Fatis04 Fatis04 komentáře u knih

Mládí krále Jindřicha Čtvrtého Mládí krále Jindřicha Čtvrtého Heinrich Mann

Pro mě kniha velkým zklamáním, druhou část už číst nebudu. Tak dobré téma, by šlo zpracovat i jinak, nejvíc mě vadilo, že autor popisuje nepodstatné věci a pak zcela náhodou prakticky mezi řádky sdělí nějaké zásadní a důležité dějové zvraty. Hodně je to také o náznacích, kdy není přesně řečeno, co se děje a musíte si to domyslet, pro mě opravdu velké zklamání

19.03.2024 1 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Tak zase jsem po čase sáhla po Vondruškovi, nevybočuje z řady, příběh je hezký a dobře se čte, jen mě osobně prostě vadí, že polovina děje je o tom, jak se s kým kdo chce nebo nechce vyspat a všechny ženy v románu (tedy mimo Ludmily) se víceméně chlapům podbízejí, myslím, že takhle se ve skutečnosti ženy nechovaly, tak zase na dlouho klid než možná sáhnu po další dílu

11.07.2023 4 z 5

Síň slávy: Nejlepší SF povídky 1929–1946 Síň slávy: Nejlepší SF povídky 1929–1946 Robert Silverberg

Tak za mě úplná bobma, doporučuji všem, co mají rádi SF a vůbec nevadí, že to jsou téměř 100 let staré povídky, všechny jsou naprosto perfektní.

19.05.2023 5 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Po letech jsem trochu s obavami začala číst dalšího Feuchtwangera, na střední jsem přečetla Židovskou válku, Židovku z Toleda, Ošklivou vévodkyni Markétu Pyskatou i Žida Süsse, teď jsem měla strach, jak se mi po tak dlouhé době bude tento autor číst. Nezklamal. Feuchtwanger je mistr vypravěč ze staré školy, který rozhodně uměl napsat poutavý historický román.

11.04.2023 5 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

za mě zase jedna opravdu povedená kniha, která vás nutí číst dál a dál, super příběh i rozuzlení, hlavní hrdina se mi líbí hlavně proto, že je úplně jiný než většina ostatních a má specifický pohled na svět a spravedlnost

14.02.2023 5 z 5

Okno do dvora Okno do dvora Pauliina Susi

mě se kniha četla opravdu, dobře, líbila se mi

20.10.2022 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Čtivé a zajímavé, hodně mi to rozšířilo obzory, jen bych tuto knihu nenazvala románem nebo historickým románem, za mě bych ji zařadila spíše do biografií, zdálo se mi, že prvků románu má poskrovnu, podle mě jde opravdu píše o biografii, ovšem velice zdařilou

19.09.2022 5 z 5

Deník nalezený ve vaně Deník nalezený ve vaně Stanisław Lem

Absolutně souhlasím s Phoenix16.cz nic pro mě, dalo mi to strašnou práci knížku dočíst jen abych zjistila, že vlastně nekončí a vůbec netuším co měl příběh společného s úvodem ...

10.06.2022 odpad!

Zvon Zvon Neal Shusterman

Konec trilogie byl naprosto úžasný, jen se člověk musí trochu dostat do děje, protože jedničku a dvojku jsem četla už před dvěma lety. Jinak za mě naprostá spokojenost. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od Shutermana četla, je skvělý vypravěč a úžasnými nápady.

03.04.2022 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Kniha mě doslova nadchla, po jejím přečteni už nemám v podvědomí- paní spisovatelka Agatha Christie, ale moje kámoška Agatha". Je to tak. Ona byla opravdu skvělá, již první stránky životopisu dokazují, že je paní Spisovatelkou opravdu s velkým S. Navíc dozvědět se tolik zajímavých podrobností o obyčejném životě před první válkou a mezi válkami je opravdu velice zajímavé Pro nás někdy zcela nepochopitelné, co se jedná třeba cestování nebo výchovy děti. Za mě určitě stojí za to přečíst.

