EvaEma EvaEma komentáře u knih

Silná kniha. Děkuji za ni.

25.08.2018 5 z 5

Zimní bouře Zimní bouře Karel Jindřich Krušina

Knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu a příjemně mě překvapila. Sice je v určitém ohledu poněkud zastaralá, ale princip pomoci druhému zůstává v každé době stejný. Myslím, že povaha záchranářů se nemění. Jde o povídky, ale se stejnými hrdiny. V závěru knihy je popis vzniku Krkonoš a historické údaje, popis poskytování první pomoci, jak se má člověk do hor připravit, vybavit a jak postupovat při nějaké nenadálé situaci. Doporučila bych všem milovníkům Krkonoš a vůbec jakýchkoliv hor.

15.08.2018 4 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Tato kouzelná knížka mě nadchla. Je skvěle provedená, přes papír, ilustrace, až po samotný text. Kochala jsem se. Jen jsem měla špatný odhad. Měla jsem knihu zařazenou jako vhodnou pro děti a mládež, tak po přečtení můžu říct, že je spíš pro mládež (možná) a dospělé. Děti (10 let) ji nechápou a nebaví je, ale věřím, že jednou k ní dorostou :-)

01.08.2018 5 z 5

Velká cesta Malého pána Velká cesta Malého pána Lenka Uhlířová

Líbilo se mi zpracování, krásné fotografie, hezké vydání. Z příběhu jsem byla nadšená, taktéž z jazykových hříček. Ovšem děti (7 a 10) knihu vzaly jako běžnou jinou, tak oslněné, jako já, nebyly.

25.07.2018 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Čtivé, napínavé, ze známého prostředí. Zápletka moc hezky gradovala, do posledních stránek jsem netušila a vymýšlela si svoje teorie (všechny úplně mimo)... a u poslední stránky jsem skoro zaplakala :-) Taková detektivka pro ženy...a víc takových prosím!

02.07.2018 5 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Pohodová detektivka, žádná velká akce, což mi vyhovovalo. Jen jsem si detektiva představovala staršího. Když pak byl uvedený jeho věk, pořád jsem si to na dalších stránkách musela připomínat, ale nějak mi to prostě k němu nesedělo. Přemýšlel a choval se jako velmi zkušený, starší pán.

01.07.2018 3 z 5

Všichni moji strýčkové Všichni moji strýčkové Viktor Fischl

Měla jsem jako audioknihu načtenou panem Somrem. Lahodila mému uchu :-) Nicméně i obsahově se mi kniha moc líbila, psaná s nadhledem, s vtipem a popisující tolik zajímavých osudů!

02.06.2018 5 z 5

Případ vdovy Lerougeové Případ vdovy Lerougeové Émile Gaboriau

"Úkolem čtenáře je objevit zločince, úkolem autora je čtenáře mást." Výrok z doslovu knihy naplněn :-)
Na těchto starších knihách se mi líbí barvité vykreslování postav a prostředí, není to nic z rychlíku, na rozdíl od mnohých současných knih. Čtení jsem si užívala.

29.05.2018 4 z 5

Líbil se mi nápad, energie, spád. S mnohým popisovaným se ztotožňuji - nejvíc mě "pobavilo" putování faktury :-) Ke konci jsem však měla pocit, že je jiný příběh vložený do stěžejního a to mě při čtení trochu rušilo, ale jen trošičku. Celkový dojem z knihy - ještě si ji někdy ráda přectu znovu.

21.05.2018 4 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Pohádky pro celou rodinu. Máme rádi přírodu a máme rádi pohádky. Zde byla ideální kombinace obojího. Navíc vždy ocením, když jsou kapitoly v přiměřené délce pro děti před spaním. Pro nás úplně akorát.

02.05.2018 5 z 5

Ukradený měsíc Ukradený měsíc Ludvík Aškenazy

Ukradený měsíc pro děti, Červená hvězda spíš pro dospělé. Knihu doprovází krásné ilustrace.

