emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Knížka nebyla špatná, dobře se četla, ale závěr mě zklamal.

05.04.2024 3 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Další příjemný díl ze série, který nezklamal. 3,5*

01.04.2024 3 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Příjemné čtení, zajímavé popisy prostředí i jídej, jen chemie mezi postavami jaksi nefungovala.

25.03.2024 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Příjemná oddechovka, která se mi líbila ještě o trochu víc než první díl a pokračování bych se nebránila.

19.03.2024 3 z 5

Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Jiří Bílek

Kniha není pouze o Marii Terezii ale i o širších okolnostech a souvislostech jejího života - např. její rodiče, sourozenci, děti, války o rakouské dědictví, sedmiletá válka... Bylo to trochu náročnější, ale za nové informace jsem ráda. A na konci jsem byla i dojatá. 3,5*

17.03.2024 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Zajímavý začátek nové série. Určitě není k zahození. Možná to bylo trošku rozvláčnější, rozjelo se to až za 2/3. 3,5*

13.03.2024 3 z 5

Mezi vlky Mezi vlky Lucie Korcová

U historického románu nepovažuji za příliš šťastné časté střídání časových rovin. Působí to nepřehledně a brání to začtení se do příběhu. 2,5*

08.03.2024 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantická oddechovka, nic náročného, nic překvapivého.

06.03.2024 3 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Příjemné oddechovka, i když o něco slabší než první díl.

26.02.2024 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Čekala jsem trochu víc - duchařský příběh, historii... A on je to jen románek v kulisách španělské chřipky a první sv. války.

21.02.2024 3 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Přímočarý ale poutavý thriller. Konec mě trošku zklamal.

18.01.2024 3 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Velmi svižná a napínavá kniha. Hlavní hrdinky jsem si hned oblíbila a rada bych si přečetla pokračování.

21.12.2023 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Průměrné fantasy, které se dobře čte, děj ubíhá, postavy si oblíbíte. Ale něco tomu chybělo.

15.12.2023 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Knížka se dobře čte, je svižná. Ale na moc akce tady nenarazíte. Na mě to působí jako pouhý úvod do série.

04.12.2023 3 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Zajímavá kniha, kde se člověk dozví, odkud vlastně pochází naše zvyky, tradice, pohádky...

30.11.2023 3 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Velmi slibný začátek historické ságy z počátku 20.století v Americe. Sledujeme zde osudy jedné bohaté rejdařské rodiny a zároveň rozvíjející se filmový průmysl. Na pokračování se těším.

20.11.2023 4 z 5

Zakázané knihy Zakázané knihy kolektiv autorů

Zajímavá a inspirativní kniha. Překvapením pro mě byl Harry Potter.

15.11.2023 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Knížka mě zaujala v knihovně a na podzim se zrovna hodí. Bohužel jsem ale nečekala, že to bude fantasy, které moc nevyhledávám.

13.11.2023 3 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Milé a příjemné čtení, které člověka pohladí po duši, zlepší mu náladu, dostane chuť na skořicové rolky a výlet do Dánska.

09.11.2023 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Nebylo to špatné, ale čekala jsem pořádné, drsné postapo. Více napětí, akce, přežívání. Tohle byla spíš jenom taková nuda v horách v zimě.

06.11.2023 3 z 5