24.01.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knížka mě opravdu dostala, čtivá od začátku do konce, vzala jsem si jí na dovolenou a i když jsem měla čas až pozdě večer, přečetla jsem ji rychle, patří k těm, co vám nedovolí usnout

21.07.2021 5 z 5

Pánové Prstence Pánové Prstence Larry Niven

Třetí kniha v sérii pro mě znamená konec s Prstencem i Nivenem, další jeho knihy už číst nebudu. Až příliš mnoho rishování a i když jsem četla dvojku a trojku za sebou, tak jsem se začala ztrácet v ději a čas od času jsem nevěděla, kdo je kdo a proč zrovna dělá co dělá. Knihu jsem dočetla téměř s nechutí a byla jsem ráda, že jsem u konce. Takže mě každý Prstenec oslovil míň a míň. Nejlepší je jednička.

17.05.2021 3 z 5

Kormidelník Vlnovský Kormidelník Vlnovský Frederick Marryat

(SPOILER) Kniha mě mile překvapila, i když je spíše pro děti a její konec je trochu smutný. V dnešní době by už asi nemohla vyjít, protože, když dítě něco provede, tak dostane na zadek, nebo je bez oběda, divoši jsou divoši atd.... prostě v dnešní době něco nemyslitelného, proto jsem ráda, že existují knihy, které popisují věci takové jaké jsou.

30.03.2021 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha se mi moc pěkně četla, má děj který vás vtáhne do problému, a lidi v ní nejsou černobílí, mají svoje klady i zápory, je to první kniha od autora, co jsme přečetla a myslím, že ne poslední.

22.02.2021

Převrácený svět Převrácený svět Christopher M. Priest (p)

Musím přiznat, že knížka se mi četla opravdu skvěle a moc se mi líbila, nechybí nečekané rozuzlení, za mě palec nahoru opravdu dobrá sci-fi

28.01.2021 4 z 5

Život sira Alexandra Fleminga Život sira Alexandra Fleminga André Maurois

Velice zajímavý životopis, krásně napsané, zejména v dnešní době jsem si uvědomila, jak velkou roli může někdy sehrát náhoda a jak je důležité nepodceňovat i drobné objevy, z kterých může později vzniknout něco zásadního.

21.12.2020 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Na příběhy královského prokurátora Oldřich z Chlumu se vždycky moc těším, ale bohužel poslední dobou, mě knihy této série, už nepřipadají tak "dokonalé" jako dřív. Opravdu mě trochu mrzí, že místo rozvinutí děje, je zde hodně popisováno, kdo by se s kým rád vyspal. Knihy ze začátku série, také hovořili o sexu, nic proti, ale bylo ho tam méně. Z posledních knížek jsme rozladěná, přijde mi, že téměř všechny ženy v jeho knihách (mimo ženy samotného Oldřicha Ludmily) se vyspí s kdekým a je jim to vlastně jedno, "jen se baví" prostě mi nepřijde, že opravdu mají všichni takovýto životní postoj. Přesně tohle mě odradilo od dočtení série odpustků a přitom Přemyslovská epopej je úžasná. Mám ještě jednu nepřečtenou knihu s Oldřichem z Chlumu, ale jestli bude psaná i nadále v tomto duchu, bude to poslední co čtu. I když mě to mrzí, protože zápletky jsou super, a celkově mám ráda jazyk, jakým pan Vondruška píše.

19.10.2020 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opět nezapomenutelný zážitek, četla jsem až pozdě do noci, protože posledních pár stránek nešlo přestat. Těšila jsem se na pokračování Smrtky a nezklamalo mě, doporučuji přečíst. Doufám, že brzy vyjde další díl ....

07.09.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mě dostala už na samém začátku, je to zajímavý a originální příběh, určitě bych ji nedávala do kolonky pro děti a mládež, podle mě je rovnocenná knihám pro dospělé, má skvělý spád děje a musím pochválit i zdařilý překlad. Mám přečteno přes 400 knížek a tuto určitě řadím mezi ty nejlepší (TOP10). Každopádně, než jsem dočetla, už jsem si koupila 2 díl a doufám, že i trojka vyjde brzy v češtině, zatím je jenom ve slovenštině.

09.08.2020 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Od téhle knížky jsem opravdu čekala něco jiného (tím spíš, že to je můj první King a byla jsem na něj natěšená) , čtyři hvězdičky dávám jen proto, že autor na konci v doslovu píše proč příběh napsal, tak jak ho napsal a pak celá kniha dává větší smysl

28.07.2020 4 z 5