Elize Elize komentáře u knih

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Přestože závěrečná bitva byla kapku odbytá, tak za mě celkově super série, možná o kapku lepší než Kroniky Kaninu, hlavně díky Lokimu, který byl charakteristicky zajímavý, vtipný a zároveň trochu zlomená duše a skutečně jsem si zamilovala Duncana, který je naprosto roztomilý jouda, ale věrný přítel za každé situace. No těžko se mi loučilo s postavami na konci knihy. Doufám, že autorka brzy napíše nějakou další sérii, už dlouho jsem se do něčeho tolik neponořila. Svět, který Amanda vytvořila je pro mě strhující.

17.10.2019 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Super díl! Loki byl úžasný a dodal tak čtivému ději navíc šťávu, kterou trochu postrádal první díl. Moc se mi líbil vývoj hlavní hrdinky Wendy a trochu mě rozčilovalo jak se neustále dohadovala s Finnem, i když jsem ji vlastně chápala. Zajimavý příběh, velmi čtivý, vpodstatě jednorázová záležitost, kterou rozhodně doporučuji.

15.10.2019 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

První díl byl tak trochu seznamovací, za mě málo akce, přesto velmi čtivě napsané a autorka celkem pěkně rozvinula charakter hlavní hrdinky Wendy. Jelikož jsem systém 'podvrženců' znala z autorčiny druhé série Kroniky Kaninu, tak tento díl byl pro mě spíš opáčko. Těším se ale na další díl a hlavně na Lokiho!

13.10.2019 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to nesmírně ráda. Ačkoliv je příběh psán velmi jednoduše, tak je to čtivé, napínavé a nestalo se že by mě nějaká kapitola nudila. Sice některé nápady (např. systém výchovy Kaninců mezi lidmi) mi přišly zvláštní, ale zase to bylo něco nového, jiného a nápaditého a v podstatě základ celé zápletky. Hrozně se těším, až mi domů dorazí další díly, protože už dlouho mě nějaká kniha takhle nenadchla. Četlo se to samo.

04.10.2019 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Prvních padesát stran jsem překusovala a přemýšlela jsem, že se na to vykašlu, pak se to ale rozjelo a nebylo to vůbec špatné. Takže v kostce: čtivé, odsýpalo to, ale něco tomu zkrátka chybělo, nějaké napětí nebo zvrat, vše bylo až moc předvídatelné... Když se v knížce poprvé objeví Cal, tak doslova bije do očí, co bude zřejmě od počátku zač, i když pro hlavní hrdinku je to po několika stranách šok. Hodně mi to připomínalo Ledovou krev od Elly Blake, akorát že v tomto případě se jednalo o méně zdařilou verzi. Ohodnotila bych to jako slušný průměr a dám šanci i druhému dílu.

01.10.2019 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Celkem ucházející verze Krásky a zvířete, i když jsou lepší verze (Temné a osamělé prokletí nebo Dvůr trnů a růží). Tohle je zkrátka zlatý střed, nic vás v knize nepřekvapí, vše je předvídatelné, ale celkem dobře čtivé, v podstatě oddechovka. Že Nyx uhodne pravé jméno Laskavého pána a tím ho osvobodí je jasné už od začátku a také nijak čtenáře nepřekvapí, že Ignifex a Stín jsou svými protiklady jedna a tatáž osoba. Na to jak má kniha málo stránek, jsou v ní zbytečně dlouze rozváděny některé pasáže a popisy, rozhodně bych více času věnovala postavám, jelikož hlavně zpočátku mi to mezi Nyx a Ignifexem přišlo trochu křečovité a autorka tam hodně nepřirozeně tlačila, postupně se to však zlepšilo a jejich rozvíjející se vztah byl jak takž uvěřitelný. Co hodnotím nejvíc kladně na celé knížce je nápad s různými dohodami - občas mě to skutečně nutilo se zamyslet nad hříchy a vinnou a z jakých všech úhlů pohledu lidé tyto věci chápou.

26.09.2019 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

V podstatě stejný styl jako první kniha. Velmi dobře psané, napínavé, plné zajímavě a nevšedně vymyšlené politiky a intrik. A přestože mě konec velmi nakrknul a nepřišel mi moc logický, tak oceňuji jeho nepředvídatelnost. Je zde o něco více romantiky, než v předchozím díle a něco mi říká, že se v dalším díle vše otočí vzhůru nohama a nic nebude tak, jak se zdá. Popravdě fakt doufám, že se Jude a Cardan dají (natrvalo) dohromady. Musím uznat, že autorka v nich vytvořila moc zajímavý pár - moc si je nedovedu představit spolu, ale už vůbec si nedovedu představit, že jsou jeden bez druhého.

18.08.2019 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl byl pro mě stejně dobrý jako první, i když se tam mnohem více řešila politika. Stejně čtivé a místy velmi napínavé, dobře psané. Jestli se ovšem ve třetím díle nedají Kestrel a Arin dohromady, tak si budu asi rvát vlasy :D

11.07.2019 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Velmi zajímavá kniha, je to opět něco trochu jiného v sekci fantasy. Musím ocenit, jak je knížka psaná čtivě. Moc nechápu, proč se hlavní hrdinka tolik přátelí s Jessou, když nemají absolutně nic společného - to je trochu jak vytržené z romantického filmu. Jinak je děj plynulý a romantická linka se vyvíjí celkem přirozeně a důvěryhodně.

04.07.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Dobře napsané, čtivé, napínavé. Hlavní hrdinku jsem si okamžitě oblíbila, sice mě trošku rozčilovala Jasova rodina, která v knize funguje na bázi mafie, ale zase to bylo něco jiného a zajímavého. Oproti předchozí sérii Kronik Pozůstalých mi přišel styl psaní autorky v této knize lépe propracovaný a děj nepředvídatelný. Rozhodně zhltnu i druhý díl.

23.06.2019 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Z celé série jednoznačně nejlepší kniha. Líbilo se mi, jak zde postupně celkem nenápadný a ne příliš strhující příběh vygraduje do napínavého konce. Přestože se jedná prakticky o kopii Skleněného trůnu co se zápletky týče, tak styl psaní je velmi odlišný a kniha tak získává osobitý charakter. Velmi oceňuji, že autorka příliš nezabředla do zdlouhavého popisu závěrečné bitvy.

22.06.2019 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl mi přišel lepší než první. Autorka si v knížce odpustila dlouhé úvahy hlavní hrdinky a charaktery jednotlivých postav tak získávají konečně nějaké barvy. V knize je i více napětí a děj není tolik předvídatelný. Velmi oceňuji střídavé vyprávění Meira/Mather.

26.05.2019 3 z 5