Měsíční oko

Měsíční oko obálka knihy
Mé hodnocení:

Mnohavrstevný, ambiciózní román spojující historii, romanci, napětí, humor a magii v dokonalém celku, který ocení široké spektrum čtenářek, nejen těch dospívajících. Tajemný příběh z viktoriánské Anglie se odehrává na dívčí škole, kam po záhadné matčině smrti přijíždí z Indie šestnáctiletá Gemma Doyleová, aby se zde naučila vybraným způsobům. Musí se vyrovnat nejen s lekcemi francouzštiny a tance, ale i s nevraživostí ostatních dívek, která se však promění v přátelství doslova na život a na smrt, když Gemma objeví své skryté schopnosti. Záhadná Gemma, odvážná Felicity, chytrá Ann a krásná Pippa vytvoří nerozlučnou čtveřici, chtějí si splnit své sny a zároveň odhalit tajemství strašidelné školy. Gemma však zároveň odhalí i věci, které by nejraději nevěděla. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85229/gemma-doyleova-mesic.jpg 3.664

Gemma Doyleová 1.

Vydáno, Mladá fronta

A Great and Terrible Beauty, 2003

Kniha Měsíční oko

AkiB

Četla jsem jako náctiletá několikrát, teď po letech jsem se ke knize znovu vrátila, protože už jsem si nebyla jistá, jak to přesně dopadlo.. a super, bavilo mě to i teď, i když už náctiletá nejsem :) Koukala jsem, že jsou i další dva díly, ale z nějakého důvodu nejsou přeloženy, což je škoda.
Příběh mě opravdu bavil od samého začátku.

alice2741
29.01.2020

Knizku sem asi ve tretine odlozila. Pribeh me vubec nezaujal

Damonka12
17.06.2019

Kniha splňuje jen historické prostředí, jinak se s anotací moc neshoduje. Tedy aspoň dle mého názoru. Přišlo mi, že se v knize nic neděje.

Knihomoucha
17.11.2017

V knize je plno hlubokých myšlenek. Celkově mi přijde, že děj není podstatný, że autorka chce sdělit mnohem víc. Nicméně konec mě zklamal. Docela nic moc.

trudoš
02.07.2017

Myslím, že anotace na přebalu knihy hovořící o „mnohovrstevnatém, ambiciózním románu spojujícím historii, romanci, napětí, humor a magii v dokonalém celku, který ocení široké spektrum čtenářek, nejen těch dospívajících,“ si malinko zapřeháněla. Ovšem máte-li v oblibě kreslené W.I.T.C.H.ky, užijete si Měsíční oko na sto procent. Vyprávění o dívčím kamarádství, rodinném prokletí a fantastické magii prostě nemůže žádnou malou (či velkou) čarodějnici zklamat.
Naneštěstí nejsem čarodějnice.
Přestože se příběh rozehraje poměrně zajímavě (vraždou hrdinčiny maminky), následný příchod na britský školní internát už provází stagnující zápletka o tom, jak jedna malá holka začala kouzlit, navezla do toho své kamarádky, a pak se jim to vymklo kontrole. Dosti předvídatelný vývoj událostí pak zachraňuje pouze fakt, že Libba Brayová píše opravdu čtivě, takže všechna ta vata se dá alespoň rychle udolat. Tedy vata čítající pouhopouhé čtyři stovky stran, navíc prvního dílu trilogie. Saxana ať pukne závistí.

Dym
15.04.2017

Musím se přiznat, že začátek mě moc nezaujal a knížka mi ležela u postele asi týden než jsem se dokopala k tomu, abych ji znovu začala číst. Ale pak mě to doslova vtáhlo do děje. Je do velmi dobře napsaná knížka a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Tedy, jestli vyjde.

any333
13.07.2016

Oslnivé. Skloubení doby staré Anglie a fantasy prvků, odkrývání tajemství deníku, říší a hledání sebe samých. Příběh mě přiměl se zamyslet nad situacemi, jaké prožívaly ženy v dřívější době.

mirkol
15.02.2016

Zcela souhlasím s Žanda1002 sice to mělo pár světlých chvilek, ale i tak mě kniha absolutně nijak výrazně nezaujala.