faba faba komentáře u knih

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Skvělý komiks! Děkuji kolegovi, že mi půjčil oba díly na vánoce. Trochu jsem ze začátku tápal ve dvou postavách, ale díky netu... Před filmem mě varoval, tak si ho nechám ujít.

25.12.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tak vám řeknu, že to bylo pro mě utrpení. Už nikdy nebudu něco číst o Lisbeth od tohoto autora. Ta předešlá ještě „jakž takž" ušla, ale toto. Katastrofa! Pro mě. Konec už jsem četl jen letmo a divím se, že jsem to nevyhodil oknem hned po půlce knihy. Neměl jsem se vůbec do této série a pokračování MILÉNIA (toho správného!) pouštět. Kdyby to napsal počítač, tak je to možná stejné nebo lepší. Z Lisbeth autor už udělal „superwoman" a ne jen on. Bylo to i ve filmu Dívka v pavoučí síti, který stál taky za starou belu. Zkrátka končím. A jednu * dávám jen ze zdvořilosti.

25.12.2019 1 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Skvělé! Ze začátku to bylo jako červená knihovna. I když nevím, jak červená knihovna vypadá, žádnou jsem nikdy nečetl... A potom jsem se od knihy nemohl odtrhnout a čekal, jak vše dopadne, a jak mu jeho „přítel pomůže". „Hodní lidé" se najdou v každé době. Kdysi, dnes i zítra. Knihu doporučuji, i když pro někoho bude jazyk překážkou. Pro mě byl, ale spíš plusem, dobovým zpestřením.

18.11.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Pro mě skvělé! Dlouho jsem nečetl sci-fi a toto mě opravdu nadchlo hned po přečtení prvních stránek. Ze začátku se to jako sci-fi netváří, ono vlastně nebýt těch „mimozemšťanů", tak je to normální běžný román z Číny a spol. Je to trilogie, což jsem ze začátku nevěděl, a mám trochu obavy, ať autor udrží ve třech knihách aspoň trochu stejnou laťku. Uvidím ...

24.10.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem... I když násilné scény se mi už zajídaly a uvažování hlavního zločince mě moc nepasoval, ...že by byl tak dokonalý... Ale je to věc autora(ů). Byla to ovšem zase jedna z jejich lepších knih. Byl tam Joona Lina, tak proto.

20.09.2019 3 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Opět nepřekonatelný Reacher. Oddechovka. Na dlouhé zimní večery jako dělané. Já to ale četl už na konci léta. Kniha u které se nemusí přemýšlet, a která se čte sama.

15.09.2019 4 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Četl jsem to kdysi, když jsem byl v učení. Bylo to pro mě jako zjevení... Styl psaní, dialogy, vztahy... Co jsem to vlastně do té doby četl? :-)
A potom vznikl film! Ten můžu vidět kdykoli. Dobrá látka, skvělý film.

13.09.2019 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

DD opět nezklamal. Dokud to nepřečtete, tak knihu neodložíte.

28.08.2019 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Nevím, ale nemůžu se ztotožnit s hromadným hodnocením. Už to, jak dlouho jsem knihu četl, ukazuje, jak mě to bavilo. Pro mě nudné a zdlouhavé. Závěr to nezachránil. V průběhu čtení jsem litoval, že jsem si knihu koupil. A k tomu i druhý díl, který nevím, kdy si přečtu. Dávám jen *, a to se mi zdá o čertech. Není všechno severské severské.

12.08.2019 1 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nechápu jak jsem na to mohl zapomenout a tuto knihu neohodnotit. King jak má být! Moc pěkně vystupňovaný příběh jednoho mladého ajťáka, který se snaží, aby jednoho „blbého" dědka donutil spáchat sebevraždu. Bohužel mladý pane, dopadne to úplně jinak... Omlouvám se za spojler, ale ono je to dnes móda. Opět skvělá kniha od Krále. A neméně skvělý je i seriál!!! Spolu s úvodní písní od T Bone Burnett - It's not too late!

23.05.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Parafrázuji Cimrmana: „Když to srovnám s výletem na Kokořín...". Asi tak nějak mě kniha oslovila. Nejhorší od tohoto autora (četl jsem všechny co u nás vyšly). Pro mě! Proč?
Moc případů najednou začali řešit kluci z oddělení Q. Chvilku jsem se v tom ztrácel, a někdy mi to nebylo jasné, kdo je kdo, a proč se objevil zrovna tam, a tak podobně. Trochu chaotické. I řešení problému jejich kolegyně jsem moc nechápal. Případy a problémy byly tak triviální, že by je vyřešil i kreslený detektiv Štika v Ohníčku. Ale možná je chyba ve mě. Proč ne!
No zkrátka... „Když to srovnám s výletem na Kokořín!"

