evelýny evelýny komentáře u knih

Devět a půl týdne Devět a půl týdne Elizabeth McNeill (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem a zhodnotila bych ji jedním slovem: ŠOKUJÍCÍ. O to více, když si představím, že je zde popsána osobní zkušenost. Při čtení mě nejímala hrůza ani odpor ke zvolenému tématu, spíš jsem pociťovala lítost a obavu, co všechno je žena schopna tolerovat muži z lásky?! Z mého pohledu nepředstavitelný příběh zvrácené vášně ale i závislosti, který se vám vryje do paměti. Ne nadarmo se závislost léčí na psychiatrii.
Na druhou stranu si nedovedu představit, že by se nějaký muž o mě tak staral. Nedovedu....?
Byla jsem zvědavá i na film. Nezklamal, ale kniha je kniha.

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Tuhle knihu jsem nedočetla. Od začátku mi vadil styl, kterým byla kniha napsána - možná za to může překlad, ale to nemohu posoudit. Bylo tam z mého pohledu dost nelogických nepřesností. Když mi v půlce knihy začala vadit i řecká jména, tak jsem přestala. Pro mě zklamání.

06.11.2015 1 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Na ,,foglarovkách" jsem vyrostla. Z mého pohledu nadčasové knihy, které zaujmou všechny děti napříč stoletím. Já jsem v dětství postupem času objevovala i jiné spisovatele - Zane Grey, Jules Verne, Karel May - ale Jaroslav Foglar byl první, kterého jsem si přečetla sama :-)

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Pamatuji si, že můj tatínek měl všechny komiksové sešity zamčené ve skříni a nám dětem je půjčoval za odměnu. A pro nás to byl svátek listovat jimi ( rok 1965 a výše ). Milovala jsem Jarku Metelku a Rychlonožkovo Himbajs!!!! :-)
Ještě stále do nich nahlížím s posvátnou úctou a nostalgií v srdci a i díky nim se mi na chvíli vrací ,,odlesk šťastného mládí". Pane Foglare, DĚKUJI VÁM.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Skvělá kniha. Četla jsem ji několikrát, naposledy když mi bylo 22 let a i tehdy jsem byla tak zaujatá dějem, že jsem přejela několik stanic v metru :-)))

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Je to již 40 let, co jsem tuto knihu četla. V mojí knihovně má stálé místo. Přečetla jsem ji já, přečetla ji moje dcera a teď čeká na moje vnuky :-)

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Knihu jsem spíše četla ze zvědavosti. Pár zajímavostí se v knize najde, ale mně nevyhovoval styl - takový neučesaný, neuspořádaný - mnohdy jsem byla dezorientovaná v čase a prostoru. Na mě nejvíce zapůsobil poslední příběh s názvem: Film se musí točit - příběh Jaroslavy Moserové a ubohého Zdeňka. Bohužel za chvíli jsem knihu zapomněla.

05.11.2015 2 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Boží pěst mě pohltila, i když tento žánr nečtu každý den. Napínavé čtení a děj se vám dostatne pod kůži na hodně dlouho a přemýšlíte, co je pravda a co fikce.

03.11.2015 5 z 5

Adamov pád Adamov pád Sandra Brown

Navzdory chybám v textu a několika nelogickým nepřesnostem v ději se mi kniha četla dobře. Je psaná vtipně, děj má spád. Na konci jsem si přála, aby se příběh trochu více rozvinul a upřímně zápletka s panenstvím hlavní hrdinky mi připadala zbytečná, ale na ukrácení deštivého odpoledne dobré.

03.11.2015 3 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

První kniha od této autorky, kterou jsem četla a skoro nedočetla. Přestože příběh byl ze současnosti a rozhodně neměl jenom pobavit, já jsem se nedokázala ztotožnit s hlavní hrdinkou. Možná mi nevyhovoval styl. Trápila jsem se s textem, na jméno Terka jsem ke konci byla alergická. Pro mě NUDA.

01.11.2015 2 z 5

Do skonání času Do skonání času Danielle Steel

Tak tahle kniha mě nebavila. Zvolené téma bylo zajímavé - takové mystické - k zamyšlení. Ale zpracování NUDA! Stále se opakující myšlenky na mě působily nudným, hloupým dojmem. Knihu jsem zdolala jen díky tomu, že jsem přeskakovala text.

