Emilie1906

Sběratelka parfémůSběratelka parfémůK. Tessaro

Nádherná atmosféra Paříže a tajemství výroby parfémů.

09.11.2017

Kronika ptáčka na klíčekKronika ptáčka na klíčekH. Murakami

Toto je moje devátá kniha, kterou jsem od Murakamiho přečetla. I když se ve svých knihách opakuje, tak mě stále baví. Samozřejmě ho prokládám jinými autory, protože číst ho non-stop se nedá. Jsem ráda, že něco vím o válce v Mandžusku, ale na druhou stranu detailní popisy týrání byly pro mě až moc. Zajímavé a překvapující byly pro mě informace v doslovu o tom, jak se Japonsko staví k 2. sv. válce.

20.09.2017

Doktore, ne tak zhurta!Doktore, ne tak zhurta!P. Taylor

Oddechovka, která má skvělou úroveň.

08.09.2017

Skryto v PařížiSkryto v PařížiC. Gantz

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda Paříž. Na štěstí to není romantická slaďárna, kterou nemusím. Osudy postav jsou zajímavé, v něčem mě oslovily. Samozřejmě je to jen beletrie, ale užívala jsem si popis starobylého domu uprostřed Paříže a všedního života v Paříži.

31.05.2017

Tracyho tygrTracyho tygrW. Saroyan

Četla jsem knihu po druhé a opět nezklamala, jen jsem ji s odstupem času viděla jinýma očima.

20.05.2017

Peřina v kufruPeřina v kufruE. Bešťáková

Autorka používá vtipné metafory, ale jinak myslím, že by se kniha dala více propracovat a získat lepší úroveň.

16.05.2017

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Nejvíc mě na knize zaujalo, že jako vypravěč vystupuje smrt, a to z jiného pohledu než je obvyklé. Kniha se tím pro mě stala naotřelou a poskytla mi nové podněty k přemýšlení.

14.05.2017

O čem mluvím, když mluvím o běháníO čem mluvím, když mluvím o běháníH. Murakami

Kniha splnila má očekávání. Kochala jsem se atmosférou, kterou lze zažít jako běžec i jako spisovatel. Našla jsem v ní několik inspirativních myšlenek.

Stroj časuStroj časuH. G. Wells

Knihu jsem četla na základě Čtenářské výzvy 2017. Co mě na ní zaujalo a lákalo je, že se jí inspiroval Karel Čapek a zajímalo mě, jak před 125 lety viděl autor budoucnost. Kniha se dala číst i pro mě jako nečtenáře sci-fi žánru.

07.05.2017

Stařec a mořeStařec a mořeE. Hemingway

Jako povinnou četbu jsem knihu vůbec nepochopila. Ovšem s odstupem 1/4 století jsem v ní objevila nádhernou poetiku.

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2H. Murakami

Úžasná kniha. I po týdnu, co jsem ji dočetla, stále ve mně doznívá a už se těším až si z knihovny půjčím i třetí díl. Murakamiho knihy se mi líbí, ale nečekala jsem, že zrovna tato ve mně zanechá tak hluboký dojem.

07.05.2017

Čím se liší tato nocČím se liší tato nocI. Dousková

Jsem moc ráda, že jsem objevila tuto autorku i z jiné stránky než je jen humoristické dílo.

07.05.2017

Doktoři a dceryDoktoři a dceryR. Gordon

Dobrá oddechovka.

07.05.2017

Letní světlo, a pak přijde nocLetní světlo, a pak přijde nocJ. K. Stefánsson

Kniha by se lépe četla, kdyby byla graficky odlišena přímá řeč. Celkově jsem z knihy rozpačitá, protože se mi líbila i nelíbila. Čekala jsem, že se něco více dozvím o běžném životě na Islandu, ale moje očekávání to nesplnilo. Celkový příběh je průměrný.

05.05.2017

Zeď vzpomínekZeď vzpomínekA. Doerr

Povídky 2. Milujte se a množte se a 3. Demilitarizovaná zóna mně přišly bez poenty a celkově se mi nelíbily. Ale 1. povídka Zeď vzpomínek a 6. Život po životě ve mně zanechaly hluboký dojem a stále ještě doznívá.

