ester4597 ester4597 komentáře u knih

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Spoiler
Tohle je má první kniha od autorky, která se četla velmi dobře. Příběh rychle odsypal a byl svižný. Monika s Oliverem si naplánují společný výlet do Luhacovic, kde hned po příjezdu vyrazili na výlet po okolí. Oliver ji vezme na projížďku po okolí do lesů. Ale v lesích se začnou dít podivné věci, spadne mlha a Oliver znenadání zmizne. Monika se ocitne v hrůzostrašné situaci, kterou si nedokáže vysvětlit. Nalezne ji muž v bezvladném stavu a Monika skončí na policii, ale nikdo ji nevěří. A pokud toužíte zjistit víc, doporučuji vám si přečíst knihu.
A teď už něco více k mému hodnocení. Postavy mi bohužel moc nesedly, ale příběh to vynahradil. Pokud jste četli někdy knihy od Karika, tak vám tenhle příběh bude dost připomínat jeho styl. Konec byl otevřeny a tak si každý mohl domyslet jak to skončilo, avšak tady bych preferovala spíše uzavřený konec, ale to je pouze můj názor. Nicméně mi muže napsat váš názor na knihu, jestli vás bavila popřípadě, jestli ji plánujete číst.
Za recnzní výtisk děkuji @albatros_knihy

12.04.2023

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Pane bože tohle bylo tak úžasné čtení !
Strašně jsem si to užila a nejradši bych si to přečetla znova.

Celý příběh je o Linneai, která se omylem ocitne ve středověku.
Přišlo mi strašně vtipné jak si Linnea nedokázala přiznat, že se ocitla ve středověku a pořád v různých situacích hledala důvody proč si ti lidi hrají na Vikingy .
No a samozřejmě co by to byl za román, kde by se neobjevil záhadný a pohledný muž. Tady to je Hrafn, který jen tak mimochodem není její typ, ale i přesto ji to k němu táhne.
Hrafn má v plánu Linneau prodat jako otrokyni a proto se vydají na nebezpečnou plavbu spolu s jeho bratrem, (který jen tak mimochodem je úplný kretén) a s dalšími otrokyněmi.
Linnea tu poznává další ženy a vytváří si vztahy. No a nějak často tráví svůj čas na palubě s Hrafnem. Jednou se stane, že ji někdo unese a pokusí se ji znásilnit, tady jsem nedokázala pochopit jak Linnea dokázala být tak klidná .

V celé knize je hned několik zvratů, takže se tu neřeší jen vztah mezi Linneaou a Hrafnem.

A pomalu se dostáváme ke konci, takže já už vám nic nebudu vykládat nebo bych vám tu vyspoilerovala celou knihu.

Na závěr bych chtěla říct, že se mi kniha četla skvěle ! Dokonce jsem se i zasmála a nad celým příběhem se culila jako malá holka.

Vřele vám knihu doporučuji. Hlavně těm, kteří koukají na cizinku a jsou tím naprosto posedlí, protože tahle kniha má neskutečný vibe cizinky.

Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za výtisk #spoluprace

06.09.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Od Zapaty jsem četla Kulti a Malychin. Kulti jsem četla pár let dozadu, ale vím, že mě to hrozně bavilo. A Malychin byla taková romantická oddechovka, která je na rozdíl od všech knih krátká.

Na dvojitý zásah jsem byla zvědavá. Ani jsem nečetla recenze, takže jsem nebyla ničím ovlivněná.
Už začátek byl pro mě takový nic moc a čekala jsem až se to rozjede. Jedna slečna mi psala, že se to zlomí po dvousté straně, ale marně jsem čekala.

Kniha sama o sobě není špatná, ale něco mně tu chybělo, co by mě vtáhlo do děje a co by mě opravdu bavilo. V téhle knize jde hrozně vidět, jak autorka celý příběh natahovala. Některé pasáže byly opravdu nezajímavé a jednoduše zbytečné.

Vím, že autorka chtěla napsat slow burn a to taky napsala, ale bohužel se ji to tentokrát až tak moc nepovedlo.
Celkové chování Zaca a Bianci působilo jakoby byli děti, kteří neví, jak projevit lásku.