31.10.2015 1 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Zpočátku mě příběh nudil, ale postupně si mě získal opravdu dojemný, krásný příběh lásky, jejíž šťastný konec je vykoupen hlubokým zármutkem , ztraceným a opět nalezeným smyslem života. Je to příběh o štěstí v neštěstí a nějaká ta slzička dojetí také ukápne.

31.10.2015 3 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Jeden z těch méně obvyklých dívčích románů. Příběh by si určitě zasloužil propracovanější styl, na druhou stranu otevřený konec mi k tomuto příběhu docela seděl, vždyť mají před sebou celý život. Neuvěřitelně poutavý a drsný příběh jsem však v knize nenašla. Přesto za čtivost dávám o jednu hvězdu navíc.

25.10.2015 3 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Tuto knihu jsem nedočetla a tudíž nemohu hodnotit.
Možná na ni nemám ,,ještě nebo již" ? ten správný věk. Mě nudila, i když si myslím, že zrovna moc náročný čtenář nejsem. Možná se k ní vrátím, možná také ne :-)

21.10.2015

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Nemohu říci, že by se mi kniha vůbec nelíbila, ale je nějak divně přeložená. Dost často jsem se musela vracet v textu abych pochopila, o čem to je ( možná jsem skrytý dislektik ). No a konec v podobě ,,baletního představení" mi fakt zvedl obočí hodně vysoko. Kniha je docela psychologicky naladěná s prvky sexu na hranici perverznosti - i když to je na každém z nás, ale ten konec v mých očích dělá z vášnivého svůdníka spíš vášnivého blba a tím pro mě příběh ztrácí. Naštěstí mohu jedním kliknutím nechat knihu zmizet.

20.10.2015 1 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Možná jsem nezvolila správně, protože z takto napsaných příběhů jsem již vyrostla, ale kdyby mi bylo 15, dovedu si představit, že se mi příběh dostane pod kůži. Takto mohu jen říci: děj naivní, zápletka tuctová,hodně překlepů a otevřený konec v mém hodnocení této knize bonus navíc nepřinesl. Oproti tomu kniha nepostrádá vtip, najdou se tam i romantické pasáže, takže nakonec jsem se pobavila, odreagovala, a o to mi šlo :-)

18.10.2015 3 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Souhlasím styl nic moc, hodně chyb v textu - u českého autora zarážející- kniha má spád, mojí fantazii dost podráždila, někdy až šokovala, vyústění zápletky a konec mě docela pobavil, ale....souhlasím s Romanem 78: kdo má omezené sexuální hranice, knihu opravdu pochopí těžko.
Přiznám se, že po dočtení jsem byla fakt nas-štvaná, možná trochu dotčená zdravotní sestra :-) Knihu jsem vyhodila, ale po ,,docvaknutí" příběhu musím uznat, že něco do sebe měla. Rozhodně si její děj pamatuji dlouho - narozdíl od Bastarda nebo Hot Boys.Nemyslím, že by to byla romantika, ale erotiky je tam dost (nejsem tak odvážná, jako Roman 78). Knihu bych darem nikomu nedala, ale moje dcera si ji může klidně přečíst. U hodnocení váhám, ale za podpořenou fantazii 3 hvězdy.

13.10.2015 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Po přečtení Bohyně v domácnosti jsem od této knihy ani moc nečekala. Na konci knihy máte poskládanou mozaiku ze střípků příběhů několika druhů lásky. Kniha by mohla být propracovanější - takto máte dojem, že příběhy jsou uspěchané, takže je nemůžete ani pořádně prožít společně s hrdinkou, u které se všechny propojí. Děj je opravdu naivní, ale mě se kniha četla dobře, takže jsem autorce odpustila tu bláznivě neuvěřitelnou stěžejní zápletku se svatbou - nesvatbou.

12.10.2015 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Klasický romanticko-homorně laděný příběh, který musíte v některých pasážích brát s nadhledem. Na druhou stranu vás pobaví a rozesměje, takže já si od autorky ještě něco přečtu.

12.10.2015 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Začátek trochu pomalý, konec předvídatelný, ale když potlačíte rozumové uvažování a nespoutáte vlastní fantazii, tak se ,,chechtáte" nahlas. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout - pobavila mě.

12.10.2015 4 z 5