Emily14819 Emily14819 komentáře u knih

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Co na to říct? Dokonalost jako Hraničář. Prostě skvělá kniha - napínavá, vtipná (to hlavně) prostě se vším všudy. A ten konec? Booože, honem ať je další díl!

13.07.2012 5 z 5

Poprava Sherlocka Holmese Poprava Sherlocka Holmese Donald Michael Thomas

Naprosto úžasné a geniální zpracování, které samozřejmě na Doyleho nemá, ale ta povídka s popravou mě dostala! Pořád rozdýchávám to, jak šikovně se z toho vězení dostal. A ty další povídky, jedna báseň. Jeho myšlení je tak složité, avšak snadné. Ať žije věčný a geniální Sherlock Holmes.

21.06.2012 5 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

Je to docela zajímavá knížka. Chytlavá, napínavá, i když mi to přemisťování z přítomnosti do minulosti připomínalo vchod do Narnie, kde akorát místo skříně byl kufr.

06.06.2012 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Joo, pravda pravda. Obálku to má moc pěknou. Ale ten zbytek? Chaos nad chaos. Děj tak na kratší příběh, ale na román? To teda ne. Oddechová knížka, která se čte plynule s tím, že je někde nudná a nezáživná. Přijde mi, že se některé části pořád opakují.

05.06.2012 2 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tak toto si zaslouží komentář. Kniha má něco do sebe. Něco, co v někom klidně zanechá stopu. Je nádherně propracovaná, konec je trošku uspěchaný, nicméně dokonalý, přesně podle mých představ. Vtipně napsaná kapitola Květnatá řeč, u které jsem se nasmála. Příběh o Cukovi byl opravdu smutný. Jednoduše řečeno... není nad knihu, u které se člověk zasměje, překvapí, je plný napětí a i smutku - takto má vypadat správně napsaná kniha.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Riordan opět nezklamal. Úžasná knížka. Nádherné spojení vtipu s nebezpečím.

Na pokraji zkázy Na pokraji zkázy Henry H. Neff

Řekla bych, že oproti prvnímu dílu je to větší skok do tajemna. Nicméně nezklamal. Cestování se mi líbilo a to s Maxovou matkou taky, možná by i slza ukápla. Jsem spokojená, i když bych možná nějaké části vypustila, ale co už. ;)

05.06.2012 4 z 5

Nadvláda démonů Nadvláda démonů Henry H. Neff

Tak toto je naprosto dokonalý díl! Nemohla jsem se od toho odtrhnout, prostě... úžasné! Ten děj, ty postavy... byla jsem napnutá do posledního slova. Skvělé! 8)

05.06.2012 5 z 5

Dračí hnízdo Dračí hnízdo Emily Rodda (p)

Co dodat? Prostě dokonalé. 8)

05.06.2012 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Jojojo, další skvělá fantasy série! Postava Liefa je skvělá a jeho přátelé jakbysmet. Pěkný děj, který mě chytil hned na začátku a s ostatními díly je to naprosto stejně. Trefila se do mého vkusu.

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Tak tento díl se mi asi líbí nejvíc. Velice napínavý, pěkně psaný a mám v oblibě kapitoly, kde vystupuje jen Beka. Takže podle mě dost vydařený díl, ve kterém Alek má trable a Seregil se pak v podstatě stává jeho zachráncem. Super.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Já si prostě nemůžu pomoc. Mě to nijak zvlášť nenadchlo. Takové... zmatené, složité. Beru ale fakt ten, že to není kopírované, že je to něco nového. Nicméně jsem se ale musela do čtení, asi tak v polovině, nutit, abych to dočetla. Toť můj názor.

05.06.2012 3 z 5

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Tak toto stojí opravdu za přečtení. Hlavně poslední čtyři příběhy.

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Tak teda... mě se knížka líbila. Taková oddechovka, která je napínavá, vtipná a prostě... jak to říct. Dobrá. 8)

05.06.2012 4 z 5