Tímhle rozhodně nedávám Zapatě košem, ba naopak se velmi těším na novinku, která by měla být příští rok. Slyšela jsem na ni chválu a někteří říkali, že je to její doposud nejlepší kniha, tak uvidíme .

15.12.2023 2 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

@muj_dousek_knihy
Od Paris jsem četla snad všechny knihy, takže když jsem dostala nabídku zrecenzovat tuhle její novinku neváhala jsem a pustila se do ní.
Četlo se to velmi dobře a taky svižně.
Kniha je dobře napsaná a četla se sama.
Příběh vás dokáže zaujmout až do poslední stránky.
Někdy jsem hlavní hrdinku chtěla praštit za její neomalnost, ale nejspíš kdyby taková nebyla, tak by se nestala zápletka.
Za mě autorka nezklamala a do další nové knihy se ráda pustím.
Četli jste něco od Paris ?
Děkuji @albatrosmedia za poskytnutí knihy #spoluprace

16.07.2023 3 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

V šedých tónech jsem četla jako knihu a velmi se mi líbilo zpracování, vlastně to byla moje první knihy od Ruty.
Zpracování románu bylo krásné, malůvky, které dokonale vystihovaly pocity postav dodávaly příběhu reálný pohled a čtenář měl pocit, jakoby byl hlavní postavou děje.
Za mě je to skvělý nápad, jak mladší generaci ukázat a seznámit je s historií. Román není vůbec drastický a je psán, tak aby si jej mohl přečíst každý, takže pokud mate problém s vážnými tématy, tak se tohohle nemusíte vůbec bát .
Také se mi líbilo, že cely příběh neobsahoval pouze jen tragédii, ale hlavní hrdinka tu poznala spřízněnou duši a po válce se opět shledali.
Knížečku přečtěte raz dva za jeden večer a ještě budete mít spoustu času na další .

Děkuji za zaslání knihy v rámci spolupráce #spoluprace @albatrosmedia @rutasepetysauthor

31.05.2023 5 z 5

Tvůj příběh Tvůj příběh Ruta Sepetys

Chcete začít psát a nevíte kde začít nebo už píšete, ale není to ono ? Tak tahle kniha je stvořená přímo pro vás.

Autorčinu tvorbu mám moc ráda, tudíž i tahle kniha mě nesměla minout. Představovala jsem si knihu, kde budou samé tipy, jak něco napsat a žádné užitečné věci, ale tak skvěle motivovanou a inspirativní knihu jsem fakt nečekala.

Budete mít úplně jiný pohled na psaní, než který jste dosud měli. Budete se na vše dívat z různých úhlů. Říkat si “a co kdyby hlavní postava zemřela,? “co kdyby se stalo tohle ? jak bych pokračovala ?

Ruta do knihy vložila i spoustu vlastních životních zkušeností a příběhů, které pro vás budou inspirativní. Také dost často poukazovala, že i když se může daná situace zdát hrozná, která vám nepřináší nic dobrého, tak přeci jen vás může zavést na jinou a lepší cestu.
Autorka vám ukáže různé možnosti, s kterými můžete pracovat.

Rozhodně knihu mohu jen doporučit. Je skvěle napsaná. Přečtenou ji budete mít raz dva a hlavu mít plnou nápadů.

Děkuji @humbook @humbook_blogeri #spoluprace

12.01.2024 5 z 5

Zaklínač – encyklopedie Zaklínač – encyklopedie Alain T. Puysségur

Jedná se o encyklopedii všech postav, charakterů a nestvůr ze světa zaklínače.
Jsou tu krásné ilustrace, mapy, které jsou přehledné a hezky popsané. Všichni tvorové jsou tu dokonale popsáni a vykresleni.

05.11.2023 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Tohle bylo krásné čtení, plné emocí a lásky

Příběh je o Percy a Samovi. Percy jezdí na prázdniny k jezeru, kde potká Sama a hned se z nich stanou nejlepší kamarádi a postupem času jak jsou starší a starší začínají cítit i něco jiného než přátelství. Objevuje se tu láska mezi něma, ale ani jeden nechce zničit pevné přátelství, které mezi něma je.

Jsou tu dvě časové linie. Jedna je z budoucnosti a druhá z minulosti. Autorka nás uvádí do děje a postupem nám odekrývá, proč se přestali bavit a proč Percy přestane jezdit k jezeru.

