elli09 elli09 komentáře u knih

Svár Svár Saša Stojanović

Kto to prečíta, klobúk dolu. Po 30-tej strane to letelo do kúta. Samé odborné výrazy, cudzie slova, nemalo to ani hlavu ani patu.

24.09.2013 1 z 5

Zlé ovce Zlé ovce Katja Lange-Müller

Nedočítala som, proste to nešlo. Kniha má 168 strán a ani na 70-tej strane som sa nechytala :-(

19.08.2013 1 z 5

Víme svý Víme svý Věra Nosková

Kupovidu sa mi táto posledná kniha z trilógie páčila najviac. Opisy prírody, tvrdá normalizácia a parodický opis malomeštiakov na českom pohraničí z čias totality.

16.05.2013 5 z 5

Mistr Hiram a král Šalamoun Mistr Hiram a král Šalamoun Christian Jacq

Vzletná literatúra ktorá poukazuje Hebrejcov ako hašterivý národ. Moc ma nenadchol tento štýl písania. Myslím že ďaľšie diela od autora si už odpustím

11.03.2013 2 z 5

Pilátova žena Pilátova žena Antoinette May

Výborná kniha, dej Vás priamo vtiahne do starovekého Ríma akoby tam práve boli.

08.03.2013 5 z 5

Proroctví o Jeruzalémě Proroctví o Jeruzalémě Jean-Francois Nahmias

Vynikajúca historická freska, ktorá sleduje osud Vespasiana, Tita a Bereniky na pozadí historických udalostí ako sú židovské povstanie, dobytie Jeruzalema a jeho pád, výbuch Vezuvu i požiar Ríma. Pre milovníkov rímskej a židovskej histórie je to lahodka, ktorá sa opiera o skutočné osoby a udalosti.

22.01.2013 5 z 5

Špatné a ještě lepší zprávy Špatné a ještě lepší zprávy Anna Blundy

Zvláštná kniha. Pri hrdinke každý umiera len ona je zázračne celá. Ženský nerealizmus, až neskutočne naivné

07.01.2013 3 z 5

Žena mezi dvěma světy - život v Americe a Íránu Žena mezi dvěma světy - život v Americe a Íránu Tara Bahrampour

Nedočítala som. Písané z pohľadu 10-ročného dieťaťa, takže som ani nemala pocit že je to kniha pre dospelých.

18.12.2012

Dar na rozloučenou Dar na rozloučenou Robert Mendelsohn

Nevýrazný príbeh, v ktorom čitateľ pochopil o čo ide hneď na začiatku i keď sám hlavný hrdina to nechápe a ani nechce pochopiť.

18.12.2012 3 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Silný emotívny príbeh o upálenej žene, ktorá našťastie našla svoje šťastie v Európe a muža, ktorý ju miloval i napriek jej strašnému nešťastiu. Kniha, na akú sa nezabúda, ide o zajatí kultúr a pomsty zo cti. Potrvá veľa desaťročí ak toto raz skončí.

18.12.2012 5 z 5

Uloupená tvář Uloupená tvář Latifa

Zaujímavá kniha ale po prečítaní iných kníh z prostredia Afganistanu, som na obsah tejto knihy dosť rýchlo zabudla. Podľa mňa je síca písaná zo skutočných udalostí ale dosť povrchne :-(

17.10.2012 3 z 5

Sny ukryté v závoji Sny ukryté v závoji Francesca Marciano

Zaujímavá kniha ale jedna z najslabších. Téma Afgánistánu by sa dala dejovo zaujímavejšie spracovať. Pointou príbehu je európske sebectvo a afgánská slušnosť, hrdosť a úctivosť voči hosťovi v ťažkých vojnových časoch.

30.09.2012 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherná kniha!!!! Trochu som pochopila myslenie moslimov v emigrácii, ktorým zostala len česť a hrdosť. Prajem Afgáncom aby sa im vyriešili všetky problémy a v ich zemi zavládol mier. Jednoznačne doporučujem tento nádherný príbeh. Sympatický mi bol BABÁ i keď som nepochopila prečo Hazárovi namiesto hračiek k narodeninám skor neplatil štúdium.... Ale to je mimo naše európske myslienie.

29.09.2012 5 z 5

Francúzska vlčica Francúzska vlčica Maurice Druon

Prečítala som tento svazok ked mi bolo 20 rokov a doteraz mi to utkvelo v pamati. Skvele napísané romány a s drsným krutým stredovekom. Jednoznačne doporučujem pre milovníkov francúzskej histórie.

12.06.2012 5 z 5

Srdce kontinentu Srdce kontinentu Nancy Cato

Výborná kniha o austrálskom vnútrozemí a počiatkoch leteckej dopravy. Autorka nesklamala, dej má rýchlý spád a dobre sa číta

02.04.2012 5 z 5

Obchodník Obchodník Joseph O'Connor

Úžasná kniha od talentovaného spisovateľa. Psychologický príbeh ktorý ma dostal!!!

21.03.2012 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Super mrazivý príbeh a dobre sa to číta

05.03.2012 5 z 5

Čekání na sníh v Havaně Čekání na sníh v Havaně Carlos Eire

Krásna kniha plná vzrušujúceho detstva, ktorú treba pomaly čítať a vychutnávať. Autor nám ukazuje ako to vlastne s Fidelom a Che Gevarou bolo. Spojenie komunistu s diktátorom je odstrašujúce. To u nás bol komunizmus oproti Kube len medom na chlebe. Čím skor Fidelov režim padne, tým lepšie. Sklamali amíci na celej čiare vo vojenskom prevrate v Zátoke svíň. Keby sa to podarilo, Kuba by bola dávno za vodou.

04.03.2012 5 z 5

Hvězda moří Hvězda moří Joseph O'Connor

Kniha sa mi moc páčila. Írsko milujem i s jeho minulosťou. Kruto zobrazený hladomor. Teraz sa chystám na Obchodníka. Škoda, že nemáme viacej kníh od tohto spisovateľa.

21.02.2012 5 z 5

Andílek Andílek Colleen McCullough

Táto autorka so svojím štýlom písania jednoznačne nesklame.

19.02.2012 5 z 5