evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

Tak tohle mě bavilo asi ze všech tří dílů nejvíc.Jasně, možná by nebyl na škodu ještě jeden díl, ale já jsem spokojený. A byť se autor k postavám zachoval dost macešsky,za mírný úkrok do žánru sci-fi mi udělal radost a já se opravdu bavil. Věru, tahle série, to nebyl promarněný čas.

01.10.2023 5 z 5

NYX NYX Robert Poch

No tak tohle mi dost sedlo!Takový rychlý šlehy na pár stránkách, ale autor i na nich dokázal vytvořit příběhy s tísňovou atmosférou a zajímavými nápady.Jen těch chyb v textu by nemuselo být tolik..Pro mě obrovské (a příjemné) překvapení!

04.09.2023 5 z 5

Spáč číslo 13 Spáč číslo 13 Rob Sinclair

Tuctový a stokrát obehraný příběh na půdorysu obráceného nezranitelného antihrdiny kráčejícího neohroženě za pomstou.Bez jediného zvratu,plný klišé.. Sráč číslo..eh promiňte, SPÁČ číslo 13 je kniha na kterou za týden zapomenu.

08.08.2023 3 z 5

Návrat zmizelého Návrat zmizelého Philip Gray

Zajímavý a neotřelý námět (byť si myslím, že jde spíše o detektivní příběh, než o thriller) o kterém nevíte kam se posune, dělá z příběhu příjemný čtenářský zážitek. Pasáže z průběhu války jsou slušně vykreslené a spolu s popisem poválečné krajiny působí dost reálně. Za mě velmi milé překvapení.

09.05.2023 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Nebudu hodnotit, knihu odkládám na straně 85 a to ne díky tomu co popisuje (ostatně, proto jsem si knihu půjčil), ale kvůli literární formě, která odpovídá tak studentovi osmé třídy základní školy.Nechápejte mě špatně, skládám obrovský hold za ty hodiny příprav které nad tím musel autor strávit, ale číst to - to bylo utrpení. Kdyby každá věta měla odrážku vyšlo by to nastejno.

17.02.2023

Světlo věcí konečných Světlo věcí konečných James Islington

S celou touhle sérií jsem strávil měsíc svého života, a sakra, to nebyl vůbec ztracený čas! Poslední díl je podle mě ze všech nejlepší, byť osobně nejsem velkým fanouškem cestování časem.. Tohle jsou fantasy orgie jak se sluší a patří.Všechno do sebe zapadá a i přes složitost celého příběhu je to neskutečně čtivé.. A Asha ve zlatavé zbroji z Esence? No, pojď mi!

10.01.2023 5 z 5

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Temnější a akčnější než první díl..I přes hromadu postav a několik dějových linek je to neskutečně čtivé, a jak se Caedenovi vrací vzpomínky, i nápadité. Chápu, že tohle asi nebude fantasy pro každého,chce to hromadu soustředění,ale já jsem si to hrozně užíval.. Tohle je epická záležitost s velkým E.

08.01.2023 5 z 5

Říše zrady Říše zrady Sam Hawke

Skvělý! To co zdobilo první díl,autorka dovedla k dokonalosti.Zajímavá práce s dynamikou vyprávění i rozvětveností příběhu zřejmě mnohé odradí od čtení, ale právě ona postupná gradace dává vyniknout výbornému finále.Několik silnějších scén je slušně emotivních..Bavilo mě to,příběh se od prvního dílu posunul vcelku dost zajímavým směrem.

26.10.2022 5 z 5

Marnosti úniku Marnosti úniku Jan Boháč

Zajímavý příběh z ne úplně okoukaného prostředí zbohatlíků, jenž si přišly na slušný majetek ne zrovna čistou cestou v divokých devadesátých letech.Ich forma i hovorový jazyk k tomu skvěle pasují a i když je hlavní postava v podstatě grázl, který lidi posouvá a manipuluje s nimi jak s figurkami na šachovnici, je to občas i úsměvné.Velmi dobře podaný tragikomický příběh s fajn a neotřelým koncem.

26.10.2022 4 z 5

Zlatý z nebe Zlatý z nebe Marie Benetková

Hmm, zvláštní kniha.. Ani ne tak příběhem nebo historickým obdobím, jako spíš tím jak autorka pracuje s textem.Celé to působí jako poznámky hozené na papír,s velkými časovými skoky. Jako když si vzpomínáte na události a věci se vám vybavují na přeskáčku. I přesto, nebo možná právě proto, přečíst si tuhle knihu byla zajímavá zkušenost. Co se týká grafiky.. Je vidět, že si s tím někdo opravdu vyhrál, ale osobně si myslím, že konkrétně v tomhle případě by méně znamenalo více.