Minulost se odehrává u jezera, kde Percy se Samem během letních prázdnin tráví všechen čas. Sam chce být doktorem a Percy je milovnice hovorových knih či filmů.
Tahle kombinace mně připadala úžasná .

Charlie je starší bracha Sama, ze začátku knihy jsem myslela, že on bude ten, do kterého se Percy zamiluje, ale nebylo to tak a kvůli tomu mi to přijde ještě zajímavější. Navíc Charlie není zlaticko, ba naopak škádlí jak Sama tak Percy a navíc je to on kdo si všimne, že mezi nima je něco víc než přátelství.

A jednoho dne se všechno pokazí a oba se od sebe odcizí. Potkají se znovu až za dvanáct let při nepříjemné události.

Sam a Chalie je každý jiný a oba jsem si hned zamilovala. Sam má klidnou povahu, kdežto Charlie chytá neustále nějaké roupy a oba škádlí. Ze začátku jsem si myslela, že se oba zamilují do Percy a vlastně částečně to tak i bylo, ale víc neřeknu .
To prostředí u jezera a u přírody mi přišlo strašně kouzelné a četlo se to perfektně.
Taky se mi strašně líbilo zpracování děje jak se po dvanácti letech znovu setkali. Autorka se s tím popasovala skvěle !
Jediné co bych vytkla bylo, že autorka shazovala celou vinu na Percy, ale ve skutečnosti to začalo Samem, a proto se stalo to co se stalo. Nicméně i přesto Sam nepřestal milovat Percy a nikdy se s tím nevyrovnal.

Pokud máte rádi romantické knížky, které se odehrávají u jezera v létě a mají lehce tragickou událost, tak tohle je pro vás!

Doporučuji všemi deseti a jednou bych si knihu přečetla klidně znovu.

Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost si knihu přečíst s předstihem.

21.09.2023

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Od Ruty jsem četla v šedých tónech, které mě mile překvapily a tak jsem si řekla proč nezkusit i tuhle novinku.
Příběh se odehrává v Rumunsku, kde sedmnáctiletý Cristian sní o tom, že se stane spisovatelem, ale před jeho snem ho drží Ceausescův režim. Příběh je z pohledu chlapce, který nám líčí situaci v Rumunsku. Lidé žijí v každodenním strachu bez soukromí a v izolaci. Mužů říct, ze všechny informace, která nám Ruta dala byly pro mě zcela nové a od první stránky mě příběh pohltil a knihu jsem přečetla na jedno posezení. Tolik emocí ve mě neprobudila snad žádná kniha, po celém těle jsem měla husí kůži a čekala co se bude dál dít. Moc zápletek tu nebylo, ale Ruta příběh psala tak poutavě, že se nedalo od něj odtrhnout a nutilo vás to číst dál.

Bylo to pro mě zajímavé se dozvědět část historii a zároveň se spoustu i naučit, tímhle chci @humbook moc poděkovat za tuhle příležitost a s jistotou mužů říct, ze tahle kniha bude mít více přečtení než jen jedinkrát.

Za mě je to nejlepší historický román, který jsem kdy četla.
__________________________
Hodnocení 5/5

06.10.2022

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

První díl ve stínu a popela mě bavil a tak jsem se rozhodla i pro druhý.

Už mi dělá problém se ve všem zorientovat a pamatovat si věci z předešlých dílů a tenhle díl nebyl výjimkou. Díl bych si užila mnohem víc, kdybych si jej přečetla hned po prvním, ale pokaždé, když nějaký vyjde, jsem příliš na něj zvědavá než abych počkala na další .

Abych pravdu řekla už mě moc nebaví ten svět. Všechno se vleče, vynořují se zde nová tajemství a nic se nevyřeší. Jak už jsem zmiňovala u posledního dílu z krve a popela, polovina knihy je jen o sexu a číst 600 stran o něčem, kde se ani jedna věc nevyřeší mě už nudí.

Tady naštěstí autorka vynechala hordu smutu, takže se mi to četlo poměrně dobře, ale pořád jsme u té hromady nevyřešených věcí.

