Ellis03 Ellis03 komentáře u knih

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Ze začátku jsem moc nevěděla co od knihy očekávat. Ale někde ve třetině jsem se zacetla a nemohla se odtrhnout. Bylo to vážně moc hezké a ctive. zpracování bylo naprosto originální. Autorka senzačně dokázala formou E-mailu zasvetit do toho, co se odehrává v současnosti a brilantně to propojit s minulosti. Vlastně to jsou tři romantické příběhy, které ale něco spojuje. Za mě to bylo skvěle a jako celek se mi to moc líbilo.

15.01.2023 5 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

(SPOILER) No.. čekala jsem něco trosku jiného. Jako nebylo to úplně spatne. Četlo se to celkem Dobre, i když dej jako takový bych asi popsala jako takový podivný kruh, ve kterém se to točilo.
Autorka se snažila knihu obohatit o jiste množství rozvojových myšlenek, ale ty na mě působily spíše rušive a jak když je to malinko ´mimo mísu’, o práci korekce ani nemluvím -množství chybějících nebo naopak prebyvajicich písmen i slov mi poněkud zhoršovalo čtení.
Také chování postav mi přišlo často nelogické a neuvěřitelně…
Hlavní hrdinka mi chvílemi připadala až hystericka, a najednou se jednou meditaci změnila v rozumnou a naprosto vyrovnanou bytost.
Její mama - celou dobu socha z kamene a najednou vlastně nejvíc svou rodinu milující žena na světě, ale ani ta rodina ji nestoji za to se sebrat a opustit planetu, která umírá..
nevím. Asi mi poněkud unikla hlavní myšlenka knihy a především hlavní smysl některých postav.
Ale i přes to nelituji, ze jsem si knihu precetla a věřím, ze se najde mnoho čtenářů, kterým sedne lepe a obohatí je.

30.11.2022 3 z 5

Bouře ozvěn Bouře ozvěn Christelle Dabos

(SPOILER) Vše se stále zamotavalo a bylo stále složitější a ve finále to rozuzleni bylo tak jednoduché.. každopádně super příběh, super nápad. I tak se mi ale čtvrtý díl četl nejhůře. Nevím.. možná se mi prave netrefil do nálady, ale byla to dřina. Což neplatí o závěru. Ten byl skvely - ve smyslu - četlo se to samo. Určitě tím nemyslím, jak to cele dopadlo. Jsem dosti pohádková duse, takže konec - ohledne Thorna - me trosku zklamal. Nepochybuji o tom ze Ofelie bude Thorna hledat až ho najde, ale jelikož to není součástí příběhu, tak mě to stejně neuspokojuje.

24.11.2022 4 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Musím souhlasit s tím ze se kniha hrozne těžce a divne čte. Uprime jsem už po prvních par stránkách musela přemoci sama sebe, abych vůbec pokračovala ve čtení. Měla jsem sto chuti knihu zavřít, jak moc spatne se mi četla. Pak jsem se nějak zacetla a už to bylo lepší, ale.. víc jak polovinu knihy jsem vzala “rychlocetbou” což u mě znamená číst přibližně každou přímou rec, jinak preskakovat více jak poloviny stránek. Už jsem to chtěla mít za sebou ale zároveň mi to nedalo a zajímalo mě, jak to dopadne. Znovu bych si ji neprecetla, ale oceňuji napad. Ten mi přišel zajímavý a nový.
Určitě ale nechci odrazovat. Myslím, ze to kniha není špatná, jen mi proste nesedla a vůbec se mi netrefila do nálady.

01.11.2022 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Za mě byla kniha super. Hlavní hrdinka se mi líbila, tím jaká byla i tím jak se vyjadřovala, Byla zábavná a inteligentní. Trosku jsem nechapala ty otevřené dialogy - někdo něco nakousl, ona ho nechal odejít a pak tři dni nespala protože ji vrtalo hlavou jak to myslel - já bych mu sedla na krk a dokud to nevysvetli tak neodejde :D ale chapu, ze měla každá informace svůj čas, kdy má vylézt na povrch. Jako celek to bylo ctive a určitě se do dalšího dílu pustím.

10.10.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Za mě, skvěle odvedena práce spisovatele i překladu. Myslím, ze krasne vystihli atmosféru doby i okolnisti a jsem moc rada, ze mi někdo takovouto formou Jacka Rozparovace přiblížil. Bylo to opravdu ctive a napínavé i když místy byly podrobnosti poněkud nechutné. Ale určitě se těším na další díly.

05.10.2022 5 z 5

Zmizelí ze Svitu Luny Zmizelí ze Svitu Luny Christelle Dabos

Bylo to ctive, vtipne a hrozne mile. Moc mě tahle série baví. Je to taková lehká fantasy/romantika - zároveň je to nabité spoustou jiných zaludnosti. Osobně mi přišlo ze Thorn se v tomto dílu vyskytoval tak akorát dostatečně aby to bylo takové, jaké to má být. A určitě mi neprislo ze by byl nějaký vyloženě chladný vůči Ofelii. Naopak od začátku mi přišlo ze vůči ni zaujal jistý ochranitelsky postoj, přijal ji za svou a stále ji opatroval a udělal pro ni první poslední - ovšem po svém. Vlastně pro mě nebylo žádným překvapením jeho vyznání. Určitě se těším na další díl.

