Eorin Eorin komentáře u knih

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Nadšeně jsem se pustila do čtení, neb Pratchettovy knihy zbožňuji, docela jsem se i bavila, ale.. Nemohu si pomoci, strašně moc na mě dýchá stín toho, že se jedná o autorovu prvotinu včetně skutečnosti, že sám autor, který tam provedl jisté korekce, přiznal, že by knihu napsal docela jinak.. Bavilo mě to, o tom žádná, ale přiznám se, že jsem knihu nebyla s to přečíst na jeden zátah. Neustále jsem ji odkládala a do čtení se spíše nutila, to když krátkou zábavnou pasáž vystřídala poněkud nudnější zdlouhavější část.
Námět zajímavý, postřehy zábavné i k zamyšlení, ale bez mučení přiznávám, že jsem knihu četla přestávkovitě bezmála půl roku, což je k poměru počtu stránek poněkud dlouhá doba..

06.05.2017 3 z 5

Způsoby vidění Způsoby vidění John Berger

Přehledné zpracování, skvěle popsané, působivý výběr nejen reprodukcí. Vynikající kniha - a to jsem na ni narazila jen pouhou náhodou. Krása.

05.05.2017 5 z 5

Příběhy starého Izraele Příběhy starého Izraele Eduard Petiška

Hodnotím spíše hodnotu nostalgickou - tedy velmi subjektivní. Mamka nám z knihy předčítala před spaním už v době, kdy jsem byla ve školce a dodnes na tyto chvíle ráda vzpomínám. Ilustrace příliš dětské nejsou (nějaké mědiryty, nebo tak něco, pokud si vybavuji), ovšem příběhy byly srozumitelné ráda jsem je poslouchala.

05.05.2017 4 z 5

HAU KÓLA! - Velká indiánská kniha HAU KÓLA! - Velká indiánská kniha Lubomír Kupčík

Úžasně zpracovaná kniha - prakticky je to encyklopedie indiánů. Ach, kéž bych takovou knihu měla, když jsem ještě byla malá. Stala by se mou nepostradatelnou příručkou. Nyní se mohu už jen kochat - a že je čím! Nádhera.

05.05.2017 5 z 5

Uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou 1880 – 2000 Uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou 1880 – 2000 Jan Strnad

Úžasná publikace plná fotografií, historie, vzpomínek.. Jelikož jsem s touto školou prožila společných 7 let a nějaké další i mimo studium, jsem jedině ráda, že si mohu připomínat právě onu dobu, ale i profesory a také to, co škola jako taková pro své studenty znamená a čemu je naučila. Výborné fotky a skvělé zpracování.

Francouzština za 24 dnů Francouzština za 24 dnů Fabienne Schreitmüll

není možné se naučit jazyk za 24 dnů, přesto je učebnice pěkně zpracovaná, poslech je fajn, stejně jako cvičení uvnitř. Pěkné

02.05.2017 4 z 5

Italština pro samouky Italština pro samouky Jarmila Janešová

Naprosto perfektní učebnice. Zpracování, vysvětlení, prostě vše je tak, jak má být, abychom se skvěle naučili italsky.

Italština Italština Alena Bahníková

skvěle zpracovaná učebnice. Používáno při výuce na konzervatoři - s profesorem, takže klíč nebyl třeba. Bohužel, je pravda, že i tak mi tam chybí

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Opět nezklamala. Povídková forma mi dokonale vyhovovala, mělo to akci, spád a Lotu takovou, jak ji známe a máme rádi :) Prostě paráda, jsem ráda, že jsem po Psí zimě mohla pokračovat s tímto "prequelem".

02.05.2017 5 z 5

Příhody českého chlapce v Sovětském svazu Příhody českého chlapce v Sovětském svazu Jan Hostáň

Hvězdičky jsou spíše za tu nehoráznou zábavu, kterou nám čtení tohoto "skvostu" na táboře přineslo. Chlapec kam jede, tam mají "továrnu na traktory, doly na železnou rudu a jiné drahé kovy".
Knihu jsme vyhrabali na půdě při vyklízení a jsem si jistá, že takovou zábavu čtenářům před námi jistě nepřinesla :)

22.04.2017 3 z 5

Dobrodružství medvídka Pů Dobrodružství medvídka Pů A. A. Milne

kromě knihy samotné mám vzpomínku na to, jak Marek Eben čte tuto knihu a já si ji se svou spolužačkou/spolubydlící na intru pouštím před spaním - víceméně z legrace i nostalgie.. Ovšem obě jsme se shodly na tom, že to bylo jednoduše geniální, stejně jako medvídek Pů sám.

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Knihu jsem si koupila hned poté, co jsem měla tu čest pobýt na přednášce Petry Neomillnerové a rozhodně nelituji. Na styl jsem si musela chvilku zvykat (na můj vkus je to zkrátka velmi syrové, neobalené ve zbytečných popisech a přiznejme si, sexu, násilí a vulgarismů tam není zrovna poskrovnu), ale po pár stranách už si mé buňky zvykly celkem snadno a pak to byla jízda až do konce.
Svět Loty je pravda podobný tomu Zaklínačskému (Sapkowsi), ale spíše jen tematikou, jinak je to prostě "Lotin svět" a žádné jiné literatury :) Sedí mi tam všechno, je to svižné, jasné, čtivé, pobaví a už se těším na první díl, který jsem objevila teprve nedávno.

Asterix věštec Asterix věštec René Goscinny

Můj vůbec nejoblíbenější komiks z řady o vzdorující galské vesničce.

Autobiografie jednoho lháře Autobiografie jednoho lháře Graham Chapman

Ááách, geniální, drahý Grahame. Děkuji a ještě jednou tisíceré díky, chlapče drahý.

Gejša Gejša Liza Dalby

Tuhle knihu jsem si koupila jen tak, kvůli obálce a tak, že jsem prostě "něco" potřebovala do autobusu, který mi jel cca za dvě minuty, tudíž si knihy mohu o to více vážit, neboť takovouto čirou náhodou se mi do rukou dostal učiněný skvost.
Čtení bylo fascinující díky tématu, o které jsem se vždy (více či méně povrchně) zajímala a styl, jakým čtenáře Liza Dalby nechává pronikat do tajemství onoho kouzelného světa, mi sedl zcela, bez debat. Není tam nic navíc, je to krásně přehledné a k tomu poučné.
Přiložené fotografie jsou velmi vítaným bonusem a paní Dalby téměř závidím její zážitek, nicméně jsem velmi vděčná za jeho zprostředkování.

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Zajímavé, pěkně zpracované.. ještě jsem ovšem nic z toho nezkoušela.

22.04.2017 4 z 5

Angličtina pro lamy Angličtina pro lamy Ladislav Čech

Vtipné, trefné, ovšem asi už jsem na to trochu "stará", protože styl psaní je svou formou určen spíše středoškolákům..

22.04.2017 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Opravdové zklamání. Navíc, proč ta poezie v druhé polovině knihy? Škoda.

22.04.2017 2 z 5

Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Tom Adams

Zbožňuji The Beatles už od dětství a toto byla nutnost.. a já si spokojeně vrním blahem.

22.04.2017 5 z 5

Zvěřinec - omalovánky proti stresu Zvěřinec - omalovánky proti stresu Claire Scully

Krásně propracované

22.04.2017 4 z 5