Poprava Sherlocka Holmese

Holmes žije! - A to v pěti zcela nových brilantních tajuplných detektivních příbězích. S rukama spoutanýma a omámený drogou, uvržen do zatuchlé kobky v hlubinách smutně proslulé zpustlé londýnské věznice Newgate, čeká největší z literárních detektivů na popravu, kterou mu uchystala pomstychtivá smečka jeho dávných nesmiřitelných nepřátel. Útěk je zhola nemožný; jediná jistota - smrt. Sherlock Holmes díky ohromujícímu intelektu unikne oprátce katanů, aby se vrátil ke svým houslím, výzkumům a logickým dedukcím. Proti všemu očekávání Holmes též rozluští šifru německé tajné služby o měsíc dříve, než Británie vstoupí do I. světové války, a s nevídanou elegancí dovede k závěru „Případ řeckého klíče“. Pokud jde o „Vraždu v Peasenhallu“, prokáže spolu se Scotland Yardem a královským soudem nevinu muže, kterého za vraždu těhotné služky čeká šibenice, zatímco „Případ tajemné/přízračné pokojské“ přivádí Holmese a doktora Watsona do Brightonu, kde Holmes odhalí podvod přímořského podvodníka, který splétá magii s arzenikem. A v „Královně noci“, složitém případu krádeže, který nese jméno po královském šperku nevyčíslitelné ceny - sto čtyřiceti karátovém brazilském diamantu zasazeném do dvanácti safírů v barvě půlnoční modři - se Holmesův důvtip opět střetává se zločinným Moriartym. Ať v tichých studovnách univerzitního muzea, nebo za zamčenými dveřmi přímořského hotelu, uprostřed nádhery egyptské síně v panském sídle, v poklidu bělostné venkovské kapličky či v propadlišti newgateského žaláře, v každé z těchto pěti vytříbených povídek plují vzduchem hádanky a záhady; mistrné dedukci nepřekonatelného Sherlocka Holmese však žádná z nich neodolá. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23662/poprava-sherlocka-holmese-23662.jpg 417
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Jota

The Execution of Sherlock Holmes, 2007

Kniha Poprava Sherlocka Holmese

Marika Vanova
09.11.2015

Kniha je to pěkná, ale dost hutně psaná, úplně jsem ji nedoěetla, možná později.

Evik30
08.07.2013

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese byla sice lepší, ale i tato kniha dokázala zaujmout.
Knih o Sherlocku Holmesovi už jsem přečetla spoustru, takže už můžu říct že jsem "laický znalec" :o))
Doyle psal podle mě nejlépe, ale má zdatné nástupce kteří stojí za přečtení.

Emily14819
21.06.2012

Naprosto úžasné a geniální zpracování, které samozřejmě na Doyleho nemá, ale ta povídka s popravou mě dostala! Pořád rozdýchávám to, jak šikovně se z toho vězení dostal. A ty další povídky, jedna báseň. Jeho myšlení je tak složité, avšak snadné. Ať žije věčný a geniální Sherlock Holmes.