eva5397 eva5397 komentáře u knih

Vlastimil Petržela: Vzlety a pády Vlastimil Petržela: Vzlety a pády Roman Smutný

Opět, velmi zajímavá četba. Pohled na fotbal a sportovní život hodně zblízka.

12.02.2020 5 z 5

Petr Koukal: Jsem Petr Koukal: Jsem Martin Moravec

Přečteno za pár hodin. Nešla odložit. Úplně nový pohled na sportovce a jeho život, jak sportovní tak osobní.
Moc se mi líbila.

12.02.2020

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Nedočteno. ..To se fakt nedalo. Taak strašně vtipný a nudný..

24.01.2020

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Naprosto mě to vtáhlo. Od první stránky, velice pěkně napsané. Nikdo se nikdy nedozví, zda by bylo lepší začít Jáchymem nebo Veronikou. Oba příběhy skvěle napsané.
Perfektní oddychovka ale i k zamyšlení nad našimi životy.

03.09.2019

Hana Benešová Hana Benešová Petr Zídek

Moc zajímavá a dobře napsaná kniha. Myslím že i čtenářům kteří se tak moc historií nezabývají, má rozhodně co říct o našich dějinách.

22.08.2019

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Vůbec nevím co s tím. Půlka knihy super, přečteno jedním dechem. Od druhé půlky jsem se musela nutit do čtení a dokonce přeskakovat pasáže. Autorčino hledání sama sebe mě zabilo. To se fakt nedalo. Zmatek v knize i v životě. Myslím že žena v letech by už aspoň trochu měla vědět kudy kam. Takže tak. A to se nebavíme o vzdělání autorky. Tak nevím jestli bych se došla vypovídat k někomu kdo má hodně starostí sám se sebou.

08.08.2019 2 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Jako oddychovka dobrý. Určitě
zajímavé téma které se týká téměř všech letitých vztahů. Přečteno za dva večery.

03.08.2019 3 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Nemůžu najít vhodná slova. Právě jsem dočetla neuvěřitelně nádhernou, zajímavou, srdcovou knihu. Určitě se k ní budu vracet. Nádherný, dojemný příběh. Děkuji.

30.05.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě určitě pěkné čtení. Knihu jsem nechtěla odložit dokud ji nedočtu. Za mě paráda.

28.05.2019

Žert Žert Milan Kundera

Dost rozpačitý dojem. Hodně zbytečných slov a popisů. Dost pasáží jsem musela přeskočit abych se k něčemu dopracovala. Chvílemi jsem se nutila do čtení. Příběh pěkný a zajímavý ale příliš zdlouhavý, asi tak.

13.05.2019 4 z 5

Dům v Garibaldiho ulici Dům v Garibaldiho ulici Isser Harel

Tato kniha mě úplně pohltila. Velmi zajímavé detaily, posloupnosti celé akce. Určitě doporučuji všem kteří se o tuto dobu zajímají.

06.05.2019 5 z 5

Divný kořeny Divný kořeny Hana Frejková

Určitě důležité téma, ale bohužel nezajímavé zpracování. Spousta složitostí a čísel, špatně jsem hledala nejakou linku které by se dalo držet. Životopisy a memoáry jsou moje hoby, tato kniha patří určitě k těm slabším. Bohužel ukázka toho že mit zvláštní a těžký život nestačí k napsání knihy.

25.04.2019

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Moc se mi tato kniha líbila. Četlo se to samo. Moc zajímavě psané, odraz který je potřeba stále připomínat.

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Tak jsem ráda že vím jak si žiješ, čím se krmíš, v čem si jezdíš. Není to vtipné, je to jen konstatování jak suprový život máš. No nějak ti to nezávidím hochu. Druhá kniha a víc už asi nechci od tohoto autora číst. Spíš smutný pohled na povrchního člověka.
Jestli je tohle nejčtenější autor, tak jsme dost pokleslý a povrchní. Já věřím že ne.

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Musím říct, veliké zklamání. První kniha od Viewegha a měla jsem co dělat abych to dočetla. Nuda, fňukání nad svým životem, sebestřednost. Prostě potřebuju prachy tak musím něco spáchat. Já, já , já. Mám nejhorší život na světě a nikdo mi nerozumí.
Naprostá ztráta času. Ještě že jsem to měla půjčené z knihovny. Myslím že jsou tisíce lidí na světě kteří mají mnohem horší osud ale hold neumějí psát. To je celé.

09.03.2018

Růžena Šlemrová - Pikantní dáma Růžena Šlemrová - Pikantní dáma Michaela Košťálová

Neskutečně nudná, nic neobjevující kniha.Souhlasím z předchozími komentáři. Asi nejhorší ze životopisných knih.

06.04.2016