Záhada sardinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když na zahradě profesora Timothyho Chestertona-Browna nevysvětlitelně exploduje černý pudl, zmrzačí profesora a zabije jeho hosta, "záhada sardinky" může začít. Do jejího rozluštění se zapojuje řada nepravděpodobných detektivů: dvanáctiletý matematik, jeho matka, jeho láska, věštkyně slečna Prenticeová či byrokrat přezdívaný ministr imponderábilií. Odhalené stopy - logické, okultní, intuitivní a všelijaké další - vedou daleko od maličkého přímořského městečka, kde všechno začalo - na Mallorcu, do Říma i do Londýna. Řešení se však nakonec stejně nachází až za těmi nejvzdálenějšími a nejmagičtějšími hranicemi rozumu. Román Záhada sardinky polsko-britského filmaře, prozaika, básníka a filozofa Stefana Themersona (1910-1988) je postmoderní koláží sešitou z absurdních nápadů opírajících se o trivialitu. Kdo by ji chtěl zastírat, skončí s Brežněvem a Thatcherovou nad červeným tlačítkem. Jediné, co nám zůstává, jsou dobré způsoby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286774/zahada-sardinky-9v9-286774.jpg 4.215
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Rubato
Orig. název

The Mystery of the Sardine, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Záhada sardinky

Přidat komentář
EvaEma
15.10.2019

Toto byl balzám, odpočinek, zábava, fantazie.

Palivo
23.08.2017

Dobré den. Záhada sardinky je o tom, že pudl s bombou vyhodí do vzduchu dům, vdova jede na Mallorku a v Polsku žije generál. Poctivý literární guláš z ranku Jarryů, Tzarů, Quenejů, Obrianů a Vianů mi zamotal hlavu jako dvanáctej jégrmeister a to já rád. Doporučuji všem, kteří mají rádi intelektuální švandy dudáky. Rád bych viděl filmovou adaptaci v režii Víta Olmera, kdy jiří Krampol bude hrát všechny postavy, včetně pudla a továrny na sardinky.


-Pečivo-
29.01.2017

Takto smíšené pocity jsem měl naposledy, když sem si prdl v autobuse. Na jednu stranu se mi ulevilo, ale na druhou stranu mi bylo trapně, protože sem neměl sluchátka.

Záhada sardinky je detektivka, která žádná neni, protože v půlce děje se autor rozhodne se na děj úplně vykašlat. Postav tam je jak u Marqueze, ale na druhou stranu je jejich stručný obsah uveden na začáku knihy a tak se se tam mohl vracet, když postava #13 po 50ti stranách zase přijde nakrájet salám a já tak zůstal stále v obraze.

Tématicky něco Vianem a O'Brianem, bohužel na mne moc O'Brian, proto dvě hvězdy dolu. Dobře rozjetej příběh, ke konci bohužel zbytečně moc dada.

Doporučujeme

Nevolnost
Nevolnost
Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem
Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem
Na jih od hranic, na západ od slunce
Na jih od hranic, na západ od slunce
Soumrak
Soumrak

Autor a jeho další knihy

Stefan Themerson
polská, 1910 - 1988

Kniha Záhada sardinky je v

Přečtených17x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst7x
Chci si koupit2x