Mezi vlky

Strhující příběh ze druhé světové války, který se mohl stát Jak by vypadalo Československo, kdyby naši představitelé odmítli mnichovskou dohodu čtyř velmocí? Zdánlivě poklidné únorové odpoledne roku 1948. Mladá žena a muž v kavárně Slavia hledají odpovědi na neodbytné otázky a rozkrývají temné události posledních deseti let. „Co všichni ti, které armáda nechala za sebou? Myslel na to vůbec někdo? Používali se civilisté jen jako obranné štíty? Nebo ještě něco horšího?“ Než stihl zareagovat, pokračovala dál: „Myslím, že víte, proč se na to ptám. Mocenské síly se rozdělily. Nikdo neví, co bude dál. Komu věřit. Lidé mizí a umírají každý den. Proč?“ Koutkem oka zachytila odraz v obrovském proskleném okně po své levici. Na okamžik si byla jistá, že zahlédla Samovu tvář. Ne, okřikla sama sebe v duchu. On musí ještě počkat. „Proč věřit armádě, generále Maláku?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478400/big_mezi-vlky-FNj-478400.jpg 3.25

Kniha Mezi vlky

Souteska
26.12.2021

Kniha mně chytla od první stránky a nepustila až do konce, musela jsem to dát na ex:-) Děj je dost na přeskáčku, ale nakonec se vše spojí v jeden příběh začínající i vrcholící v kavárně Slavia.
Čekala jsem trochu lehčí průběh, ale byl to docela masakr, dějově a emocionálně.
Chtěla jsem dát čtyři hvězdy za trochu nepřehledné dialogy stěsnané na jednom řádku, rušilo mě to, být editorem, dám každou osobu na vlastní řádek, ale třeba je to záměr.
Každopádně musím dát plný počet za to, že jsem se od příběhu i přes jeho křivolakost nemohla odtrhnout. A vlastně jsme získali odpověď na to, co by kdyby... Nemá cenu se ptát, někdy i jiná cesta může mít stejný výsledek a možná za vyšší cenu.
Určitě knihu doporučuji a doufám, že autorka napíše i další.

ivousekk
09.12.2021

Velice zajimave. Jen mi ze zacatku delalo trochu problem orientovat se v tom, ci vzpominky to jsou a skladat si je do casove osy, kdyz byly na preskacku. Kazdopadne z toho vzesel velmi zajimavy pribeh a pohled na vyvoj, kdyby to tehdy bylo jinak.