evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Zloději tváří Zloději tváří A. M. Shine

Čte se to dobře, ale.. Je to strašně předvídatelné, s totálně zmrveným koncem.. Irský folklor je super nápad,i samotné umístění příběhu v lese.. Ale proč takové vyústění? Navíc, pár nelogických rozhodnutí mě přinutilo zvednout obočí.. Škoda, atmosféru to mělo.A možná si autor mohl trochu víc pohrát se samotnou legendou a dát tomu trochu víc historického puncu..

15.11.2023 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

I přes naprosto skvostnou finální bitvu, které autor věnoval 70 stránek, si myslím, že je tohle nejslabší díl trilogie..Na druhý díl to nemá,je to příliš protahované a úplný závěr je tak trochu rozpačitý.. V každém případě jsem ale s touto sérií strávil měsíc a rozhodně toho nelituji.

15.11.2023 4 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Jo, tak tohle by šlo! Oproti prvnímu dílu je tohle akčnější,čtivější a mnohem rafinovanější. Začetl jsem se hned, příběh mě chytnul a přikoval ke knize.Bavilo! Lehkou výtku lze mít snad jen ke stále se opakujícím stejným útokům draggů, které se po chvíli okoukají..

08.11.2023 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Chápu,že opravdu hodně pomalý rozjezd mohl spoustu čtenářů odradit, ne-li otrávit.. Já to bral spíš jako způsob jakým si autor připravuje půdu pro celý další příběh. Navíc Některé části jsou opravdu až téměř beletristicky napsány (obzvlášt linka Hilemora působí jako klasický námořní román) . Ale i přesto zhruba od poloviny chytne děj tah na branku a pak už se kniha čte velmi dobře a dokáže vtáhnout do příběhu a akce.Určitě nelituji, že jsem po knize sáhnul a s radostí si přečtu i další díly..

08.11.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Raymond E. Feist

Navnaděn obálkou, která slibuje příběh ve stylu mistrů Holdstocka a Gaimana, naivně a s radostí jsem se do čtení pustil.. Bohužel mé nadšení s každou další přečtenou stránkou mizelo stále rychleji a po dočtení musím říct,že tohle oboum autorům nesahá ani po kotníky.. Spousta zbytečné vaty a pomalý styl vyprávění způsobil, že jsem upadl do jakési čtecí letargie, a ani poslední část mě z ní nedokázala vytrhnout, byť byla i přes pohádkový nádech (jak jinak taky, že) rozhodně nejlepší. Škoda, mám teď pocit, že si autor u mě touto knihou zabouchl dveře..

17.10.2023 3 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Je to neskutečně čtivé.. Bohužel, děj se dopředu příliš nežene, a to mi přijde jako strašná škoda.. Vlastně tenhle díl připomíná začátek šachové partie- rozmístíte strategické figury po šachovnici a připravíte si tak hru..Samozřejmě chápu, že u takové série není třeba kam spěchat, ale přece jen, první díl vás buď vtáhne, nebo odradí.. Já sám jsem někde uprostřed, nevím jestli se pustím do dalších dílů.. P.S. Pinky na facku,postavu, která by mě štvala při každé zmínce snad nepamatuju!

09.10.2023 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Pro mě docela příjemné překvapení. První část je vysloveně výtečná, kde funguje všechno:chemie mezi vyšetřovateli,černý humor, i drsnější konec.. Druhá je taková klasičtější ve smyslu moderních thrillerů..Nicméně! Ten nápad a hlavně motivace vraha je dost originální. Celé je to nesmírně čtivé se slušným tahem na branku.Já se bavil!

09.10.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Pro mě to nebylo ani tak o sebevědomí jako spíš o manipulaci..Zajímavé příběhy, byť první dvě povídky mi přišly zbytečně rychle ukončené se zvláštní pointou.Určitě stojí za přečtení,i když cílí spíš na ženy a zpracovaná témata tomu odpovídají. Čtivé, i když neveselé čtení.

01.10.2023 4 z 5

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

Tak tohle mě bavilo asi ze všech tří dílů nejvíc.Jasně, možná by nebyl na škodu ještě jeden díl, ale já jsem spokojený. A byť se autor k postavám zachoval dost macešsky,za mírný úkrok do žánru sci-fi mi udělal radost a já se opravdu bavil. Věru, tahle série, to nebyl promarněný čas.

