Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book

Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284519/bmid_beatles-skrz-naskrz-unikatni-fotogr-tDC-284519.jpg 5 22 22

Pozoruhodný fotografický archiv skupiny The Beatles se začal rodit na začátku jejich slavné éry, když si vydavatel Sean O´Mahony uvědomil, že nově vzniklá skupina bude znamenat mnohem víc, než jen další řadovou popovou kapelu. V roce 1963 odstartoval vydávání měsíčníku The Beatles Book.Fanoušci Beatles po celém světě hltali obsah každého čísla, žhavé novinky a exkluzívní fotogafie pořízené redakčními fotografy. Během šestiletého trvání však časopis zveřejnil jen část svého archivu a snímky navíc často retušoval či jinak upravoval. Ale spousta dosud nezveřejněných fotek se zachovala v cenné nemanipulované podobě. Nyní vydaný soubor více než tří set fotografií vznikl z originálních negativů Leslie Bryce. Dokumentuje neuvěřitelné nasazení Johna, Paula, George a Ringa, jejich rostoucí slávu i postavení celosvětových idolů. Ukazuje jejich cestu z provinčních britských štací přes četná turné do televizních studií, zaznamenává i první dnes už legendární návštěvu Ameriky a práci v nahrávacích studiích. Fotografie přesně zachycují kariéru Beatles, která tehdy ohromila snad každého. Přes odstup více než půlky století fotografie výstižně zachycují atmosféru tehdejší podivuhodné doby. Zároveň dokládají vývoj čtyř individualit, kterým se podařilo dosáhnout světové slávy, což pro ně samotné bylo současně osvobozující i svazující, zábavné i dotěrně obtěžující. I to lze ze snímků vyčíst. Tento fotoarchiv je nepochybně jedním z nejvýznamnějších souborů obrazových dokumentů o Beatles. Díky knize vydané nakladatelstvím Omega je přístupný také široké veřejnosti.... celý text

Literatura světová Obrazové publikace Umění
Vydáno: , Omega
Originální název:

Looking Through You: The Beatles Book Monthly Photo Archive , 2015


více info...

Přidat komentář

SydBarrett
07.05.2019 4 z 5

Hezká knížka. Koupil jsem si ji v době, kdy jsem Beatles absolutně zbožňoval a nemohl přežít jediný den bez jejich písní. To mě sice už přešlo, knížkou si ale pořád občas z nudy listuju. Obrázky moc hezké.

adamant
17.12.2017 4 z 5

Kdybych tuhle knihu dostal, když mi bylo 15 a objevovali jsme Beatles s pásků starších sourozenců, asi bych byl v sedmém nebi. I dnes, kdy jsem ji dostal darem, jsem z ní měl obrovskou radost. Fotky představují členy Beatles i z jiných, než dosud mě známých pohledů, například jejich účinkování v divadelních kouscích. Trochu matoucí jsou někdy popisky, kdy je na dvojstránce několik fotografií, popisky některé z nich komentují, ale musíte si sami najít, které. Je prima si pustit třeba Rubber Soul, vzít tuhle knihu a listovat.


Madlenka_Knihy
29.08.2017 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Sice nepřinesla velké množství nových informací a najdou se tam i chyby, ale je to především o fotografiích. A ty jsou krásné.

Eorin
22.04.2017 5 z 5

Zbožňuji The Beatles už od dětství a toto byla nutnost.. a já si spokojeně vrním blahem.

milunka21
06.10.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, těch fotek, zkoumala jsem každou zvlášť, a to jsem se bála, že to budu mít přečtené hned. :-D Tahle kniha je prostě skvost. :-)

pobijecmuch
05.10.2016 5 z 5

Dnes jsem měl možnost tuto velkou fotoknihu dostat do rukou. Je to paráda, hlavně pro fanoušky této hudební skupiny. Spoustu a spoustu fotek, které jsem neznal. Jediná věc co mně zarazilo byla cena, ale ten kdo ji bude chtít, tak si ji pořídí.

Štítky knihy

hudba hudební skupiny, kapely Beatles John Lennon, 1940-1980 George Harrison, 1943-2001 Paul McCartney, 1942 Ringo Starr, 1940

Autorovy knížky

2016  94%Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book