Eliškam Eliškam komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Člověk při čtení ani nedýchá. Velmi silný příběh.

19.08.2013 5 z 5

Pohádky za druhou oponou Pohádky za druhou oponou Kamil Bednář

Pohádky za oponu jsem měla raději, ale i tahle knížka je celkem zdařilá.

Moje první lásky Moje první lásky Ivan Klíma

Knížku jsem četla, když mi bylo 15a byla jsem z ní nadšená. I po 13 letech jsou některé příběhy v mojí paměti velmi živé..

26.07.2013 4 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Zajímavý nápad, téma, propojení reálného světa a Říše šera. Některé pasáže se mi však nelíbily. Možná to bylo tím, že 5 autorek už je na mě trochu moc (vzhledem k tomu, že ženám autorkám se raději vyhýbám). Přestože jednotlivé pasáže měli vatvořit jeden celek, neplsobily vždy zcela kompaktně. Co bylo asi největší slabinou knížky, bylo podle mě, vyjadřování teenagerů. Netvrdím, že potřebuju v knížce vulgarismy, ale rozčilený násctiletý kluk neřekne "děláte si legraci", ale spíš "děláte si srandu" apod.

Smršť Smršť Johan Theorin

Z celé trilogie mi Smršť připadala nejslabší, ale i přesto tuto knížkumůžu zařadit mezi své oblíbenější.
Knížku jsem si kouoila, protože jsem už měla za sebou Mlhy Ölandu, který byly velmi dobré, takže laťka byla dost vysoko.
Severské reálie byly opět výborně vykreslené, několik dějových linií taky vypadalo nadějně. Bohužel z thrilleru se stala spíš jen detektiva, což některé motivy trochu zabilo.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Severské autory mám moc ráda, Johan Theorin není výjimkou. Na příběhu se mi líbilo, že se prostě mohl stát, není překombinovaný, děj plyne příjemným tempem, postavy jsou dobře vykreslené - působí "živě".

26.07.2013 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Při čtení jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že knížce předcházel první díl, který mi unikl. A ono ne. Nebylo to úplně špatné, ale nijak oslnivé. Spousta postav a vlastně žádná pořádně rozpracovaná....

18.05.2023 3 z 5

Babiččiny pohádky Babiččiny pohádky Julie Vlasáková

Andělskou peřinku jsem jako malá milovala a teď zrovna tak můj syn.
Ostatní pohádky taky fajn...

18.03.2022 4 z 5

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Jak já jsem tu knížku měla jako malá ráda

18.03.2022 5 z 5

Sextánka Sextánka Vilém Neubauer

Takový slaďák :-) krásně naivní. I když jiné románky mám raději.

20.01.2022 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Mě tahle knížka prostě nenadchla. Snad polovinu jsem jen prolistovala *pasáže o DNA). Linie o pra pra pra strýci hlavního hrdiny mi přišla vyloženě nudná. A s hlavní postavou, která osciluje mezi hrdinou a antihrdinou, jsem nebyla schopná se ztotožnit.

15.12.2021 3 z 5

Moje pohádky Moje pohádky De la Cámara (p)

Netradiční, exotické pohádky. Určitě potěší i dospělé

29.11.2021 5 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Dávám tři hvězdy, protože vlastně nevím, co si o knize myslet. Možná mi úplně nesedl žánr magického realismu. Možná jsem se nebyla schopná ztotožnit s matkou vypravěčky, Roxanou. Rozhodně to není špatná knížka, určitě spíše pro náročnější čtenáře, ale předpokládám, že nesedne každému...

27.09.2021 3 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Za mě nejlepší díl ze série.

07.08.2021 4 z 5

Dnes v noci zemřeš Dnes v noci zemřeš Viveca Sten

(SPOILER) Za mě zatím nejslabší díl. Několikrát jsem knížku odložila a přečetla jinou, než jsem se dohrabala ke konci.
Navíc některé věci zůstaly nevyjasněné. Jak mohl vrah vědět, jak zemřel Andersson? Jak mohl vědět, že vraždě přihlíželi jen někteří ze skupiny?

25.03.2021 3 z 5

Vodnické pohádky Vodnické pohádky Milan Nykles

Laskavé pohádky. Žádné násilí. Takové pohlazení po duši...

02.05.2020 5 z 5

Sylvestr Sylvestr Georgette Heyer

Fajn oddychovoka. Chvílemi jsem se i zasmála... Dej jednoduchý, nenáročný. Příjemné čtení na léto, kdy nechce člověk nic řešit a jen ležet na sluníčku a číst něco nativního

06.07.2018 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba. Dlouho jsem se do ní nemohla začíst. V ději mi přišlo poměrně dost věcí nelogických. I přes to chvílemi napínavá. Celkově bych řekla, že nenadchne ale ani neurazí...

23.11.2016 3 z 5

Praha osudová Praha osudová Philip Kerr

Čekala jsem víc. Námět mě upoutal, provedení trochu slabší. Už od 1/2 )možná ještě dřív) bylo jasné, kdo je vrahem a de facto i proč.
Co se ale autorovi nedá upřít je smysl pro ironii, to ovšem není vždy jen klad.

25.09.2013 4 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

První třetina knihy velmi svižná, pak se tempo značně zpomalilo. Možná to však byl záměr, protože pak se přenesl do jiné doby a lokace. Mně to úplně nevyhovovalo. Konec trochu patetický.
I přesto, že Dítě 44 bylo podstatně lepší, i tahle knížka stojí za přečtení.

25.09.2013 4 z 5