16.05.2019 2 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Kniha nominovaná na cenu Magnesia litera. Detektivně-mysticko-historický příběh ze „současnosti“, kniha, která mě po zhlédnutí obálky zaujala. No jal jsem se ji koupit. První setkání s tímto autorem. I když jsem o něm už věděl (zahlédl jsem někde Mlýn na mumie). Teď ale nevím, zdali jsem udělal dobře. Ještě teď, dva dny po přečtení nevím, co si o tom mám myslet a nevím ani, jestli se mi to líbilo či ne. Četlo se to dobře, vtipné to bylo, probleskly tam informace, které nevím jestli jsou/nejsou pravdou či fabulací autora (nehodlám si to ověřovat), plno jídla, pití a sexu (to kdyby tam nebylo je kniha poloviční), toto vše dohromady ukazuje jakou má autor fantazii. Konec, který mě úplně vyvedl z míry a vlastně ukončil knihu, aniž by čtenář věděl, jak to vlastně dopadlo, tak tu knihu posunul jiným, divným, zvláštním směrem. Ono se to vyřešilo, ale tak nějak divně. Už podruhé jsem použil toto slovo, divně. Byla to divná kniha. Možná jsou takové všechny autorovy knihy a já se na jeho strunu nenaladil. Zkusím ještě ty mumie a uvidím, jestli ho zařadím do své „knihovny“ či ne.
Pozn.: Toto je druhý komentář co jsem vytvořil, původní jsem smazal a kdo ho nečetl, o nic nepřišel. Kdo ano může porovnat můj vývoj k této knize. :-)

04.04.2019 2 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Ano je to stále čtivé, ač šestý díl... Připadalo mi, že jsou tam „narážky" na současnou situaci?

26.03.2019 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kdysi jsem to četl a už nevím jestli si to někdy znovu přečtu. Já to tak u knih, které ve mě, v té době četby, nechají silný zážitek, pocit, hloubku a já nevím co ještě... Silná kniha, i když kdo ví co bych napsal dnes. A proto to asi už nikdy nebudu číst. Pozn.: Úplně jsem zapomněl, že v tom autě byl i jeho malý syn. A pak jsem byl překvapen...

17.02.2019

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Povinná četba! Myslím, že by si to měl každý přečíst.

28.01.2019 3 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Nezklamalo, ale v porovnání s ostatními... i když na základě dobrého tématu.

14.01.2019 4 z 5

Teroristé Teroristé Per Wahlöö

Mé první setkání se severskou detektivkou v této sérii (mám ji celou). Ale to se tomu tak tenkrát neříkalo. Četl jsem to od jedničky až po desítku, a v desítce to hodnotím slovně. Něco slabší něco dobré, sem tam vtipné, ukázka jak to chodí u policie, která pomo pije... hodnoceno, až po více jak 25 letech.

05.01.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Těšil jsem se na tuto knihu, ale... To já nemám dělat. Ze začátku mi to připadalo, jako kdybych četl, Obsluhoval jsem anglického krále. To mě trochu mátlo. Že by ta kniha byla tak dobrá? Ale proč mě tak nezaujala? Proč jsem ji četl jen z musu? Až poslední třetina byla zajímavější, kdy už jsem přemýšlel (znovu) o věcech, které jsem znal z našeho života, a věděl, jak asi dopadnou. Bylo to napsáno, ale jen tak povrchně, ne tak dobře jako v Haně. Byla to dobrá kniha. Dobrá je za ***. Ona ta doba taky nebyla (není) úžasná. Lidi se chovali a chovají, tak jak se chovali a chovají. Ale to je asi na jinou knihu. Možná ji někdo napíše... To ovšem bude až mooooc později. Na to ještě neuzrál čas.

28.12.2018 3 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Kniha tato, čtena byla po delším váhání, dá li se to nazvati tímto způsobem. Životy revírníka, příručího, hajných, dřevorubců v těžké to době a na místě obtížném k životu. Těžkého života zde v lesích prožili, kterého by polovina z nás dnes nebyla schopna vydržet ni půl roku. Příběh ukazujíce soužití na hranicích, boje pytláku a skotokradů, mezi Bavory a Čechy v těžké to době. A čeština z minulého věku po chvilce byla pro mou duši líbezná a trochu i exotická. Inspirací byla pro napsání tohoto komentáře.

12.12.2018 5 z 5

Všechno dopadne jinak Všechno dopadne jinak František Koukolík

Běžně rozhovory v novinách čtu na přeskáčku, od prostředka, ke konci a zase na začátek. Podle toho či mě zaujal či ne. Tuto knihu lze číst také tak, ale já ji přečetl tak, jak se má. Od první stránky, až po tu nejposlednější. Dá se říci, že jsem přečetl i tiráž. :-) Tak mě to zaujalo. Pan Koukolík je skvělý vypravěč a má stále co říci, jak z hlediska lékařského (populárně), tak filozofického, od minulosti přes současnost atd. Jeden z mála, co dnes říká věci, co si jiní jen myslí pod peřinou, když jsou sami doma (viz.: Hydepark, Fokus VM, Show J.Krause, přednáška O špatných lidech, atd). Málokdo se mu vyrovná. Jsou tu výjimky. Pánové Cílek, Grygar... Běžně tyto knihy nečtu, tak si ji dám do Čtenářské výzvy. (Jak já to slovo nesnáším - výzva!)

16.10.2018 4 z 5