Celkově ta série má fakt dobrý potenciál. První díl tedy z krve a popela byl fakt boží, ale každým dalším to šlo z kopce. Nejvíc mě štve, že autorka nabaluje každým dílem víc a víc nových věcí, ale nic nevyřeší a čtenář už nemá tucha, co se vlastně děje.

Abych řekla taky něco pozitivního, tak kniha se četla velmi rychle a svižně. Bavilo mě tu pozorovat vedlejší vztahy postav hlavně tedy u Nektase. A to je tak vše

Nejsem ještě pevně rozhodnuta, zda s touhle sérii skončím. Problém jsem měla už ve třetím díle a stále se to nezlepšilo, ba naopak.

Děkuji taky @albatrosmedia za poskytnutí knihy #spoluprace

15.12.2023 2 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Knížka se mi hned zalíbila díky obálce, která je fakt moc pěkná a i anotace zněla dobře.

Vůbec jsem nevěděla co očekávat, knížku jsem otevřela hned jak mi přišla a hned se pustila do čtení.

Prvních 50 stran jsem se rozkoukávala. Hlavní hrdinka mi sedla a byla velmi dobře popsaná a charakterizována.
Prostředí, kde se postavy nacházely jste si dokázali velmi hezky představit a u ničeho jste se nemuseli zastavovat.

Byla tu taky romantická linka, kterou jsem naprosto žrala. Strašně mě mrzí, že jejich vztah nemohl dopadnout líp, ale rozumím autorce proč to tak udělala.

Celý příběh mě velmi bavil, nenastala žádná chvíle, která mě nebavila. Když už jsem knihu otevřela nemohla jsem se od ní odtrhnou. Nastávalo tu mnoho zvratů, které vám nedaly spát a museli jste pokračovat ve čtení.

Já nemám co vytknout. Příběh jsem si moc užila a doporučuji všemi deseti.

09.11.2023 5 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Vůbec jsem netušila co mám od knihy čekat. Ani jsem si nečetla zahraniční recenze.

Nicméně bych řekla, že je to jen dobře. Kniha není ničím originální, ale i přesto se mi četla velmi příjemně a děj byl napínavý. Zkratka i přesto, že mě kniha nějak extra neohromila dokázala udržet mnou pozornost do poslední stránky.

Postavy mi někdy přišly hloupé a měla jsem chuť nad nimi kroutit hlavou, ale řekneme si v které knize se vám to nestalo ?
Mně případá, že tenhle pocit mám u každé knihy .

Koukala jsem na autorčin instagram a všimla jsem si, že napsala deal with the elf king, takže se už těším na další překlad .

Knihu hodnotím velmi dobře i přes některé výhrady a pokud váháte nad knihou mužů vám zaručit, že má více pozitivních věcí, i když po mé recenzi vám to tak nemusí připadat

Děkuji @albatrosmedia za RC #spoluprace #humbooktip

296
YA
_______________________
Anotace

Tori Springová by byla nejradši, kdyby ji všichni nechali na pokoji. Jenže svět, do kterého se narodila, je hlasitý a extrovertní: vypadá to, že každý po ní chce, aby se změnila a popřela sama sebe. Až na Michaela Holdena. Tenhle zvláštní kluk ji snad jako jediný bere takovou, jaká je. Když jejich střední školu šokuje anonymní skupina Solitaire, pokusí se Tori a Michael odhalit její tajemství. A možná během pátrání zjistí, že ve společnosti plné předsudků může jedno přátelství změnit úplně všechno
Recenze

Od Alice jsem četla pouze srdcerváče a jelikož se mi to vážně líbilo rozhodla jsem se i pro Solitaire.

Bohužel i když je mi to vážně líto musím říct, že kniha mi vůbec nesedla a za mě je to menší propadák.

Knihu jsem četla snad víc jak týden a to je co říct, protože většinou tří set stránkovou knihu mám do dvou dnů přečtenou.
Tady se ten děj nesmírně táhl a vůbec se mi tu nelíbil Solitaire nápad.

Celá kniha na mě působila strašně negativně.
Rada si přečtu příběh, kde hrdina bojuje s psychickými problémy, ale tady se mi to zpracování vůbec nelíbilo.

I hrdinka byla sama o sobě protivná a pořád si vše dávala za vinu a o nic se nesnažila. Všechno všem zazlívala a celkově hrdinku vůbec nemám ráda.
Tohle se mi stalo snad poprvé, kdy mi hlavní hrdinka vůbec nesedla.

