárně pro mládež, Sienkiewicz mě opět nezklamal. Krásně napsaný a poutavý příběh. Vtáhne do děje natolik, že máte opravdu pocit, že projíždíte Afrikou. Pokud sháníte odpočinkovou četbu pak si přečtěte tento příběh, který má svoji hloubku ...

25.01.2020 5 z 5

Případ domovníkovy kočky Případ domovníkovy kočky Erle Stanley Gardner

Skvělá detektivka, doporučuji přečíst ...

04.01.2020 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Bohužel knihu jsem nedočetla, vadí mi styl i vulgarita, prostě jsem čekala krimi, ale k ní má kniha opravdu daleko, nebaví mě číst co si myslí osmnáctiletá puberťačka

27.12.2019 2 z 5

Runeround Runeround Leonard Medek

Docela zajímavý námět, kniha má spád, přesto mi v ní "něco" chybí, na to abych dala větší hodnocení, nicméně pro začínající čtenáře fantasy nebo sci-fi určitě není špatná. Vhodné třeba na dovolenou

18.11.2019 3 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Kniha se mi líbila, její děj má spád, všechno je vysvětlené a dobře pochopitelné, doporučuji třeba jako oddechovou knihu na dovolenou

29.10.2019 5 z 5

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Fascinující žena a fascinující život, opravdu stojí za to přečíst ....

30.09.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Super napsané, napínavé, má to hlavu a patu, všechno má svůj důvod - doporučuji přečíst

09.09.2019 5 z 5

Kord na vějíři Kord na vějíři Halina Poplawska

Kdybych četla knihu tak před dvaceti lety, tak by se mi opravdu líbila, teď jelikož mám už něco málo načteno bych o ní řekla, že si autorka mohla víc pohrát s dějem, důležité okamžiky a zajímavé chvíle zmiňuje jen okrajově, což je podle mě škoda. Jinak se jedná o hezkou, oddechovou četbu třeba a dovolenou.

10.08.2019 3 z 5

Hroznatův slib Hroznatův slib Karel Kýr

Před dvěma měsíci jsme navštívili klášter v Teplé, proto mě mile překvapilo, že mám o jeho založení knihu doma v knihovně. Kniha se čte velice hezky a mě se líbila. V obrazové části jsou fotografie kláštera v Teplé.

12.06.2019 4 z 5

Povstaňte, soud přichází Povstaňte, soud přichází Miroslav Honzík

Kniha uvádí opravdu zajímavá fakta a někdy málo známé skutečnosti o norimberském procesu a další soudních procesech s fašisty. Bohužel co celý dojem kazí, je její sepsání v době komunistického režimu, což znamená, že je v knize často zmiňován Sovětský svaz jako jediný spravedlivý, moudrý a předvídající a na druhou stranu jsou stavěny ostatní vítězné mocnosti, které tím, že se přikláněly k buržoazii nebyly tak "moudré a důsledné" v rozsudcích s nacistickými pohlaváry. Je to opravdu škoda, protože kniha je hezky napsaná a když pomineme propagandistické odstavce opěvující SSSR, určitě přináší zajímavý pohled na tuto historickou událost.

31.05.2019 3 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

I když mám pana Vondrušku jako spisovatele velice ráda, tak série Odpustků mě vůbec neoslovila - knihy mi připomínají 50 odstínů šedi, uvítala bych méně sexu a víc děje, každopádně Odpustky patří k několika málo knihám, které jsem nedočetla

02.05.2019 odpad!

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Knížka se mi opravdu líbila, čtivá, děj má spád, námět se mi také líbil, tedy až na rozuzlení, čekala bych silnější motiv s lepším vysvětlením, tak nějak jsem pořádně nepochopila "proč vlastně" :-) ale možná jde o můj subjektivní pocit ...

02.05.2019 3 z 5