Elulilinka1 Elulilinka1 komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Jana Eislerová

Souhlasím s Knihomolkačenkou, protože tato kniha pro děti je suprová a skvěle se z ní dělá referát.

12.05.2017 5 z 5

Osudové přátelství Osudové přátelství Malin Maria Stehn

Fantastická kniha o koních, ve které je konec nejistý. Přesně jak mám ráda.

06.05.2017 5 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd René Goscinny

Humorná kniha plná Mikulášových vtípků, legrácek a nedorozumění .

05.05.2017 5 z 5

Statečný jako Aramis Statečný jako Aramis Peggy Walker

Moc hezký příběh vhodný pro milovníky koní. ( Takže pro mě.) Jinak fantastická kniha a prostě suprová!

04.05.2017 5 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Hezká kniha po rodičích. Ze začátku jsem si ji nechtěla přečíst , ale nakonec jsem udělala dobře, že jsem si ji přečetla. Nejvíce jsem si oblíbila kapitolu O MAŠKARNÍM PLESE.

01.05.2017 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Pro ty, kteří od knihy nečekají víc, než krásné odpočinkové čtení s roztomilými slovními obraty a chaty - běžte do toho! Pokud si s takovým pocitem "Miluju tě. Já vím" berete do ruky, tak podle mě neděláte chybu. ;D

30.12.2022 5 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Naprosto dokonalá knížka. Opravdu. Možná se připravte na to, že vám první třetina bude připadat trošku nezáživná, ale vydržte - stojí to za to! A to říkám z pohledu velkého blázna do historie. Od historických románů už dávno neočekávám jenom to, že budou prostě zasazeny do roku XY, ale že fakt budou mít tu atmosféru a dozvím se pár zajímavých informací. Tady se to perfektně podařilo - autorka šikovně balancovala na hraně fikce a pravdivých faktů. A když nakouknete dozadu, nenarazíte jenom na rozhovor se ženou, která se na šatech pro princeznu Alžbětu skutečně podílela, ale také na seznam všech institucí a osob, se kterými Jennifer Robson svou práci diskutovala. Na knize vidím opravdu velkou práci a ačkoli k absolutnímu srovnání s dílem Ruty Sepetys bych se asi neodvážila, stejně nemůžu udělit méně než pět hvězdiček.

29.12.2022 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Tuhle knihu jsem brala do ruk s vidinou takového odpočinkovějšího dívčího románu. A jsem ráda, že se mi mé přání splnilo. Možná jsem čekala trochu víc romantiky a trochu méně zápletek, které děj zvláštně zašmodrchaly. Také mi přišlo, že děj je místy docela natažený, tak o 80 stránek míň by knížce nebylo na škodu...

Suma sumárum: nebylo to vůbec špatné, ale na pět hvězdiček to prostě nemá. Já dámám 3.5/5⭐.

28.01.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Úžasná kniha! Myslím, že už jsem došla na to, proč je (nejen na české) knižní scéně tak zbožňovaná a opěvovaná - je to opět něco úplně jiného, než na co jsme byli doposud zvyklí. Opravdu jsem si ji užívala, i když bych možná ubrala trochu toho rozsáhlého popisu "závěrečné bitvy".

Jo a taky jsem se asi první tři kapitoly učila číst jméno Celaena :D. Taky vám přijde tak krkolomné? Já ho pořád komolila :DD.

02.01.2022 5 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Noooo... já mám vždycky problém s tím, když si přesně nepadnu do noty s hlavní hrdinkou/hrdinou. Takže jsem chvílemi fakt trpěla. Knihu jsem totiž brala do ruky s tím, že to bude rychlé odpočinkové čtení, ale nerozhodná Paige a její věčné »co by kdyby« mě fakt unavovalo.
Naštěstí má knihu ale hromadu pozitiv, takže z tohoto důvodu uděluji hezké 4⭐.

15.10.2021 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce mi otevřela nový svět. Bylo to úžasný, hltala jsem ji tak, že jsem se občas bála, že mi zaskočí :DD.

09.04.2021 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Neskutečně smutná a dojemná knížka o skvělém koni Joeym, která mě chytla za srdce a rozhodně stojí za přečtení.

14.09.2018 5 z 5

Amélie, to je dobrý nápad! Amélie, to je dobrý nápad! Enid Blyton

Myslím, že tato kniha byla mou první od Enid Blytonové. Později jsem si tuto autorku doslova zamilovala.

09.08.2018 5 z 5

Sedm divů světa Sedm divů světa Hans Reichardt

Zajímavá kniha, kde jsem se dozvěděla spoustu informací o Evropských památkách.

30.07.2018 4 z 5

Kočky Kočky Antje Breuer

Velmi zajímavá a hezky zpracovaná kniha, ve které se člověk dozví spoustu užitečných informací.

30.07.2018 5 z 5

Tajemné moře Tajemné moře Enid Blyton

Velmi zajímavá kniha s dobře promyšleným dějem, který mě ohromil.

29.07.2018 5 z 5

Lovci vlků Lovci vlků James Oliver Curwood

První díl triogie, který mě donutil si přečíst i další dvě knihy...

29.06.2018 5 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Miluju tuto sérii!!!

10.06.2018 5 z 5

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

U této knihy jsem se velmi nasmála a proto opravdu vřele doporučuji...

07.03.2018 5 z 5

Zima křišťálových tanců Zima křišťálových tanců Angela Dorsey

Krásná kniha, ve které je (alespoň v mém případě) čtenář neustále nucen pokračovat ve čtení, protože děj je velmi napínavý a plný koní přesně tak, jak to mám ráda.

14.01.2018 5 z 5