Emilie1906 Emilie1906 komentáře u knih

Tlumočník nemocí Tlumočník nemocí Jhumpa Lahiri

Nádherné povídky, nemám co dodat.

03.04.2017 5 z 5

Bavilo mě nahlédnout do života běžných Japonců na konci 20. století.

31.03.2017 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Kniha je prostě úžasná. Užívala jsem si její poetiku už po druhé na plno.

31.03.2017 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Užívala jsem si knihu jak z hlediska historie lékařství, tak i popisu života židovské komunity. Nádherná kniha. Asi se k ní v budoucnu ještě vrátím.

31.03.2017 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Od knihy jsem čekala více propracovanou stylistiku, ale když jsem v půlce knihy své očekávání opustila, tak jsem si užila popis každodenního života na Korfu, kde jsem kdysi dávno byla na dovolené.

29.03.2017 2 z 5

Světlem oděná / Kamenný most Světlem oděná / Kamenný most Jaroslav Seifert

Po letech jsem se v rámci "Čtenářské výzvy" vrátila ke klasické poezii a nelituji toho. Líbila se mi.

16.03.2017 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Knihu jsem si moc užila, především přerod Jo v sebevědomou ženu.

14.03.2017 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Přečetla jsem všechny knihy od Márqueze, ale tato mi přišla nejslabší. Možná mě ovlivnilo to, že byl natočen a v té době hodně propagován film na motivy této knihy a já jsem od knihy čekala víc než by bylo na místě.

25.02.2017 1 z 5

Peřina v kufru Peřina v kufru Eva Bešťáková

Autorka používá vtipné metafory, ale jinak myslím, že by se kniha dala více propracovat a získat lepší úroveň.

16.05.2017 2 z 5

Čím se liší tato noc Čím se liší tato noc Irena Dousková

Jsem moc ráda, že jsem objevila tuto autorku i z jiné stránky než je jen humoristické dílo.

07.05.2017 3 z 5

Doktoři a dcery Doktoři a dcery Richard Gordon (p)

Dobrá oddechovka.

07.05.2017 2 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky 2. Milujte se a množte se a 3. Demilitarizovaná zóna mně přišly bez poenty a celkově se mi nelíbily. Ale 1. povídka Zeď vzpomínek a 6. Život po životě ve mně zanechaly hluboký dojem a stále ještě doznívá.

06.04.2017 3 z 5

Fiktivní deník Oscara Wildea Fiktivní deník Oscara Wildea Peter Ackroyd

Z počátku byly pro mě kapitoly tak na střídačku: něco méně zajímavé, chvílemi jsem se ani moc neorientovala v osobách, odkazech na jiné spisovatele, a jiné kapitoly byly naopak velmi inspirativní a zajímavé. Druhá polovina kniha se četla sama. Přesto, že je to "fiktivní" deník, tak mě obohatil.
A jako už u několika předešlých knih mě nepřestává překvapovat rivalita mezi Anglií a Francií, která je popsána i zde.

02.04.2017 3 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Vztahy mezi Dánskem a Německem zachycené (jen nástinem, ale přesto ...) očima obyčejných dvou žen pracujících na trajektu mě zaujaly, doposud jsem o tom nic nevěděla.

31.03.2017 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

První část knihy mě nadchla, bavilo mě číst o tom, jak se zakládaly baťovské továrny v Indii. Druhá část z války už byla pro mě náročnější.

31.03.2017

Pařížské domino Pařížské domino Jerzy Andrzejewski

1/3 kniha je psána bez odstavců a bez označení přímé řeči, proto se mi začátek knihy četl hůře, ale jinak satira na umělce, jak propagovali svá díla v 60. letech v Paříži, se mi líbila.

26.03.2017 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejkrásnějších knih z povinné četby na prvním stupni základní školy. Do dnes na ni ráda vzpomínám.

25.02.2017 5 z 5

Nezdálo se mi nic (Andante Cantabile) Nezdálo se mi nic (Andante Cantabile) Eva Černošová

Prvotina autorky byla vydaná pod dívčím jménem Eva Kulhánková.

20.02.2017 5 z 5