Kord na vějíři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na pozadí historických událostí začátku 18. století, kdy ve Francii panuje Ludvík XV, se odehrává romantický příběh, jehož hrdinkou je krásná Afra, dcera zchudlého polského šlechtice Tukanoviče. Afřini rodiče nutí dceru do nerovného sňatku a zoufalá Afra raději prchá se svým přítelem do Francie. Dostává se na královský dvůr, k francouzské královně Marii Leszczynské, která se své krajanky s radostí ujme a učiní z ní svou společnici. A tak se z prosté dívky polské provincie stává mladá dáma, jíž se v těsné blízkosti královny odhaluje pohled na soukromý a společenský život královských manželů, je oslněna nádherou a přepychem Versaillí, ale i zasažena intrikami na královském dvoře, kde na ni číhá i řada nástrah a nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70170/big_kord-na-vejiri-C59-70170.jpg 4.238
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Práce
Originální název:

Szpada na wachlarzu, 1974


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kord na vějíři

Fatis04
10.08.2019

Kdybych četla knihu tak před dvaceti lety, tak by se mi opravdu líbila, teď jelikož mám už něco málo načteno bych o ní řekla, že si autorka mohla víc pohrát s dějem, důležité okamžiky a zajímavé chvíle zmiňuje jen okrajově, což je podle mě škoda. Jinak se jedná o hezkou, oddechovou četbu třeba a dovolenou.

InaSeLoki
23.03.2018

Je to má nejoblíbenější knížka. Asi před dvěma roky jsem ji zpracovávala v rámci povinné četby, kdy jsme si mohli jednu knihu livolně vybrat a zpracovat.
Je to historický román odehrávající se v 18. století převážně ve Francii, kam hlavní hrdinka spolu se svým přítelem uprchnou.
Tento román si získal mé srdce tím, že je to historický román (ty já mám moc ráda), má napínavý příběh, hezkou romantickou zápletku (není to červená knihovna), je krásně napsán atd. Mimochodem se přiznávám, že hlavní hrdinka, Afra, je mi o to sympatičtější, že máme stejný den narození jako má maličkost. Tato shoda mi vykouzlila úsměv již na první stránce.
Kord na vějíři vřele doporučiji. Stojí to za to!


petra8920
02.04.2015

Já ji četla na střední škole (to už je pár let) a moc mě bavila. První kapitolu jsem myslela, že nepřelouskám a knížku odložím, ale pak se děj rozjel. Žádná červená knihovna, ale kouzelný, přitom velmi napínavý příběh.

miriama
15.07.2013

Knížku jsem náhodně objevila před několika lety a moc se mi líbila. Je v ní láska, dobrodružství, intriky. Dobro nakonec zvítězí, ale není takový jednoduše sladký příběh. Tato autorka napsala i jiné historické romány, ale ty bohužel v češtině nevyšly a asi už nikdy nebudou vydány. Je to docela škoda. Ráda bych si od ní ještě někdy něco přečetla.

toraneko
29.11.2011

Četla jsem ji jako puberťačka, ale i tak se mi moc líbila...