Enefersis Enefersis komentáře u knih

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Jednoduše skvělá kniha! Pobaví, odpočinete si u ní, ale i námětů k zamyšlení dává víc než dost- samozřejmě s pořádnou dávkou Cabotovské nadsázky a humoru:) Těším se na další díl.

31.10.2013 4 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

No... pokud si tuhle knihu necháte ujít, věřte, že o nic nepřijdete.

01.05.2013 2 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Nádherná, smutná, nezapomenutelná. Jedna z nejlepších knih od Jacqueline. A zůstává nezodpovězená otázka…byla to jen Jadeina bujná fantazie, nebo se Vicky opravdu vrátila jako duch?:)

01.05.2013 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Pokrevní pouta mám o kousíček radši než VA :) Možná to bude tím, že Sydney je mi mnohem bližší než Rose. A Adrian...toho není nikdy dost ♥ :D Než u nás vyšla Zlatá lilie, poslední kapitolu téhle knihy jsem přečetla snad stokrát a některé pasáže umím nazpaměť. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když jsem začala číst VA, celá série u nás byla už vydaná, tudíž jsem byla ušetřena toho nervydrásajícího čekání na další díly:(

23.04.2013

Temný oheň Temný oheň Angela Dorsey

Knihy z Pony clubu mě už moc neberou, ovšem tohle je bomba. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě vtáhla do děje, takže jsem na konci napětím ani nedýchala. (Souhlasím, že v takovém domě bych chtěla bydlet. Ten tajný pokoj byl perfektní! :))

14.04.2013 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Jedna z věcí, které se mi na knihách od Meg nejvíc líbí, je jejich nepředvídatelnost. U Andělů smrti se jí skvěle dařilo celou dobu mě mást a když vyšlo najevo, kdo za vším stojí, jednalo se o poslední osobu, kterou bych čekala. Přitom to do sebe všechno tak perfektně zapadá.
btw. I když se tam jedná o celkem vážné věci, u žádných knih jsem se tolik nenasmála :D Suze prostě nemá chybu! Vlastně žádná z postav nemá chybu- nemůžu říct, koho mám nejradši, protože všichni jsou svým způsobem perfektní :D
Na závěr nezbývá než dodat: Keep calm and read Mediator (:

09.04.2013 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Fajn kniha. Místy zachází až do absurdit, ale Meg to umí podat tak, jako by to byla ta nepřirozenější věc na světě (viz.zmiňovaná scéna s drakem). Vždy se tady ale nabízí srovnání s Mediátorem, a na toho Nenasytná zdaleka nemá.

09.04.2013 3 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Skvělý nápad, líbí se mi autorčin styl psaní, ale když se budu chtít bát, raději si přečtu Enigmu (:

07.04.2013 3 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Na rozdíl od prvního dílu zde není o zajímavou zápletku nouze (no dobře, sice bylo od začátku jasné, kdo ten úchýlák je, ale knize to v žádném případě neubírá na čtivosti). Bylo mi líto Janie, když se dozvěděla, co všechno obnáší být lovkyní snů. Doufám, že se to v posledním díle nějak vyřeší a ona bude moct prožít plnohodnotný život.

07.04.2013 3 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Sice mi bylo jasné, že ehm-ehm umře, ale i tak jsem to obrečela. Celkem mě mrzela i další smrt, protože dotyčnou osobu jsem si oblíbila mnohem víc než její dokonalou Vyvolenou rodinnou příslušnici. Někde jsem četla, že Míša se při tvorbě její postavy nechala inspirovat svou kamarádkou, se kterou se během psaní KM rozkmotřila- bomba, lepší pomstu neznám :D Zato jsem ráda za happy end pro můj oblíbený černovlasý pár a happy end pro další černovlasý pár mě celkem štval. Ti dva mi nikdy moc nepřirostli k srdci, nevím proč.