06.04.2017

Tlumočník nemocíTlumočník nemocíJ. Lahiri

Nádherné povídky, nemám co dodat.

03.04.2017

Fiktivní deník Oscara WildeaFiktivní deník Oscara WildeaP. Ackroyd

Z počátku byly pro mě kapitoly tak na střídačku: něco méně zajímavé, chvílemi jsem se ani moc neorientovala v osobách, odkazech na jiné spisovatele, a jiné kapitoly byly naopak velmi inspirativní a zajímavé. Druhá polovina kniha se četla sama. Přesto, že je to "fiktivní" deník, tak mě obohatil.
A jako už u několika předešlých knih mě nepřestává překvapovat rivalita mezi Anglií a Francií, která je popsána i zde.

02.04.2017

Na jih od hranic, na západ od slunceNa jih od hranic, na západ od slunceH. Murakami

Bavilo mě nahlédnout do života běžných Japonců na konci 20. století.

Ženy bez mužůŽeny bez mužůH. Krogh Hansen

Vztahy mezi Dánskem a Německem zachycené (jen nástinem, ale přesto ...) očima obyčejných dvou žen pracujících na trajektu mě zaujaly, doposud jsem o tom nic nevěděla.

Tracyho tygrTracyho tygrW. Saroyan

Kniha je prostě úžasná. Užívala jsem si její poetiku už po druhé na plno.

RanhojičkaRanhojičkaR. Jordan (pseudonym)

Užívala jsem si knihu jak z hlediska historie lékařství, tak i popisu života židovské komunity. Nádherná kniha. Asi se k ní v budoucnu ještě vrátím.

Božská komedieBožská komedieD. Alighieri

Byl to pro mě velmi silný zážitek. Chvílemi se mi zvedal žaludek. Ovšem nelituji toho, že jsem knihu neodložila, ale naopak ji dočetla až do konce.

31.03.2017

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinH. Andronikova

První část knihy mě nadchla, bavilo mě číst o tom, jak se zakládaly baťovské továrny v Indii. Druhá část z války už byla pro mě náročnější.

Pilíře zeměPilíře zeměK. Follett

Překvapilo mě, kolik toho autor nastudoval o stavbách katedrál v Anglii, kolik jich osobně navštívil, prostudoval stavebních plánů a kolik času strávil v místech katedrál. A současně knihu napsal lehce a čtivě.

SpánekSpánekH. Murakami

Podle anotace jsem čekala jen imaginární představy hlavní hrdinky. Ale povídka mě mile překvapila, jak reflektuje život současné ženy střední třídy v Japonsku.

Norské dřevoNorské dřevoH. Murakami

Kniha byla pro mě tak silná cca v 1/3, kdy šlo o popis prostředí psychiatrické léčebny, že jsem ji musela proložit jinou odlehčující četbou, ale pak jsem knihu dočetla jedním dechem. Oslovilo mě několik citátů. Těším se na další autorovi knihy. Norské dřevo byla pro mě v pořadí druhá kniha, kterou jsem četla.

31.03.2017

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloněPříběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloněP. Smetanová

Od knihy jsem čekala více propracovanou stylistiku, ale když jsem v půlce knihy své očekávání opustila, tak jsem si užila popis každodenního života na Korfu, kde jsem kdysi dávno byla na dovolené.

29.03.2017

Pařížské dominoPařížské dominoJ. Andrzejewski

1/3 kniha je psána bez odstavců a bez označení přímé řeči, proto se mi začátek knihy četl hůře, ale jinak satira na umělce, jak propagovali svá díla v 60. letech v Paříži, se mi líbila.

26.03.2017

KrysařKrysařV. Dyk

Nikdy jsem toto klasické dílo nečetla, ale naprosto mě uchvátilo. Metafory ve mně stále ještě doznívají.

24.03.2017

Světlem oděná a Kamenný mostSvětlem oděná a Kamenný mostJ. Seifert

Po letech jsem se v rámci "Čtenářské výzvy" vrátila ke klasické poezii a nelituji toho. Líbila se mi.

16.03.2017

1 2