Nicméně pokud budu mít možnost si přečíst další autorčinu knihu, tak ji ráda dám ještě šanci.

Děkuji @albatrosmedia za možnost knihu zrecenzovat. #spoluprace
2,5/5

05.09.2023 1 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

(SPOILER) @muj_dousek_knihy
Od Kasie jsem četla pouze kluk odvedle a bylo to bezva.
Od knihy jsem nic neočekávaná, bylo mi jasné, že to nebude nic extra a spíše slow burn romance a tak.
No a měla jsem pravdu, pokud očekáváte něco ohromného, tak přibrzděte. Jde poznat, že je to první autorčina kniha, ale co mě fakt hrozně bavilo, byl dokonalý sarkastický humor Caymen. To bylo prostě skvělé !!
Celkem mě bavil vztah mezi Xanderem a Caymen jak se postupně vyvíjel.
Konec byl urychlený a připadalo mně to nepřirozené a nereálné.
Nicméně čtení bylo fajn
Jaká kniha od Kasie vás naposledy nadchla ?
Děkuji @albatrosmedia #spoluprace

16.07.2023

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

4,5/5

Děkuji @humbook_blogeri @humbook za zaslání téhle knihy v rámci spolupráce.

Vůbec jsem nevěděla co čekat, ale kniha mě nakonec velmi mile překvapila.

Začátek se trošku táhl, ale rozumím, že autorka nás chtěla seznámit s postavami a uvést do děje.

Žádné výtky nemám. Kniha se četla velmi dobře, příběh byl poutavý a nutil vás neustále číst dál. Velmi se mi líbil příběh s Němcovou a Havlíčkem a do toho postupem času vstoupil Neruda, který začal vyšetřovat velkou záhadu.

Čtení jsem si fakt užila a klidně bych uvítala ještě dalších 170 stran .
Tohle byla má první autorčina kniha a určitě ne poslední .
_____________________

04.06.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Recenze
V rámci spolupráce s @albatrosmedia mi byl poskytnut tenhle komiks, za který bych chtěla moc poděkovat .

Ke komiksu nemám žádné výhrady, takže recenze bude krátká a stručná.
Na začátku řeknu, že pokud máte problém s vážnými tématy, tak bych vám úplně nedoporučovala se do knihy pustit. Je tu dost dopodrobna popsané, co a jak se dělo v táboře a jak vězně posílali na smrt. To co se dělo bylo hrůzostrašné a to nemluvím o tom, že po válce se nic nezměnilo a nikoho nic nezajímalo.
Knížečku jsem měla přečtenou za jedno posezení a každá stránka byla zajímavější než předešlá.
Jak už jsem říkala, žádné výtky nemám a doporučila bych všem si tyhle příběhy přečíst, protože každý člověk by měl vědět co za brutality se děli a do teď stále dějí.

Plánujete ji číst ? A pokud ji dáte šanci určitě mi nezapomeňte dat vědět jak se vám líbila .

31.05.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Ze začátku jsem byla malinko skeptická, jestli mi tam bude sedět magie, ale naštěstí mi v příběhu nevadila.
Bohužel, co mi tu scházelo bylo nedostatečné popsání ostrovu, přírody a městečka. Někdy jsem se špatně orientovala, nedokázala jsem si představit okolí kolem domků atd.
Každá z postav měla své tajemství, které se postupně odkrývaly a mi mohli pátrat po vrahovi.
Hlavní postava Grey mi přišla z dětí nejsympatičtější, dělala všechno proto, aby svou kamarádku našla a dozvěděla se pravdu. Další postava, která tu hrála velkou roli byl Hart a u něj jsem byla dost na vážkách, jestli se mu dá věřit. Šlo poznat, že Hart toho skrýval hodně a odmítal to jen tak prozradit. Ke konci jsme se dozvěděli i proč a poslední kousky skládačky zapadly. Já osobně jsem na vraha nepřišla a dost mě překvapil závěr knihy, i když byl trochu chaotický a na mě moc unáhlený, tak si kniha zaslouží pozornost více čtenářů.
Plánujete číst tuhle knihu ?