Tak, snad jsem nebyla moc spoileroidní :D

03.04.2013 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Mám ráda tuhle sérii. Je zde hodně vidět inspirace Tolkienem i Paolinim, což mě ale vůbec nežere- příběhy tohoto typu mám totiž nejradši. A elfové… ach jo, to je prostě moje. Jo a ještě něco: jsem naivní a citově vyprahlá puberťačka, jak byla v nějaké recenzi mile označena cílová skupina MB. Co byste ode mě chtěli? :P

03.04.2013 5 z 5

Tento příběh mi oproti Alici a Ester přišel trochu nerealistický, ale i tak je skvělý a knihu jsem přečetla na jeden nádech.

03.04.2013 5 z 5

Naprosto strhující, místy až děsivě reálná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou sérii Holky na vodítku můžu jen doporučit.

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Skvělá kniha. Autorka krásně píše a pak jsou tu samozřejmě elfové (strčte je tam a úspěch u mé osoby zaručen…ehm, většinou) a hlavní hrdinka, která se zaplete s jedním z nich… jo, tak tohle můžu :))

17.03.2013 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Z celé knihy se mi nejvíc líbí počáteční verše, které se povinně učí ve škole, a ten zbytek… táhnoucí se nuda, párkrát jsem se přistihla, jak některé pasáže přeskakuju. Možná jsem divná, ale Máj mě opravdu nenadchl.

24.02.2013 2 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

ne
nesnaž se
zelená
nevydrží

Úžasné pokračování Nádherných bytostí, ještě lepší, než předchozí díl :) Je plné neočekávaných zvratů, Ethan se svými kamarády pronikají stále hlouběji (a to doslova) do světa Zaklínačů. Mnohem víc než Lenu jsem si oblíbila Liv, i když bylo od začátku jasné, že ona je "ta třetí do počtu". A ten konec... teda, další díl bude hodně zajímavý :D

13.02.2013 5 z 5

Měsíční oko Měsíční oko Libba Bray

Viktoriánská Anglie. Doba, ve které se příběh odehrává, mě velmi zajímá a v kombinaci s prostředím ponurého dívčího internátu a nadpřirozena by mohla vzniknout dokonalá kniha. Říkám mohla, ne, že vznikla. Problém byl v tom, že hlavní hrdinky mi byly strašně nesympatické. (Gemma byla –díky bohu, aspoň že tak- v pohodě, což se ale nedá říct o jejích povedených kamarádkách. Kdykoli jsem některou z nich začala mít ráda, udělala něco, díky čemu bych ji s chutí vylískala.)
Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale protože jinak se mi příběh i jazyk, kterým byla kniha napsána, nesmírně líbil, přikláním se k vyššímu hodnocení.

09.02.2013 4 z 5

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Kniha je neuvěřitelně čtivá, přečetla jsem ji na jeden nádech. Miluju Meg a její smysl pro humor. Pokud hledáte knihu, která vám okamžitě zlepší náladu, tak- tady je :)

09.02.2013 5 z 5

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

Stejně jako první díl napínavé, čtivé a originální. Jediné, co mi na knize chybělo, bylo až na pár úsměvných momentů absence jakýchkoli humorných scén. Ale chápu, že v situaci, v jaké se hrdinové nacházeli, jim asi dvakrát do vtipkování nebylo :D SPOILER A taky se nemůžu ubránit pochybnostem nad vztahem Lii a Dimitriho- fyzická přitažlivost, no dobře, ale jinak se skoro vůbec neznají a už plánují společnou budoucnost na Altusu? Na mě se to seběhlo nějak moc rychle. Kažopádně jsem zvědavá, co přinese závěrečný díl :)

(ta holka na obálce je super, přesně takhle nějak si Liu představuju :))

06.02.2013 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Zajímavá kniha. Styl psaní je, pravda, docela neobvyklý, ale nakonec jsem si zvykla. Je to zase něco jiného. Příběh se odvíjí před očima obraz za obrazem jako film, nehrozí, že byste se byť jen na chvilku nudili. Přesto si myslím, že tak skvělé téma by se dalo zpracovat lépe. Ze zvědavosti jsem přečetla i druhý díl a ten je dle mého názoru o dost lepší :)

02.02.2013 2 z 5