Evelýna87 Evelýna87 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh jedné ženy, žijící v současnosti, ale vracející se nazpět do své minulosti. Leckdy se události zdají až nereálné, bohužel ale vše co se v knize popisuje se reálně stát mohlo.....a stávalo. Některé části bych uvítala více do hloubky, ale přesto, nebo právě proto jsem ji přečetla jedním dechem. Opětovně uvedomění si, že se v současnosti opravdu nemáme špatně. :-)

24.09.2021

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Asi i díky lokalitě za mě nejlepší kniha. Blízká i místy, které důvěrně znám i tipy na nová místa různě po republice. Oceňují doplnění různých zajímavostí z historie, nenásilné a zajímavé vsuvky. :-)

04.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě nejslabší kniha od pana Hartla. Utahaná, zbytečně dlouhá, místy nudná. Pořád jsem čekala nějaký zvrat na konci, prostě něco......a nic. Dočetla jsem, protože mě zajímalo jak to dopadne.....knize by prospělo proškrtat některé pasáže..... Je to škoda. Po předchozích knihách jsem byla natěšená. Každopádně až vyjde další kniha, ráda si ji zase pořídím, jen tato bohužel za mne nic moc. :-)

28.12.2021

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

První třetina slabší, trvalo mi se do knihy začíst.....postupně ale vše dávalo větší a větší smysl a nakonci do sebe vše krásně zapadlo jako puzzle. Příběh, který se reálně mohl klidně stát. Moje první kniha od tohoto autora, rozhodně se chystám i na další. :-)

25.11.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Za mě jedna z těch slabších knih od autorky, ale stále pořád ještě čtivá a zajímavá. Raději si ale někdy přečtu znovu třeba Hanu nebo Slepé mapy. Tady ta kniha ve mě takový dojem jako např. Hana nezanechala a nebudu mít asi potřebu se ke knize někdy vrátit.

24.09.2021

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Jednoduché, čtivé, jen možná toho spodního prádla bylo až moc. :-)

04.01.2019 3 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Volné pokračování prvního dílu. Za mě toto slabší, obsahově dost podobné prvnímu dílu, jen obohacené o téměř "kriminální" zápletku. Až chvílema těžko uvěřit, že se to skutečně autorovi přihodilo a není to jen fikce. :-)

17.01.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Osudy několika generací v jedné knize. Někdo jiný by z toho možná udělal knihy na pokračování, v každé knize osud jedné ženy. Takto je to vše najednou, což možná není na škodu, ale při kontinuálním čtení už ledaccos splývá...... Některé pasáže mají hloubku, i když jsou napsány na první pohled jednoduše, ale ve čtenáři zůstanou. Z osudů vyplývá, že si určité vzorce chování neseme s sebou, ať chceme nebo ne....prostě to tak v rodině je a máme to v sobě.

09.09.2021 3 z 5