Emilie1906 Emilie1906 komentáře u knih

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Nádherná atmosféra Paříže a tajemství výroby parfémů.

09.11.2017 5 z 5

Toto je moje devátá kniha, kterou jsem od Murakamiho přečetla. I když se ve svých knihách opakuje, tak mě stále baví. Samozřejmě ho prokládám jinými autory, protože číst ho non-stop se nedá. Jsem ráda, že něco vím o válce v Mandžusku, ale na druhou stranu detailní popisy týrání byly pro mě až moc. Zajímavé a překvapující byly pro mě informace v doslovu o tom, jak se Japonsko staví k 2. sv. válce.

20.09.2017 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Oddechovka, která má skvělou úroveň.

08.09.2017 5 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda Paříž. Na štěstí to není romantická slaďárna, kterou nemusím. Osudy postav jsou zajímavé, v něčem mě oslovily. Samozřejmě je to jen beletrie, ale užívala jsem si popis starobylého domu uprostřed Paříže a všedního života v Paříži.

31.05.2017 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Četla jsem knihu po druhé a opět nezklamala, jen jsem ji s odstupem času viděla jinýma očima.

20.05.2017

Peřina v kufru Peřina v kufru Eva Bešťáková

Autorka používá vtipné metafory, ale jinak myslím, že by se kniha dala více propracovat a získat lepší úroveň.

16.05.2017 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejvíc mě na knize zaujalo, že jako vypravěč vystupuje smrt, a to z jiného pohledu než je obvyklé. Kniha se tím pro mě stala naotřelou a poskytla mi nové podněty k přemýšlení.

14.05.2017 5 z 5

Kniha splnila má očekávání. Kochala jsem se atmosférou, kterou lze zažít jako běžec i jako spisovatel. Našla jsem v ní několik inspirativních myšlenek.

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Knihu jsem četla na základě Čtenářské výzvy 2017. Co mě na ní zaujalo a lákalo je, že se jí inspiroval Karel Čapek a zajímalo mě, jak před 125 lety viděl autor budoucnost. Kniha se dala číst i pro mě jako nečtenáře sci-fi žánru.

07.05.2017 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jako povinnou četbu jsem knihu vůbec nepochopila. Ovšem s odstupem 1/4 století jsem v ní objevila nádhernou poetiku.

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Úžasná kniha. I po týdnu, co jsem ji dočetla, stále ve mně doznívá a už se těším až si z knihovny půjčím i třetí díl. Murakamiho knihy se mi líbí, ale nečekala jsem, že zrovna tato ve mně zanechá tak hluboký dojem.

Čím se liší tato noc Čím se liší tato noc Irena Dousková

Jsem moc ráda, že jsem objevila tuto autorku i z jiné stránky než je jen humoristické dílo.

07.05.2017 3 z 5

Doktoři a dcery Doktoři a dcery Richard Gordon (p)

Dobrá oddechovka.

07.05.2017 2 z 5

Kniha by se lépe četla, kdyby byla graficky odlišena přímá řeč. Celkově jsem z knihy rozpačitá, protože se mi líbila i nelíbila. Čekala jsem, že se něco více dozvím o běžném životě na Islandu, ale moje očekávání to nesplnilo. Celkový příběh je průměrný.

05.05.2017 2 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky 2. Milujte se a množte se a 3. Demilitarizovaná zóna mně přišly bez poenty a celkově se mi nelíbily. Ale 1. povídka Zeď vzpomínek a 6. Život po životě ve mně zanechaly hluboký dojem a stále ještě doznívá.

06.04.2017 3 z 5

Tlumočník nemocí Tlumočník nemocí Jhumpa Lahiri

Nádherné povídky, nemám co dodat.

03.04.2017 5 z 5

Fiktivní deník Oscara Wildea Fiktivní deník Oscara Wildea Peter Ackroyd

Z počátku byly pro mě kapitoly tak na střídačku: něco méně zajímavé, chvílemi jsem se ani moc neorientovala v osobách, odkazech na jiné spisovatele, a jiné kapitoly byly naopak velmi inspirativní a zajímavé. Druhá polovina kniha se četla sama. Přesto, že je to "fiktivní" deník, tak mě obohatil.
A jako už u několika předešlých knih mě nepřestává překvapovat rivalita mezi Anglií a Francií, která je popsána i zde.

02.04.2017 3 z 5

Bavilo mě nahlédnout do života běžných Japonců na konci 20. století.

31.03.2017 4 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Vztahy mezi Dánskem a Německem zachycené (jen nástinem, ale přesto ...) očima obyčejných dvou žen pracujících na trajektu mě zaujaly, doposud jsem o tom nic nevěděla.

31.03.2017 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Kniha je prostě úžasná. Užívala jsem si její poetiku už po druhé na plno.

31.03.2017 5 z 5