02.05.2018 4 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Tato kniha je jiná a trvalo mi, než jsem si zvykla. Neustálé opakování, neuvěřitelné situace, neskutečné postavy... ale pak nastane nějaký zlom, kdy napjatě očekáváte vysvětlení. A to přijde a plus ještě něco navíc. Ladislava Fukse jsem neznala, teď se těším na další jeho knihy. Jsou prostě jiné.

28.04.2018 5 z 5

Šťastnej jako blecha Šťastnej jako blecha Jiří Růžička

Kniha je plná milého humoru, citlivá. Místy mi připomínala humor Hartla, jen zde snad s větším dílem empatie.

25.04.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Touto knihou jsem chvilku (chvilku, protože to bylo na jedno nadechnutí) žila, prožívala jsem všechno s hrdiny, zlobila jsem se na ně, bylo mi jich líto, fandila jsem jim... tak skvěle to bylo napsáno, že mě to totálně pohltilo. A kniha mě nutí přemýšlet i po dočtení, pořád se k příběhu v myšlenkách vracím a pořád si říkám, jak jsem šťastná, že žiju jinak. Skvěle napsáno!

14.04.2018 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, než jsem ji posunula desetiletému synovi. Dám mu ji později. Hned začátek knihy mě odradil, protože k nám stále chodí Ježíšek (napůl) :-)
Knihu jsem četla současně s knihou "Nejlepší pro všechny" a tak to do sebe všechno pěkně zapadalo.
Venkovský život vykreslený přesně tak, jak ho znám. Děti připravené na všechno. Držely při sobě, i když samozřejmě občas nějaká ta neshoda přišla. Dokázaly přijmout cizího kluka, dokázaly se o sebe postarat a přijímat problémy dospělých, které se jich "chtě - nechtě" dotýkají.

14.04.2018 4 z 5

Řek hledá Řekyni Řek hledá Řekyni Friedrich Dürrenmatt

Zařazení knihy do komedií (u nás v knihovně) mě mate, moc jsem se u knihy nesmála. Ale bylo to milé čtení, příběh neustále něčím překvapující, nenudila jsem se :-)

06.04.2018 4 z 5

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

Kniha se čte hezky, na jeden zátah, ale už mě rušily informace, které jsem si přečetla v předcházející knize. Někdy jsem měla pocit, jako kdyby je autor jen vzal a okopíroval. Některé informace zase nedotažené, jako by byly psané z rychlíku a místy jsem jen kroutila hlavou, jak moc neuvěřitelné to bylo. Času stráveného u této knihy nelituji, mělo to spád, ale vracet se k ní (ani k dalším případným v pořadí) nebudu.

29.03.2018 3 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Panejo! To bylo čtení! Napínavé, promyšlené, poutavé. Celo dobu jsem měla svou teorii, která byla na mnohých místech přiživována, už jsem si byla skoro jistá a... No, knihu mi zapůjčila kamarádka se slovy: "Tohle je jediná knížka, kde se mi stalo, že jsem se při čtení lekla." Mohu potvrdit.

23.03.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Příběh je jako pohlazení. Navíc kniha obsahuje reálie Argentiny a okolních států, to vše v přijatelné míře. Velmi odpočinkové čtení, které vám navodí dobrou náladu a optimismus.

08.03.2018 5 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Jedinečná kniha. Na začátku jsem se musela srovnat s drsným příběhem, ale jazyk pana spisovatele mě neustále přesvědčoval, že stojí za to vydržet. To byla čeština! Užívala jsem si každou větu, každé slovo! Uprostřed knihy jsem najednou zjistila, že jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. A byla místa, kde jsem se zasmála. Ta kniha poskytuje všechno - jedinečný jazyk, napětí, detektivní prvky, trochu reálií, politiky, humoru...a kdo chce, i romantiku si tam najde :-) No a po dočtení jasný dojem - chci si ji přečíst znovu!

04.03.2018 5 z 5