06.09.2022 5 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Kniha se četla Dobre a svět byl hrozne zajímavý a skvěle vymyšlený. I ty postavy byly skvěle vypracované. Jedine, co mi na knize vadí, je ten rýsující se ´vztah”. Nevím… já si to proste nějak nedovedu představit a spravne to procitit, tím pádem si pak příběh nedokážu tak naplno užit, jak bych chtěla. Ale to je určitě problém muj, a ne knihy, tudíž hvězdu určitě neubiram :)

21.08.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tohle bylo skvěle. Asi bych to nenazvala úplně reteilingem, ani bych to úplně nezaradila do čtení pro děti a mládež. Má to tolik hlubokých myšlenek… o sile lidství, jak je člověk utvářeny tím, co ho obklopuje a lidmi, kolem sebe. Jak ho ovlivňuje, co o něm říkají. O hledání sebe sama a změně úhlu pohledu na vše kolem… bylo to moc zajimave a dalo to hodně podnětu k zamyšlení. A přišel i očekávaný pohádkový závěr. Já jsem naprosto spokojena.

03.08.2022 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Taková trosku jiná detektivka, zasazena do válečného období.
Nebylo to spatne, ale čekala jsem něco jiného

14.07.2022 4 z 5

Rodičem s nadhledem Rodičem s nadhledem Eliška Vondráčková

Tohle je super kniha. Čte se hezky a moc se mi líbilo, jakým stylem je napsána. Přišlo mi hrozne uklidňující, ze autorka mluví i o tom, jak je rodičovství narocne a s čím rodiče bojují. Člověk si potom nepřipadá tak strasne spatne, když to doma nezvládá, jak by si představoval :) určitě doporucuji všem rodičům.

09.07.2022 5 z 5

Průvodkyně duší Průvodkyně duší Alžběta Komrsková

Kniha se mi moc líbila a jak psali ostatní, byla originální. konec byl takový hodně na vlastní fantazii.. tentokrat mi to ani moc nevadilo, ale přeci jen mi chyběl nějaký závěr o te její rodině. Jestli se našli, a tak..

28.06.2022 5 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Kniha se mi líbila. Ten svět mě bavil a bylo to originální. Ale něco mi tam proste chybelo.. vztahy mezi hrdiny byly takové nijake…, i když se tam pak autorka snažila nějakými projevy jakési city vykresat, bylo to takové těžko uvěřitelné.

23.06.2022 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tohle bylo za mě snad ještě lepší než falešný polibek. Rozhodne to bylo zase jiné. Ale moc se mi libi styl psaní autorky. A to její vykreslování romantické linky mě baví. Dobre - uznávám ze kdyby k sobě byli Jase a Kazi uprimejsi a otevřenější, ušetřili by si spoustu problému, ale i tahle verze měla co do sebe. :)

15.06.2022 5 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Musím přiznat, ze ještě někde za půlkou jsem se tím spíše prokousavala. Ne, ze by mě to nebavilo. Svět to je uzasny a moc mě to nadchlo. Ale bylo to takové náročnější čtení. Hodně postav, hodně míst, zamotana historie - do toho ještě jarní unava… :)
Ale ten zbytek se četl jedním dechem a myslím, ze nutne potřebuji další díl!

13.06.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Není to prave žánr, který bezne čtu a možná nedokážu naplno docenit ty poetické popisy přírody a to splynutí s ni, ale příběh jako celek mě i tak naprosto nadchl a okouzlil.
A ten konec mě tedy i poněkud překvapil :)

01.06.2022 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Mila a krasne ilustrovana pohádka

19.05.2022 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Mě se příběh moc líbil. A také se mi moc líbilo grafické zpracování knihy. To bylo samo o sobě naprosto kouzelné.
(A velmi osvěžující mi přišlo i to, ze se nejedna o sérii a ani o 600 strankovou bichli :) )

09.05.2022 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Musím říci ze anotace je poněkud nepravdivá… ale budiž. Každopádně kniha se mi moc líbila a bavila mě. Určitě se brzy pustím do pokračování, jsem zvědavá jak se to všechno bude dal vyvíjet. Možná jsem byla trosku zklamaná. Doufala jsem, ze se bude příběh vyvíjet trošičku jinak, ale to muže ještě přijít v dalších dílech. Každopádně nápad a zpracování super a já jsem spokojena.

08.05.2022 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Taková pohádka se špatným koncem…
Ten svět byl pro mě hodně zvláštní. Nějak jsem
Si to soužití těch vsech ruznodruhovych obyvatel nedovedla představit. Ale užívala jsem si styl psaní autorky, který se mi moc líbil.
Každopádně mi to ale přišlo originální a ta proměna a utváření hlavní hrdinky byly zajimave.

05.05.2022 5 z 5