01.10.2023 5 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

Tahle série má rozhodně vzestupnou tendenci! Bavila mě ta retrospektivní linka,bavil mě sir Meredith.. Ubylo vulgarismů (v prvním díle trochu na sílu) a přibylo vic lidskosti v příbězích jednotlivých postav.Přijde mi to čtivější než první díl,zdá se že autor lehce vyzrál..Příběh je rozehraný výtečně, uvidíme co poslední díl..

25.09.2023 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Kvůli trochu rozpačitému začátku mi trvalo trochu déle než jsem se začetl,ale nakonec to vůbec nebylo špatné.. Líbil se mi ten nápad s těžbou kouzel z těl mrtvých bohů. Je tu dost postav, ale díky jejich povahovým rysům se v tom člověk neztrácí.. Dějová linka s Yllandris asi nejlepší. Celkem příjemná záležitost, byť se nejedná o nic objevného.

18.09.2023 4 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Skvělá záležitost! Tahle útlá knížečka se naprosto vymyká klasické české beletrii a troufám si říct, že většinu z ní i předčí.Ty přirovnání, ty metafory, a přitom.. Je to tak depresivní až téměř existenčně surové avšak ne na úkor samotného děje. Já jsem nadšen,tohle naprosto předčilo má očekávání!

18.09.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

I týden po přečtení ještě stále v téhle knize objevuji roviny,vrstvy a souvislosti,které mi při čtení unikly. Je to skvěle napsaný příběh o smutných věcech.. Výjimečná kniha.

04.09.2023 5 z 5

NYX NYX Robert Poch

No tak tohle mi dost sedlo!Takový rychlý šlehy na pár stránkách, ale autor i na nich dokázal vytvořit příběhy s tísňovou atmosférou a zajímavými nápady.Jen těch chyb v textu by nemuselo být tolik..Pro mě obrovské (a příjemné) překvapení!

04.09.2023 5 z 5

Báje o hadím srdci Báje o hadím srdci Radek Rak

Tohle je tak strašně zvláštní a literárně nezařaditelná kniha, že mám trochu obavy aby neprávem neupadla v knižní komunitě v zapomnění.. Krásný jazyk plný obrazů, poetický a místy až snový a jindy zase téměř naturalistický, bourá hranice mezi žánry. Spíš než k fantasy to má blíž k magickému realismu, ale to je jen můj osobní pocit. V každém případě zajímavá kniha, byť přece jen mám pocit, že tak trochu forma převládla nad obsahem.

25.08.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Mayne je prostě Mayne.. Je to originální,je to svižný, dobře se to čte a já se bavil.. Mám to jen jedinou chybu a to, že další díl série ještě nevyšel.

25.08.2023 4 z 5

Spáč číslo 13 Spáč číslo 13 Rob Sinclair

Tuctový a stokrát obehraný příběh na půdorysu obráceného nezranitelného antihrdiny kráčejícího neohroženě za pomstou.Bez jediného zvratu,plný klišé.. Sráč číslo..eh promiňte, SPÁČ číslo 13 je kniha na kterou za týden zapomenu.

08.08.2023 3 z 5

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

(SPOILER) Přibylo válek a střetů a s nimi spojených hrůz v čele s Kosčejem.. Tohle je vskutku epické vyvrcholení celé ságy.. Nebudu lhát, na konci jsem uronil slzu, Jegora, toho starýho nabručenýho bastarda, jsem si zamiloval snad víc než Ilju. Klobouk dolů,příběh který autor přivedl k životu byla radost číst.

02.08.2023 5 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Skvělý! Doslova jsem se nemohl od knihy odtrhnout.. Souboje, magie,hrdinství to všechno tu je a to všechno je naprosto skvostně zapracováno do příběhu.. Mé srdce plesá a tetelí blahem, tohle byla nádhera a radost číst!

02.08.2023 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Není to moje první, ba ani druhá kniha od autora, a musím říct, že z každé z nich doslova dýchá láska k historii.. Tady mi přišlo, že autor používá prvky fantasy spíš jako berličku k vytvoření souvislého děje a zápletky. S vyprávěním autor nespěchá, postavám dává čas se rozvinout a čtenáři zase si je oblíbit. Co mě bavilo hodně je nepředvídatelnost.. Vlastně se to celé vyvíjí dost jinak, než jak bývá zvykem a to si zaslouží uznání.Karty jsou rozdány a příběh bude pokračovat..

29.07.2023 4 z 5