Všechno dopadne jinak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Neuropatologa MUDr. Františka Koukolíka jistě není nutno představovat. Skoro třicet let je primářem patologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Jeho život je v zajetí vědy, která ho okouzluje, vzrušuje a stále překvapuje. Svoje vědecké poznatky přiblížil čtenářům velice přístupnou formou v mnoha publikacích. V rozhovoru s novinářkou Libuší Koubskou se zpovídá ze svého vztahu k medicíně, hovoří o povaze a evoluci života na Zemi, o lidském mozku a o povaze lidských společností. Tedy o všem, co považuje za nejpodstatnější. Kniha rozhovorů vychází k 70. výročí narození autora...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91610/vsechno-dopadne-jinak-91610.jpg 4.342
Žánr
Literatura česká, Biografie a memoáry, Zdravotnictví
Vydáno, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Všechno dopadne jinak

Přidat komentář
Taťka Hraboš
18.12.2020

Už dlouho jsem se s autorem při četbě nesetkal a tahle kniha mi připomněla, že je to velká chyba. Je to spíše taková ochutnávka, reklama na jeho další knihy, protože na tom malém prostoru, který formát rozhovoru poskytuje, nelze jít příliš do hloubky. Ale zase se člověk dozví alespoň v náznacích to, co v jiných jeho knihách k nalezení není – především tam, kde pan doktor hovořil sám o sobě, svém životě a zájmech, mě kniha bavila. Ukázala jej jako plnokrevného člověka, ne jen suchopárného, byť velmi schopného vědce a lékaře.

Sova15
20.07.2020

Zajímavé povídání nejen o neuropatologii s moudrým lékařem.


hermína14
30.05.2020

Hovoří-li moudrý muž, nezbývá, než se nenápadně a laskavě nechat zatáhnout do jeho témat...a ptá-li se ho poučená žena, můžeme se ještě kochat tím, že oba dělají patrně zatraceně dobře svou práci.
"Jsme složití. Naše rozhodování je poměrně komplikované. Jsme iracionální jedinci, hluboce citoví, magicky myslící. Sugestibilní..."

tygřík2
03.11.2019

Se vší úctou, pan doktor má i lepší knihy.

Greenfingers
02.11.2019

Mám velký respekt a obdiv k osobnostem české vědy a medicíny obzvláště. František Koukolík je nesporně jednou z nich. V jeho názorech se zrcadlí životní filozofie a zkušenosti, odborná erudice a všeobecný rozhled. Jedná se o opravdového "renesančního" člověka. Navíc je to vědec, který ačkoliv dosáhl ve svém oboru mnoha úspěchů, stále přistupuje ke svému bádání s pokorou. Na rozdíl od mnohdy přeceňovaných rádoby celebrit z oblasti zkomercionalizované popkultury, pan Koukolík je pro mne tím, kdo má být vzorem a inspirací nejenom pro mladé lidi.
Oceňuji způsob, jakým paní Koubská vedla rozhovor. Dověděl jsem se spoustu zajímavých informací a kniha podnítila můj zájem o danou problematiku. Doporučuji!

JarmilaNovotna
02.09.2019

Opravdu moc zajímavá kniha.

Jana_Hlus
07.08.2019

Velmi dobře zvolený nadpis knihy vyvolávající neodbytnou otázku: „A jak to dopadne?“ Rychle očima přelétneme anotaci a zvědavost graduje ve chvíli, když zjistíme, že se jedná o rozhovor s neuropatologem MUDr. Koukolíkem. Představa rozhovoru z pitevny o budoucnosti je rozhodně pozoruhodná, a právě proto nejspíše po této knize sáhneme a odneseme si ji domů. A dobře uděláme! Není totiž mnoho takto vzdělaných lidí, kteří dokáží srozumitelně zprostředkovávat své zkušenosti, poznatky i názory laické populaci, tak jako právě MUDr. Koukolík.

A je chvályhodné, že mezi knihami „celebritek mlátících prázdnou slámu“, se v edici Rozhovory dostávají ke slovu lidé, kteří mají skutečně společnosti co sdělit. (4/5)

Lily101
31.07.2019

Z počátku šok. Podrobné popisování prohlížené vyšetřováné tkáně a vhled do molekulárních metod v medicíně jsem opravdu nečekala s ohledem na obtížnost problematiky, leč zaujalo mě to a něco tak komplikovaného bylo shrnuto na tři strany, což je obdivuhodné. A pak znovu šok. Protože paní Koubská opravdu vedla dialog "jako snahu se něco dozvědět, porozumět hledisům svého protějšku, případně otevřít zásuvky, které se běžně neotvírají, a hlavně zprostředkovat čtenářům nejen informace, ale také podněty k uvažování", jak se píše na straně 123-124 knihy. Pan Koukolík prokázal, že má přehled nejen ve svém oboru, ale má také jiné zájmy (historie, poezie) a poměrně dobře se orientuje ve filosofii. Možná bych jen závěrem podotkla, že se domnívám (možná se mýlím), že nejen mladí lidé-začínající lékaři to nemají snadné, protože stres se na mladé lidi valí z vícero rozmanitých profesí, jimž se věnují dle svého zaměření po absolvování školy, a současně nejspíš nejsou mladí lékaři jediní, kdo musí pracovat nad rámec "běžného" standardu (denní osmihodinová pracovní doba, víkendy volné), ale přičemž možná se tento "fénomén" začal projevovat po vydání knihy v roce 2011.

1