evarec evarec komentáře u knih

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Pokračování série nezklamalo, řekla bych dokonce, že je kniha ješte lepší než předchozí díl. Napínavé zápletky se vztahují k více postavám, takže ani chvíli se nemusíte.

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Četla jsem na doporučení a kniha mě nezklamala. Napínavé, děsivé, dej má spád. Hned po přečtení jsem se pustila do další části ze série.

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Zajímavá zápletka, napínavý děj. V knize se sice trochu řeší soukromí detektivů, ale nepřehluší to detektivní zápletku, to se mi líbí.

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Knížka byla skvělá, byla jsem překvapená, jak moc se mi líbí. Zajímavá zápletka, dějové zvraty, čekání, kdo je dobrý a kdo zlý. A najednou ke konci knihy nuda. Autor se to snažil zachránit na posledních pár stránkách, ale to už jsem měla celkový dojem pokažený.

17.03.2017 3 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Skvělá kniha. Určitě pro ty, kdo mají rádi mírně depresivní zvláštní styl severského humoru.

17.03.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Původně jsem si myslela, že se pouštím do napínavého příběhu. I tak jsem pak nebyla zklamaná, kniha mě přivedla k zamyšlení nad určitými životními postoji. Ale poslední třetina knihy je už úplně zbytečná, opakující se myšlenky a nic nového. Kdyby autor knihu zkrátil o tu poslední třetinu, nebylo by to špatné čtení.

20.02.2017 4 z 5

Zelená pro život - O významu zelených smoothies pro zdraví člověka Zelená pro život - O významu zelených smoothies pro zdraví člověka Victoria Boutenko

Nejsem žádný zapřísáhlý vegan, přesto mi kniha dala hodně, zajímavý a trochu jiný pohled na přístup ke zdraví.

26.01.2017 5 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Knížka se mi moc líbila, v příbězích je všechno: dobrodružství, napětí, láska, poučení. Prolínání příběhů se mi líbí, celý příběh jsem byla zvědavá, jak a jestli se příběhy nakonec spojí. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. (Samozřejmě, ne každého zajímají myšlenky buddhismu, popisování strastiplné cesty, životní rozhodování zaměstnaného moderního člověka.)

29.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvělá knížka, děj je vyprávěný z pohledu zúčastněných žen. Příběh je napínavý, , hlavní vypravěčka je žena alkoholička, ocenila jsem, jak autorka hezky vystihla její postavu, myšlenky, pohnutky.
Podle mě jedna z nejlepších knížek, jaké jsem četla.

20.06.2016 5 z 5

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Není to návod ani na běhání ani na meditaci. Přesto mám z knížky dobrý pocit, není nutné hnát se při běhu za dobrým časem, naběhanými kilometry, jde o to užít si běhání s klidnou a vyrovnanou myslí. To asi chtěl autor knížkou říct. Pro neběžce nebo pro ty, kteří se nezajímají aspoň trochu o meditaci, nebude kniha asi zajímavá.

31.03.2016 5 z 5

Člověk Jágr Člověk Jágr Petr Čermák

Jarda Jágr je skvělý hokejista. Bohužel o knížce to říct nemůžu. Některé úseky by napsal do slohovky lépe žák základní školy. Navíc se má jednat o aktualizované vydání, takže jsem předpokládala, že bude aktualizovaná celá knížka. Ale některé údaje jsou staršího data, aktualizované bylo jen něco, takže ani nevíte, které údaje jsou aktuální a které zastaralé.

28.03.2016 odpad!

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá knížka tohoto autora. Jak napsali v komentářích čtenáři přede mnou, nespím, nevařím, neuklízím a čtu a čtu. Od děje se prostě nejde odtrhnout.

17.01.2016 5 z 5

Svoboda v exilu - autobiografie 14. Dalajlamy Svoboda v exilu - autobiografie 14. Dalajlamy Tändzin Gjamccho

Krásné a upřímné vyprávění plné optimismu, víry v dobro, v pravdu. Knížka na mě udělala opravdu silný dojem.

06.01.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásně a mistrně napsaný příběh kočky Sněžné lvice, který se prolíná s prostými okamžiky života dalajlamy a lidí z jeho okolí. Knížka není žádnou učebnicí buddhismu, obsahuje jen pár základních principů. Jejich výklad je navíc podaný srozumitelně, vždyť příběh vypráví kočka :-)
Z knížky jsem nadšená, pohladila mě po duši kočičím příběhem, ač jsem spíše pejskařka, a ušlechtilými myšlenkami buddhismu. Jak by byl svět krásný, kdybychom každý aspoň část těchto zásad přijali za své.

25.12.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá knížka. Napínavý příběh, nemohla jsem se vždy dočkat, až se dostanu ke čtení.

11.12.2015 5 z 5

Krvavé léto Krvavé léto Jan Bauer

Kniha se mi cetla lehce, dej je napinavy. Vyhovovalo mi, ze v knize neni zbytecne moc postav, takze se ctenar snadno orientuje v deji a ve vztazich.

30.11.2015 5 z 5

Sex, drogy a islám Sex, drogy a islám Martin Konvička

Autorovi chybí jakékoliv odborné znalosti z oblastí, které v knížce rozebírá. Jsou to propagační bláboly pana Konvičky, bojovníka proti islámu. Až budou mít všichni dostatek kvalitního sexu, nebudou konvertovat k islámu, to je shrnutí autorových úvah. Jak prosté.

26.11.2015 odpad!

Běžecký rok aneb S úsměvem se běhá líp Běžecký rok aneb S úsměvem se běhá líp Miloš Škorpil

Oddychovka pro kratke chvile volna. Vtipne napsane postrehy uplne naruby o behani. Kdyz nebudete nic z knizky brat vazne a nebudete hledat zkryte moudro v kazdem radku, docela se pobavite. Tedy pokud behate. Jinak si budete myslet, ze to jsou pekne blbosti.

29.10.2015 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Napinavy pribeh do posledniho okamziku. Krasne se cte, doporucuji.

31.08.2015 5 z 5

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Zajímavá knížka, sice ze začátku trochu rozvleklé, děj se pak rozjede a dočítala jsem zvědavá, jak vlastně příběh skončí. Zajímavý je pohled na problém alkoholismu ze strany partnera alkoholika. Takže celkově se mi knížka líbila.

23.08.2015 4 z 5