envoi envoi komentáře u knih

Knížka tak lehce napsaná až mě to samotnou zaskočilo, o to víc mě rozbily poslední kapitoly, ten vpád byl tak nečekaný až šokující, že asi právě tohle mělo přesně ten správný účinek. Víte, když jsem viděla tu knížku ve výloze, říkala jsem si, čím by mě asi tak ten týpek mohl zajímat, nebo spíš koho to zajímá, co dělá nebo dělal, kluk, co hrál Malfoye.. asi mu došly prachy, pravý opak budiž pravdou. Ten kluk má co říct, umí to říct a asi budu na tu knížku ještě dlouho vzpomínat

04.03.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Já jsem už dlouho u knížky nebrečela, stává se mi to jen u málo autorů, ale J.K. Rowling mezi ně rozhodně patří! Moc krásný příběh a poučný, musím říct, že dcerka - má šest let - nyní dává větší pozor na věci, aby je nesežral Ztráta..

24.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak první věc co mě štve je, že prostě nechápu proč teď ty překlady trvaj tak dlouho, už jsem byla nalomená si koupit originál a prokousat se tím… za druhé, četla jsem nějaký články o tom, že vlastně Rowlingovou vyhejtovali kvůli tomu, že kniha je proti transsexuálům zaměřená… celejch skoro tisíc stránek jsem čekala, kdy ta ohavnost z její strany přijde a víte co? Svět se v prdel opravdu obrací! Trochu mi to připomíná inkvizici.. no každopádně ke knížce, tak jako všechny její předchozí knížky se to čte samo, vlastně mě na tom nejvíc baví tenhle pocit a pak samozřejmě dějová linka mezi Robin a Strikem.. celé je to ale takové knihopisné u těchto knížek nemám pocit, že by se jednalo o realitu.. což ale nepovažuju za mínus.. jsem spokojená, dostala jsem to, co jsem chtěla a těším se na další obrovskou knihu.. jen teda tady jsem upřímně měla ze začátku dost problém s tím počtem postav..

03.08.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje první kniha od této spisovatelky a asi bych řekla, že není poslední. Mám moc ráda britské detektivky a českou detektivní scénou nejsem moc políbená. Kniha příjemně odsejpá, líbí se mi, že postavy jsou všechny bezvadně vykreslené. Malinké zklamání pro mě byl ten závěr, moc nešlo dojít v průběhu čtení na to, kdo je vrah, na druhou stranu, celý příběh je tím lehce uvěřitelný a není to překombinované. Taky je mi sympatické, že se kniha točí hlavně kolem hlavního děje a zbytečně se nebabrá v pocitech kriminalisty, to už mě taky mnohdy u detektivek otravuje. Asi by se dal trochu víc využít potenciál onoho vraního oka, škoda, že to vše bylo popsané v posledních 50 stránkách. Ale za mě dobrý, jdu si objednat další knížku od autorky..

28.07.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Pro mě je tahle detektivní série taková ta guilty plesure, moc mě to baví a mám vždy přečteno za pár dní.. u některých dílů mi přišly konce takové jakože odfláklé, tento díl mě ale bavil od začátku až do konce.. jen u každé další knížky, kterou zastrkuju do knihovny přemýšlím, jakou hodnotu tyhle knížky po čase budou mít.. nebude to taková ta plevel knihoven, kterou po vás už nikdo z příští generace nebude chtít číst? Četla jsem zároveň s Lethal White od Rowlingové a narozdíl od její detektivky mi tyhlety přijdou uvěřitelnější zasazené víc do reality, ale nebude to po čase stejný jako když se koukáte v televizi na nějakej detektivní seriál? To už totiž frčelo a teď už ne..

03.08.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Prvních dvacet stran ve mně knížka vyvolávala jen odpor.. ale pak se to zlomilo, emoce, takovéto jak vám buší srdce, tajíte dech a baví vás přemýšlet nad tím, jak to asi dopadne. V koutku kdesi ve tmě se skrývá malé ALE. Kniha vlastně hraje na city i tím, že vlastně působí až trochu životopisně a místopisecky, pokud by to tak bylo, tak by to vlastně bylo namístě ta emocionální horská dráha, ale klid je to jen beletrie a i přesto, že jsem zhltla i závěrečnou tiráž, cítím se být jaksi oklamána. Ehm nevím, zda to dává smysl :) knížku můžu doporučit ikdyž se cítím být oklamána :)

10.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Začala jsem, začetla se, skončila jsem. Knížka je fajn, konec je předvídatelný, nápad zajímavý ale wow efekt se asi nedostavil ;) nicméně spoustu knížek jsem poslední dobou neměla chuť dočíst, takže jsem fakt vlastně spokojená vcelku no hm…

26.02.2023 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Přesně ta správná kniha do nemocnice na zkrácení neustálého čekání. Už když jsem kupovala, tušila jsem, co dostanu, laskavou inteligentně vtipnou knížku a má očekávání byla naplněna, zítra si skáknu pro Povídky ať to mám komplet :)

31.05.2022 5 z 5

Hladový lán Hladový lán Andrew Michael Hurley

Upřímně? Já nevím no, atmosféra byla od začátku až do konce tísnivá, ale jako to zakončení? Jako fakt? Domysli si sám.. ale na to domyšlení je to jaksi celé ploché.. neříkám, že je to špatná kniha, na cestu ve vlaku postačila, ale čekala jsem víc… takže dobrý ale ne vynikající…

11.05.2022 3 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Dvě autorky ve mně vzbuzují touhu a nedočkavost po další knize, J.K. Rowling a Liane Moriarty.. a proto to trvá asi tak sakra dlouho, než vyjde český překlad :) Jablíčka jsem koupila hned jak vyšly, začala jsem číst a únava mi stále zavírala oči po dvou stránkách, dočetla jsem až teď. Knížka je zlehka zdlouhavá, proto je při únavě těžší se začíst, na druhou stranu miluju jak autorka s bravurní lehkostí popisuje mezilidské vztahy jak partnerské tak rodinné. V konečné fázi jsem dostala přesně to, co jsem čekala a na co jsem se těšila. Já za sebe řadím knížku mezi ty mé oblíbenější od autorky.

