eliska8983 eliska8983 komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Milý příběh zasazený do příjemného prostředí, bavilo mě to, četlo se to samo.
Vytykam ovšem autorce pár nesrovnalosti...
Jako například, Ryan má zlomenou ruku, kvůli čemuž nemůže vynést zavazadlo Lene hned na začátku příběhu, ale o pár stránek dal jí může nést z kopce, lyžovat a dělat vsechny ty věci?
Totéž Lena... Narazí si kotník tak, že nemůže chodit, ale večer už může všude trajdat?
Chtělo by to doladit detaily, jinak ovšem příjemné čtení. Nic náročného, pohodová četba na odreagování, a v rámci romantických knih bych ji určitě zařadila mezi ty povedené, příběh měl asi vše, co člověk od takového románu očekává. :) Po dlouhé době opravdu povedená knihy v rámci svého žánru.

13.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je úžasné čtivá, psaná přesně tak, aby čtenáře chytla a nepustila. Dej se sice střídá v čase, což mi u drtive většiny knih vadí, ale autorka střídá časy tak mistrně, že se v knize vůbec neztracite. Postupně vás seznamuje s postavami, s událostmi, a tedy vás skákání v ději nijak nemůže překvapit, totéž přechody z kapitol, kdy si náhodně autorka vybírá, jestli nás něčím překvapí tam na konci kapitoly, tam na začatku, tam zase na začátku a tam nechá konec kapitoly zase vyplynout.
Určitě si nemyslím, že se jedná o zdimacku na city, jak to zde někteří hodnotící píšou. Určitě jsem při knize nebrecela a nepřipadá mi, že by autorcin zamer byl zdimat z lidí city, ba naopak - předat jim historii zasazenou do čtivé podoby do proklesleneho vývoje různých postav.
Někteří hodnotící zde vytýkají autorce výběr tématu a že holocaust byl popsán stokrát. Ano, v literatuře se téměř vše opakuje stokrát. Umění je to napsat jako paní Mornštajnová, s vkusem, citem, ctivosti, grácií, pochopením tak, aby zaujala mladé i starší
Velmi podařená kniha.

(* A jako bonus jsem ve Valašském Meziříčí a dodává to knize opět jakýsi bližší vztah. :))

09.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

No tak zde není třeba rozepisování. Naprosto skvělá, dokonalá, úžasná kniha, satira na život smetánky, vtip na každé stránce, úžasný jazyk, opravdu nutnost přečíst. Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček, dám víc.

06.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knihu jsem si koupila díky "vyhajpování" nejen zde, ale i od ostatních čtenářek v mém okolí, slyšela jsem na ni jenom spoustu chvály. Inu, byla chyba si knihu rovnou kupovat.
Co se mi na knize líbilo? Krásná obálka. Celá série je krásne zpracována.
Co se mi na knize nelibilo?
Vse ostatní. Extrémně jednoduchý a plochy dej, nevýrazné postavy, všechny byly neuvěřitelně jednoduše ztvárněné, občas až nudné popisné pasáže, neboť se dej nikam neposouval, nezajímavé situace, žádný humor, jednoduché věty, romantikou bych to určitě moc nenazvala. Musela jsem se knihou prokousat. Stránky mi vůbec neutikaly, po docteni knihy jsem si prakticky nemohla vzpomenout, o čem byla. Opravdu celkově nevýrazná, nezajímavá kniha.

Bohužel musím knihu označit jako přešlap.

01.01.2022 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

První třetina knihy byla vcelku čtivá a nenásilná, ovšem potom to začala být neskutečná nuda, neustále se opakující prvky, dialogy, hádky, nerozhodnost hrdinů, ano, ne, ne, ano, chci, nechci, roztažené do několika stránek. Nejhorší je, že ať už sáhnete po jakékoli knize Mony Kasten, narazíte na stejné opakující se postavy ve smyslu jejich charakterovych a minulostních podobnosti - postavy se špatnou minulosti, pronásledují je jejich démoni a proto nemůžou být, s kým by chtěli, protože jim chybí dostatek komunikačních schopnosti a nemůžou si o tom prostě normálně promluvit, ale místo toho se budou neustále dohadovat a domyslet si, co si asi ten druhý myslí. Ne, ne, ne. Dvě hvězdičky za čtivost.

12.12.2021 2 z 5

Vzhledem k povaze díla jsem očekávala, že celá kniha bude ponurá a depresivní, resp. že takové emoce bude vyvolávat u mě jakožto u čtenáře, ale... Po přečtení knihy (do níž se člověk začte tak, že ji za jeden den zhltne jako nic) jsem, ke svému vlastnímu překvapení, měla společně s Šuchovem dobrý pocit ze slušně vydařeného dne. Ačkoli slušný den v gulagu mi trochu zavání oxymóronem. Nicméně kniha je přesně tak správně dlouhá, správně výstižná, psaná velmi čtivým stylem, využívá bohatý slang, popisuje vše do nejmenších detailů, ale přitom se člověk nenudí, jednoduše velmi dobře psané dílo, ke kterému stojí za to se dostat.

12.12.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dokonalá kniha od nadčasového a velmi inteligentního spisovatele. Čapka člověk může číst zas a znova a neomrzí. Myšlenky, slovní zásoba, filozofický aspekt, dialogy, vystiznost na pár stránkách dramatu, prostě samé plus, plus, plus.

11.12.2021 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Tak toto byl opravdu zbytečně strávený čas. Kniha je nebetyčně hloupá, postavy jsou jedna horší než druhá, klišé s Dantem a Beatrice je po miliontém opakování už jak pěst na oko, téma profesor/student uchopeno jako největší kýč (což je ostatně celá kniha). Postavy se chovají naprosto nesmyslně, slova, která pronášejí, by v životě nikdo průměrně inteligentní neřekl, chovají se jak malé děti.
Nevěděla jsem, jestli se smát nebo brecet, každopádně tato kniha je za mě velké jednoznačné ne.

11.12.2021 1 z 5