emilieselden emilieselden komentáře u knih

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Milé a pohodové čtení, ale něco tomu chybělo. Po návratu z Dánska mi to přišlo takové nemastné, neslané. 3,5*

26.12.2023 3 z 5

Druhá strana archeologie Druhá strana archeologie Erich von Däniken

Zajímavá kniha pro každého, koho fascinuje vesmír, neznámé mimozemské civilizace apod. Velmi mě zaujalo šest tezí k přežití.

21.12.2023 3 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Velmi svižná a napínavá kniha. Hlavní hrdinky jsem si hned oblíbila a rada bych si přečetla pokračování.

21.12.2023 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Průměrné fantasy, které se dobře čte, děj ubíhá, postavy si oblíbíte. Ale něco tomu chybělo.

15.12.2023 3 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Kniha je psaná stylem, který mi úplně nevyhovoval. Působí zmatečně, překombinovaně, jak se vše vzájemně prolíná. Slabší 3*.

12.12.2023 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velmi smutné a drsné čtení. Jediným mínus je délka knihy. Mohla by být delší. Takhle je hodně uspěchaná, plná postav, ve kterých se pak člověk malinko ztrácí.

09.12.2023 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Knížka se dobře čte, je svižná. Ale na moc akce tady nenarazíte. Na mě to působí jako pouhý úvod do série.

04.12.2023 3 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Zajímavá kniha, kde se člověk dozví, odkud vlastně pochází naše zvyky, tradice, pohádky...

30.11.2023 3 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Tohle je zvláštní kniha. Ze začátku mi moc nesedl styl vyprávění ale pak se to rozjelo a nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

28.11.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Velmi brutální ale napínavá a čtivá kniha se zajímavými zvraty. Konec mě bohužel trochu zklamal.

23.11.2023 4 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Velmi slibný začátek historické ságy z počátku 20.století v Americe. Sledujeme zde osudy jedné bohaté rejdařské rodiny a zároveň rozvíjející se filmový průmysl. Na pokračování se těším.

20.11.2023 4 z 5

Zakázané knihy Zakázané knihy kolektiv autorů

Zajímavá a inspirativní kniha. Překvapením pro mě byl Harry Potter.

15.11.2023 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Knížka mě zaujala v knihovně a na podzim se zrovna hodí. Bohužel jsem ale nečekala, že to bude fantasy, které moc nevyhledávám.

13.11.2023 3 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Milé a příjemné čtení, které člověka pohladí po duši, zlepší mu náladu, dostane chuť na skořicové rolky a výlet do Dánska.

09.11.2023 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Nebylo to špatné, ale čekala jsem pořádné, drsné postapo. Více napětí, akce, přežívání. Tohle byla spíš jenom taková nuda v horách v zimě.

06.11.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové. V této sérii chci rozhodně pokračovat.

31.10.2023 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Krásná romantická jednohubka. Líbily se mi kamarádky Franny a jejich přátelství a samozřejmě New York - nedá se v něm žít ale nedá se žít bez něj.

26.10.2023 3 z 5

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

Skvělý dobrodružný příběh. Napínavý, čtivě napsaný. Pouze některé pasáže byly trochu zdlouhavější a možná zbytečně natahované. Konec by bylo potřeba také maličko doladit.

20.10.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Krásná oddechovka. Akorát jsem čekala více Florencie, více historie nebo umění. Tady měla ale hlavní roli romantická linka.

15.10.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Klasická detektivka. Pro mě druhá kniha z této série. Kdybych měla možnost číst ji od začátku určitě bych si ji užila víc.

09.10.2023 3 z 5