Za poskytnutí téhle knihy děkuji @humbook @humbook_blogeri #spoluprace

19.01.2023 3 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Ke knize bych se nedostala nebýt @humbook, takže tímto chci moc poděkovat za příležitost si ji přečíst.️

Samotný příběh na mě udělal milý dojem. Od první stránky se děj četl velmi rychle a stránky nám ubíhaly před nosem.
Neočekávejte žádné zvraty nebo akce v téhle knize je opravdu nenajdete, avšak nemusíte se ničeho bát. Kniha si vás i tak získá svým osobitým humorem, kterého je tam až až .
Hlavní hrdinka Aideen není ta dokonalá studentka, která má ve všem přehled, ba naopak Aideen se musí každodenně potýkat s chudobou, úzkostmi se strachem a s nedůvěrou vůči lidem. Navenek se jeví jako sarkastická a ničím neohrožená, ale v pozadí jeden problém za druhým.
Asi jsme si každý prošel těžším obdobím, takže cokoliv Aideen provedla naprosto jsem ji chápala a neměla jsem ji to za zlé.
Také se mi líbilo, jak se s tím vším autorka poprala a ještě k tomu dokázala do děje zamíchat špetku romantiky, které jsme si ani nestačili postřehnout.
Kavi i Meabh byli jedním slovem skvělí, tady nemám, co vytknout, avšak Holly mi přišla jako jediná postava, kterou autorka přeskočila a radši se věnovala jiným.

Třeba nás autorka v budoucnu ještě něčím překvapí a já si to určitě nenechám ujít ️.
______________________________

23.09.2022

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Když mi kniha přišla neváhala jsem a rovnou jsem začala číst. Kniha vás už zpočátku zaujme svou obálku, která je nádherně zpracována
Při čtení narazíte na krásné ilustrace, příběhy ze života a citáty a u toho všeho se vždy pozastavíte a zamyslíte se nad danou věcí.
Musím se přiznat, že i když je mi 17 let některým odborným slovům jsem nerozuměla, ale to se dalo s lehkostí vyhledat.
Ze začátku knihy autor přirovnával světové problémy k tvoření čokolády a u toho se teď chvíli pozastavím. Víte, co je na tom nejlepší ? Nejenže tahle část knihy vás hrozně bavila, ale po dočtení téhle části vás kniha donutila se nad tím vším zamysleta uvědomili jste si, jak je podobné vytvořit skvělou čokoládu s urovnáním svých myšlenek nebo se posunout dál a žít lepší život, tohle mě třeba fascinuje, jak jsou si tyhle věci podobné, i když když to teď tak sděluji, tak si určitě říkáte, jak musím být praštěná přirovnávat výrobu čokolády tak k důležité věci jako stát se lepším člověkem, ale když si přečtěte aspoň tuhle část knihy, určitě porozumíte autorovým slovům i mým, co jsem tím přesně myslela.

04.01.2021

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Další pokračování neuvěřitelně napínavého thrilleru mě nesmělo minout a hned, co jsem dostala knihu do rukou, nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

Elena Blancová v prvním díle vyšetřovala brutální vraždu mladé ženy, která byla zavražděna rituálem, avšak v celém vyšetřování ji stál v cestě její syn, který se pohřešuje přes osm let. Co když vrah něco ví o něm nebo za jeho zmizením stojí samotný vrah ? V druhém díle se Elena rozhodla vypátrat syna za každou cenu, ale dozví se, že Lukas není jediný, který se znenadání ztratil, ale je jeden z tisíce.

Řešíme tu více vztahy mezi hlavními vyšetřovateli a jejich životní situace. Elena mi místy přišla až moc protivná a zabedněná ženská.

V celé knize je nespočet akcí a napětí, tudíž vám můžu říct, že se rozhodně nebudete nudit. Velmi se mi tu líbila ta spojitost všech podezřelých, kteří Elenu nakonec dovedli k samotnému “otci purpurové sítě.

Ale ani tahle kniha se neobešla bez jediné výtky. Docela dost věcí mi tu přišlo o náhodě a nebylo to jen jednou, co jsem si toho všimla. Všimla jsem si toho několikrát. Ještě mi tu krapet vadily ty španělské názvy míst, ale to není nic, co by ubralo na hodnocení .

03.03.2024 4 z 5