Eorin Eorin komentáře u knih

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

..pořád nevím, co si o tom myslet. Nicméně mě mrzí, že děti a mládež jdou v knihkupectví prvně za tímto a pak za "youtubery", což je další "skvost", který asi nepochopím.
Smysluplnější mi přijde např. Čmárací kniha pro nadějné umělce.

07.06.2017 1 z 5

Výborný pro fanoušky. Líbí se mi rozhovor se Steph na začátku, to bylo zkrátka výborné. A zbytek? Je skvělé, do jak velkých detailů spisovatelka šla, jak si promyslela a utvořila celkový charakter včetně (mnohdy velmi dlouhé) historie. Měla promyšlené i detaily a celkově jsem moc ráda, že jsem se mohla dozvědět víc a doplnit si mezery v představě, popř. jsem dostala odpovědi na spoustu otázek. Skvělé

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Završení - čekala jsem nějaké pořádné grand finále a.. ono se ani moc nedělo. Na druhou stranu je fakt, že to vlastně bylo příjemné finále, byť pro mou po akci lačnící duši to bylo trochu useknuté a nenaplněné.
Hvězdu dolů dávám za až absurdně působící plejádu upírů se "superschopnostmi". Vážně to bylo potřeba? Chápu, že v boji se to šiklo, ale na můj vkus už to bylo dost přehnané. Stejně tak jako Jacobův konec a "naplnění" s Renesmé.. a zraky, proč to jméno? To si mohli odpustit.. Nicméně jinak prima čtivo, ale stejně si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a klidně bych se s ním spokojila jako s jediným.

04.06.2017 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Zase pěkné, pro mě příjemný oddych, ale oproti předchozím dílům už mě to nebavilo tolik. Přesto hodnotím veskrze kladně - zajímavá zápletka slibující pořádnou akci (a legraci pro Emmeta).

04.06.2017 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Krásně depresivní, Steph prostě umí psát a jde s emocemi jako s kůží pěkně na trh. Četlo se to opět samo, pro mě oddychovka.
Btw, team Edward :P

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nejprve jsem viděla film, ale nenechala jsem se odradit, přečetla knihu na jeden zátah a hned jsem se pustila do dalších.. Jinými slovy, nebyla jsem cílovka jen tehdy, na střední, ale cílovkou jsem stále, i když už se ten pohled na knihu trochu mění. Stejně po ní ráda sáhnu, když se chci odreagovat, trochu si zasnít. Podle mě je tento díl ze všech nejpovedenější a i když znám celou story a chápu, že rozvedení je fajn (a samozřejmě se mi i líbí), klidně by mi stačil i jen tento první díl samotný.
Opět jsem ráda, že Stephenie má svět do detailů promyšlený, což lahodilo mému puntičkářskému já.
Nicméně, k filmu - když si odmyslím herce (což je asi nejpodstatnější :D ), tak se tvůrcům aspoň podařilo vytvořit tu skvěle melancholickou atmosféru a opravdu tleskám za výběr songů na soundtrack, s čímž i Steph pomáhala.

04.06.2017 5 z 5

Viděn i film.. Pro pejskaře, jako jsem já, to bylo skoro povinností. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si. Krásný příběh - ale o to více jsem ráda, že ten můj pejsek je mnohem vychovanější, byť někdy "Marlyovatí" až běda. Ale to by pak nebylo na co vzpomínat a nebyla by žádná legrace :)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Četla jsem mnohokrát - jako teenager, jako pracující, v originále, ve všech možných rozpoloženích. Tahle kniha je prostě geniální. Baví mě ten svět, který navíc skvěle funguje. Stephenie jde u své tvorby do detailů a má to opravdu promyšlené a propracované, za což je moje puntičkářská mysl neskonale vděčná.
Příběh sám krásně plyne, je plný akce, napětí, zamyšlení a byť tam lehká předvídatelnost je, není tak moc velká a stejně mě toho dokázalo dost překvapit.
Děj je (aspoň pro mne) neotřelý, baví mě a to velmi. Samozřejmě je cílovkou young adult čtenářka, takže je tam ústředně love story, ale není to žádný přeslazený doják, naopak. Je to takové příjemně vyvážené - od všeho trochu a je z toho plný celek, který má stále co nabídnout.
Rozhodně doporučuji. Pro mne je to kniha, ke které se velmi ráda vracím.

03.06.2017 5 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Nádherný, smutný, melancholický příběh.
Přiznávám se, že jsem viděla jako první film a až poté zjistila, že je to podle knihy.. a ano, byla jsem rozčarovaná z konce - tady musím s politováním říct, že konec se mi mnohem více líbil ve filmovém zpracování. Kitty zde mě štvala tím, jak .. eh, lépe řečeno, pan autor z Kitty těmi slovy a činy ke konci dělal strašnou slípku, jíž ale ve skutečnosti nebyla. Tedy, ne tak moc. Přesto krásný příběh, byť si jej mnohem raději vychutnám jen v té filmové podobě.

