EvaEma EvaEma komentáře u knih

Přichází bouře Přichází bouře Maria Adolfsson

Některé detektivky mají spád, ale jsou jaksi povrchní, člověk si počte, ale za pár dní už neví, co četl. Toto není ten případ.

22.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

První kniha tohoto autora a přesně taková, jakou jsem potřebovala. Měla spád, všechno mělo hlavu a patu, zapadalo do sebe. Hlavní hrdinové sympatičtí, fandila jsem jim. A napsáno tak, že jsem se do příběhu ponořila a nemohla odejít. Potřebovala jsem něco nenáročného a to se splnilo.

29.01.2021 5 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Nikdy na nic není pozdě. A člověk by neměl vytěsňovat kouzelné jevy, i kdyby byly jen v naší hlavě. Život je pak bohatší i v největší chudobě. To jsem si z knihy odnesla.
Nadšená jsem ale byla i z popisu života neobyčejných obyčejných lidí a jejich souladu s přírodou.
Kniha plyne příjemným mírným tempem, na všechno jsem měla čas, abych si to vychutnala.

28.12.2020 5 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Zajímavé téma, ale nějak moc plytce zpracované. Zbytečně moc postav s popisem, jací jsou, co zrovna dělají... to mě rušilo. Stačily by tři, čtyři stěžejní postavy, se kterými všechno prožíváte, jsou vám sympatické, nebo naopak nejsou...
Po přečtení nemám z knihy žádný zásadní dojem. Lehce se mi to mluví, já psát vůbec neumím, ale asi bych takové téma chtěla víc do hloubky, aby to ve mně zanechalo nějaký pocit, abych si sedla na zadek a víc o tématu a jednotlivých dotčených lidech přemýšlela.
Líbil se mi ale závěr, jak si otec poradil. To byla exkurze do psychologie, jak má být!

09.12.2020 3 z 5

Zebra pod postelí Zebra pod postelí Markus Orths

Krásná kniha, podporuje fantazii, odvahu a toleranci. Navíc jsme se s dětmi i výborně pobavili, nechybí humor.

08.12.2020 5 z 5

Poletování jednoho ptáčka Poletování jednoho ptáčka Josef Kroutvor

Velice děkuji za tuto knihu. Četla jsem ji v době, kdy mi nebylo lehko a nebyla jsem schopná číst delší texty. Každá kapitola má v sobě spoustu pokory a radosti ze života. Zároveň je kniha plná svědectví o době, kultuře a lidech, které bych sama chtěla potkat. Ráda knihu ukládám na dobře dostupné místo v knihovně. Vím, že se k ní budu vracet.

01.11.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Všechny povídky jsou moc hezky napsané. Jen zubařská se mi nelíbila, ale to z osobních důvodů :-D

15.08.2020 5 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Takhle jsem se u knihy už dlouho nepobavila! Přitom šlo o vážné téma, ale bylo odlehčené chytrým britským humorem.

07.06.2020 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Napínavá kniha vhodná pro děti i dospělé. Délka kapitol akorát, vyhovovala mi větší písmenka a všem se nám líbilo výtvarné provedení. Kniha je napsaná chytře, inspirovala nás k různým jazykovým hříčkám a rébusům, děti si na základě ní vymyslely své vlastní tajné písmo. Bavila nás od začátku do konce a hned jdeme na druhý díl!

11.05.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nejdřív jsem si říkala, jojo, lidový jazyk, to bude rychlovka. Zdravotnické prostředí je mi blízké, tam se nic nového zásadního nedozvím, měla jsem i "čest" poznat několik doktorů s blízkým vztahem k alkoholu, pořád to jsou lidi... kniha mě ale velmi mile překvapila. Ukazuje celkem všední život, plný každodenních starostí, ale je zde hezky vidět, jak nad něčím ani nemrkneme, přes něco se s nadhledem přeneseme a pak jsou problémy, které nás ničí... vlastně šlo o těžké, hutné téma, přitom popsané jednoduše. Až mi mrazí, když si uvědomím, kolikrát lehce někoho odsoudím, aniž bych věděla, co se za jeho chováním a názory skrývá...

08.02.2020 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

V této knize bylo snad úplně všechno. Místy smutné, dojemné, a místy jsem se bavila (např. vši u Leona a jeho kamaráda).
Klid, ticho, čas, šálek dobrého čaje a můžete se začíst.

25.01.2020 5 z 5

Kdo zabil Palomina Molera? Kdo zabil Palomina Molera? Mario Vargas Llosa

Drsným začátkem jsem se nenechala odradit a jsem tomu ráda. Líbila se mi atmosféra, spád, oblíbila jsem si poručíka i Litumu, závěr mě překvapil a jako třešničku na dortu beru nenápadný, nenucený humor, který se tu a tam do děje vloudil.

18.01.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha mi připomněla moje dospívání s knihami Stanislava Rudolfa. Je dobrá, poučná (i pro rodiče). Ale po dočtení můžu hned na jiné čtení, chybí mi takový ten "dojezd", kdy nad příběhem přemýšlíte, máte z něj nějaké pocity a potřebujete si to zpracovat.

05.01.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavé čtení, do poslední chvíle jsem nic nevěděla. Konečně na mě dýchlo trochu zimy. Jen jsem háklivá na nesmysly v jazyce, a tak mě mírně nadzvedlo slovo "nejneutrálnější", ale opravdu jen mírně, celý ten příběh za přečtení stál!

29.12.2019 4 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Taková příjemná, rychlá knížečka, četli jsme s dětmi a líbila se. Jen pro staršího (11 let) to už bylo moc jednoduché čtení, takže doporučuji spíše pro menší děti. Překrásně ilustrovaná, to jsem se zas nejvíc kochala já :-)

25.12.2019 5 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Velmi odpočinkové čtení.

27.11.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hezká rodinná sága, takový průřez 20. stoletím, ale nevtáhlo mě to. Jako bych vše sledovala z povzdálí, nic zásadního jsem s knihou neprožívala. Na rozdíl od hltání jiných knih autorky.

26.10.2019 4 z 5

Záhada sardinky Záhada sardinky Stefan Themerson

Toto byl balzám, odpočinek, zábava, fantazie.

15.10.2019 5 z 5

Šálek čaje v polostínu Šálek čaje v polostínu Alexandr Kliment

První kniha poezie, kterou jsem přečetla, když nepočítám poezii pro děti. Bohužel některým básním nerozumím a určitě mi toho mnoho uteklo. Pak ale byla spousta jiných básní, které jsem četla pořád dokola, jak se mi líbily.

10.10.2019 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

A autor je ročník 1984?! Takový zralý román! Výborně!!!!

06.10.2019 5 z 5