12.10.2022 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Scott Reintgen

Lepší než první díl.. Ale za ten konec jak přes růžové brýle, plný ideologického a idylického patosu (haha) dávám hvězdu dolů. Celkově mi to připomínalo Jiskru v Popelu lehce lízlou Ódinovým dítětem. Velice slušné a milé překvapení.

01.08.2022 4 z 5

Hladový lán Hladový lán Andrew Michael Hurley

Po Samotě obrovské zklamání.. Je to ploché, plytké, na vytvoření atmosféry příliš krátké a vlastně ani pořádně ukončené..

04.06.2022 3 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Autorka má velmi specifický styl psaní, řekl bych temnější,téměř až hypnotický.Příběh mě díky tomu vtáhnul přímo do středu dění, ale i přesto mi přijde přece jen tato kniha o něco slabší, než Odinovo dítě.Možná je to to tím, že autorka pracuje už s použitým námětem, nicméně i tak velmi slušná a nadprůměrná fantasy.

20.04.2022 4 z 5

Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Jaroslava Černá

Strašně prosťoučké, prvoplánové a naivní.. Tohle na Kladivo na čarodějnice nemá ani omylem.

11.03.2022 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

(SPOILER) Čistý průměr se vším všudy, a těch pár lepších a temnějších scén to nezachrání. Příběh je v podstatě strašně prosťoučký a předvídatelný se spoustou klišé.Navíc, jestli chtěla autorka příběhem něco sdělit, tak se to celé nějak vytratilo,a při scéně, kdy se na konci mezi Proroka a hlavní hrdinku staví davy odvážných žen, jsem se vážně musel smát..

03.02.2022 3 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Kniha cílená spíše na ženskou část čtenářstva.Pro mě osobně docela zklamání,příběh měl obrovský potenciál pohrát si s morální a etickou stránkou věci, leč to vše se utopilo v jakési dost neuvěřitelné romanci.Nejzajímavější z celé knihy tedy pro mě zůstávají ty části psané kurzívou a to je věru málo.

27.09.2021 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak tohle bylo skvělé! Akční, strhující jízda napříč městy.. Víc krve, víc soubojů, víc zvratů.. Jak to ten Kristoff dělá, že nic z toho nevyznívá pateticky nebo prvoplánově? Nevím, ale je to sakra boží!Bavil jsem se a hořím nedočkavostí zjistit, jak to celé v posledním dílu dopadne.Plný počet!

29.07.2021 5 z 5

Nejkrásnější pohřeb Jana Huga Nejkrásnější pohřeb Jana Huga Lukáš Csicsely

(SPOILER) Tohle je tak podivná (a podivínská) kniha, ze asi nesedne každému. Bavil jsem se, byť mám dojem, že po příchodu hrdiny do Bíliny příběhu tak trochu dochází dech.Marně přemýšlím, ke které knize bych toto dílko přirovnal, ale nic mě nenapadá.Takže navíc přidávám body za originalitu.

09.07.2021 4 z 5

Čarodějčin syn Čarodějčin syn Kelly Barnhill

Krásná pohádková fantasy,kde autorka nešetří nápady a vypráví svým způsobem dojemný příběh.Nevím, jestli bych styl, jímž je kniha napsána přirovnával k Neilu Gaimanovi jak slibuje obal,na mě ta kniha působila spíš Hobitovsky :).Nicméně kniha ve mě zanechala pocit lehké melancholie ze všech těch ztrát a odchodů v příběhu. Ale příběh je to krásný, to ano.

15.06.2021 4 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

(SPOILER) Knihu jsem si půjčil hlavně díky anotaci, která mi přišla zajímavá, a i zběžný pohled do knihy mi přišel nadějný. Bohužel jak se ukázalo, musel jsem se strefit zrovna do těch lepších částí textu. Tohle bylo děsivě nudné,prošpikované samými cukrbliky a plesy a zamilovanými povzdechy až jsem měl chuť knihu odložit. Ano, nejsem cílová skupina, ale něco tak přeslazeného a naivního se snad nemůže líbit nikomu. Rozhodně nejhorší fantasy, jaké jsem kdy četl (a že jsem jich už za svůj život přečetl!). Jo, a víte co? Živého fauna se nedočkáte.

05.06.2021 2 z 5