14.01.2024

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Musím říct, že já jsem nadšená! Mám rozečtených milion knížek a tuhle jsem teď koupila v akci za půlku (půlku ze zdražené ceny ) v pátek jsem začala číst a dnes je neděle a já mám přečteno… já vlastně nevím jak moc je to dětská knížka a jak moc je pro dospělé. Smrt patří k životu a hysterické vyhýbání se tomuto tématu je asi trošku pokrytecké s ohledem na to, co vše rodiče dovolí dětem sledovat v telce.. on se nám tu zažil takový nešvar, že pohádka má být dobrácká, trochu přihlouplá a hlavně ať v ní všichni žijou šťastně až do konce života.. ale Erben ani bratři Grimmové taky nebyli žádný ořezávátka… trošku mi chybí v knížkách pro děti nějaké ponaučení, dneska jsou knížky pro děti hlavně pěkně namalované a pokud z jich plyne nějaké ponaučení, tak maximálně o globálním oteplování a o tom jak se k sobě mají lidi chovat a jaký číhá nebezpečí na každým rohu se dneska nedočtete. Knížka je o tom, že pravda a naděje můžou nakonec porazit spletité lži.. za mě dobrý, nevěděla jsem, co budu číst a příběh mě pohltil.

20.11.2022

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

To je tak když zamilovanému strčíte do ruky tuhle sbírku, ať je to platonická, pravá nebo levá láska, tyhle krátké verše rozdmýchávají ve vašem nitru další plameny. Neznala jsem, poznala jsem, přečetla jsem a zůstane už v srdci.

25.06.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Pravda je ta, že nejsem žádný echt fanda do ženských románů, dlouho jsem váhala než jsem knížku koupila, ale víte co? Letos na Vánoce všechny moje kámošky dostaly Couru a já letěla koupit i první knížku autorky. V čem spočívá to kouzlo? Je to prostě normální! Úplně nejvíc normální, vtipný a ze života bez příkras a má to spád. Jednou jsem omylem koupila a přečetla Bábovky od Třeštíkové a měla jsem strach, že to bude stejná umělá překombinovaná hrůza, ale ne, je to prostě dobrý a vulgarismy? Prosímvás, ruku na srdce, kdo občas nebo častěji neřekně něco neslušného? A právě o tom to je, na nic si to nehraje. Já jsem nadšená a těším se na další knížku.

27.12.2021 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

(SPOILER) No tak jak předchozí knížka ze série do mě zaplula jak nic, tak tohle mě moc nebavilo. Dokonce jsem si dala několik týdnů pauzu od čtení a četla něco jiného.. pořád to za mě splňuje prvky dobré detektivky, ale některé věci už se opakují a kam jako třeba zmizela skoro přítelkyně od Penna? Přijde mi trochu, že už se s touhle knížkou autorka moc párat nechtěla

18.01.2024 3 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

(SPOILER) Jedním slovem nechutný. Dost mě to nebaví ale dočtu to a už se k tomu nikdy nevrátím ani myšlenkou. To je jako co syndrom zneužívané ženy? To jako hrdinka obklopená všemi úchyláky světa? Bože a vůbec nechápu, proč to někdo přirovnává ke knize Kde zpívají raci.. možná tak obálku to má podobnou, tím to hasne

28.07.2023 2 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

(SPOILER) Úbytek komentářů šedivky vnímám jako pozitivní trend. Jak to u pokračování bývá, člověk se nevyhne srovnání, za mě je nejlepší Coura, Koloušek mě bavil, ale narozdíl od Coury mi chvilku trvalo se začíst a protože jsem znavená životem, musela jsem závěrečnou linku s Denisou vynechat, nějak jsem neměla chuť si tu oddechovku kazit. Ale musím říct, že se těším na další knihu.

17.07.2023 4 z 5

Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Stanislav Motl

Já jsem asi čekala víc, stále jsem měla pocit, že čtu nějakou slepeninu, která prostě dobře nefunguje a nenutí mě číst dál… jediné co si z knihy beru je odkaz na mnohem lepší knihu, bohužel.. takové neurazí nenadchne, jako portréty někam do nedělních Květů

03.01.2022 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dlouho jsem na profilu nebyla, knihu jsem dočetla, ale už absolutně nevím o čem byla

25.10.2021 3 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

(SPOILER) Jako četlo se to dobře, ale když se nad tím zamyslím, moc hluboký to není. Hlavní hrdinka přesně ví, co vše manžel chtěl jak to myslel, jak myslí, na všechny má jasný názor a po pěti minutách už má všechny prokouknutý, jen u toho manžela jí to teda za ty roky neseplo. Všechny dalši postavy mi přijdou takové ploché bez pozadí, nastrčené jen k účelu dokončení děje. Neříkám, že je knížka špatná, ale že bych na ni měla ještě dlouho vzpomínat, to si nemyslím.

24.03.2023 2 z 5

Já jsem se moc těšila, ale musím říct, že v půlce jsem nějak ztratila motivaci dočíst, přijde mi, že knížce došel dech.. možná za to může moje vysoké očekávání, neříkám, že jsem zklamaná, ale prostě tak nějak mám pocit, že to kouzlo a jistá forma neotřelosti strašně rychle vyprchá..

06.12.2022