02.06.2017 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Jednoduše a elegantně vyprávěný životopis, což přesně ke Coco a její tvorbě sedí. Krásné ilustrace to vše skvěle doplňují a podtrhují, takže celkový dojem z knihy je jednoduše nadšený.
Líbí se mi i stříbrné okraje stránek, což vítám jako pěkný bonus k už tak elegantně zpracované knize jako takové.
Kromě toho, dozvíme se vše podstatné z života slavné návrhářky, stejně jako o vzniku celé značky, jednotlivých kusů i názvů, až po současnost, což je předání otěží Karlu Lagerfeldovi. Opravdu povedené, krásné, na čtení i prohlížení (byť to první stihnete tak za pět minut :))

02.06.2017 5 z 5

Krásné vyznání lásky Krásné vyznání lásky neznámý - neuveden

Je to milé, ale upřímně zbytečné.. Taková blbůstka, když nevíte, čím někoho obdarovat.

30.05.2017 3 z 5

Doteky přírody Doteky přírody Václav Chaloupek

Kniha mě okouzlila doslova na první pohled, jakmile k nám do knihkupectví dorazila. Voněla novotou a příslibem nádherných fotografií přírody - a splnila nejen to! Kniha není pouze na prohlížení, k čemuž ostatně svádí, nicméně je propracovaná i do posledního písmenka a pro mě to byly nádherně strávené chvíle - právě s touto knihou. Vřele doporučuji úplně všem.

30.05.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Byla jsem od knihy odrazována a přesto (nebo právě proto?) jsem se do čtení pustila.
Zpočátku to bylo sympatické, hodně se toho dělo, byly tam pro mě sympatické zajímavosti z historie, ale už mě trošku začínala štvát hlavní hrdinka. Přesto to bylo vcelku příjemné a svižné čtení a říkala jsem si, že proč ne?
Pak ale přišla "svatba" a po ní s prominutím kecy Jamieho - pochybuji, že by kdy sebeméně "znalý" muž něco takového kdy řekl. A někdy to až hraničilo s tím, co by spíš paní autorka "chtěla slyšet" a nebrala příliš v potaz uvěřitelnější realitu. A Claire? Štvala mě tak nějak pořád stejně. I děj mi mnohdy přišel takový nastavovaný, aby se vůbec něco dělo, ale ve výsledku mi to příliš promyšlené nepřišlo a autorka už se ani nezaobírala rozvíjením charakterům, jako spíše tím, kde a jak nechat Claire s Jamiem "samotné".. a mnohdy se ani o tu samotu nesnažila.
No, jediná věc, která mě donutila se nad knihou pozastavit a zamyslet, byla časová rovina příběhu. Respektive, jak samotný čas v knize funguje. Claire doba se mohla "zastavit" ve chvíli, kdy prošla kamenem, koneckonců cestovala zpátky v čase. Ona ale byla skálopevně přesvědčená, že "její doba" plyne dál i bez ní.. Ano, proč ne? Jen mi to přijde zvláštní. Nebylo tam ani jednou, že by se zamyslela i nad tím a trochu mi to vadilo.
Pak příběh s čarodějnicí - škoda, mohl být promyšlenější a zasahovat do děje více, či delší dobu. Takhle to byl zajímavý výkřik, pouze výkřik, nic víc. Odezněl a zmizel. Škoda.
Další díly číst nebudu, stačila mi anotace a je mi jasné, co se bude dít...

29.05.2017 3 z 5

Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Maud Gabrielson

Pro módou nepolíbené je to hezky zpracovaná a přehledná příručka. Doporučuji ale spíš mladším (teen).

29.05.2017 4 z 5

Kuchařka kačera Donalda Kuchařka kačera Donalda Walt Disney

Nejoblíbenější kuchařka u nás doma, když jsme byly se sestrou malé. Pořád jsme z toho chtěly něco vařit a bylo nám jedno, že bychom také měly něco sníst od minule :) Skvělé recepty, jednoduché a přehledné a navíc ty ilustrace! Pro mé malé já to byl prostě skvost.

24.05.2017 5 z 5

Domácí řecká kuchyně Domácí řecká kuchyně Veronika Hájková

Krásně zpracovaná kuchařka co do vizuální stránky, tak i do obsahové. Recepty jsou přehledné, (dle mého skromného názoru) jednoduché a zkrátka z nich dýchá Řecko, stejně jako z celé knihy. Nádherné fotky ještě umocňují atmosféru, kterou podtrhuje sem tam přidaný text a citáty.
Krása, děkuji.

16.05.2017 5 z 5

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Naprosto dokonalá. Tuhle knihu jsem zbožňovala a nejraději jsem si ji jako malá četla sama. Štuclinka byla takovým mým dětským idolem (dá-li se to tak říci), protože měla štuclík, stejně jako já - a to nikdo jiný v té době vůbec nenosil.. :)

Finština - konverzace Finština - konverzace * antologie

Přehledně zpracovaná konverzace s trochou gramatiky i samostatných slovíček. Pro absolutního začátečníka (jako jsem já) je naprosto úžasná a dostačující.

Jizerské hory Jizerské hory Ivo Paulík

Parádní kniha, přesně do batohu a na výlet. Skvělé zpracování, úžasný je na začátku trasy popis, jak daleká cesta je, jaký výškový profil trasa má a co s sebou apod. Pro pěší i cyklovýlety naprosto ideální průvodce.

24 adventních příběhů 24 adventních příběhů Katharina von Krosigk

Pamatuji se, že jsem knihu opravdu zbožňovala, každý den jsem si pečlivě přečetla jeden příběh a těšila se na další - a čokoládový adventní kalendář nebyl vůbec třeba :)

10.05.2017 4 z 5