Elisa.Day Elisa.Day komentáře u knih

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Když jsem tuhle knížku přečetla (někdy koncem 90. let), byla jsem z ní úplně nadšená. Hodně mě oslovila a nedala jsem na ni dopustit. Časem jsem se snažila přečíst ji znovu a už jsem se nedokázala prokousat ani první kapitolou...asi nějaký posun v myšlení, nebo co :-) Myšlenky, které mi v mých 17ti připadaly úžasné, už mi dnes nic neříkají. Solidní slátanina, ale asi to nebylo zase tak špatné.

28.10.2011 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Pravidla moštárny a Owen Meany - dvě suverénně nejlepší Irvingovy knihy. Silný příběh, který se vám dostane opravdu hodně hluboko pod kůži a přemýšlíte o něm ještě dlouho po přečtení - a přiznejme si to, takových není zrovna moc. Některé části jsou pomalejší, ale vlastně to není na škodu. Konec strhující a celkový dojem pak řadí knížku hodně vysoko v mém osobním žebříčku oblíbenosti.

28.10.2011 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Tááák strašně se to vleklo a tááák strašně mě to nebavilo!!! Dočetla jsem, ale byl to boj.

28.10.2011 1 z 5

Vlak do Istanbulu / Tajný kurýr Vlak do Istanbulu / Tajný kurýr Graham Greene

Patrně nejnudnější detektivka, kterou jsem kdy četla.

28.10.2011 2 z 5

Kouř Kouř Tomáš Vorel

Mnohými chválený film jsem neviděla a knížka mi tedy moc neřekla; žádné nadšení se nekonalo.

28.10.2011 2 z 5

Island, země lidí a skřítků Island, země lidí a skřítků Jiří Zeman

Tak nevím, vždycky když čtu nějaký cestopis, úplně mě to nadchne a hned bych tam jela. To je snad lepší je nečíst... A nebo to brát naopak. Všechno se procestovat nedá, tak aspoň takhle - s krásnou knížkou a vlastní fantazií. Moc příjemné čtení!

28.10.2011 4 z 5

Divoké pobřeží Divoké pobřeží Anton Myrer

Poslední kabriolet mě vyloženě nadchnul. Neubráním se srovnání, a tak z toho teď víc než tři hvězdičky nevykouzlím...

22.10.2011 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Podle mě je to taková průměrná, celkem čtivá detektivka. Dost dobře nechápu, proč právě tahle knížka způsobila takový rozruch. Snad proto, že byla mnohými věřícími odsuzována? Názor ať si udělá každý sám... Pokud to někdo nebere moc vážně, tak je to docela dobré...ale ne skvělé. Rozhodně jsem četla už i mnohem lepší knížky, které často zůstavají ve stínu komerčních trháků.

22.10.2011

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Prvních 150 stránek jsem myslela, že se u toho pozvracím, popis potratů fakt nemusím. Už jsem si myslela, že to snad ani nedočtu... Ale zatla jsem zuby a jsem za to moc ráda, protože nakonec se z toho vyklubala jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla a mám takový pocit, že se k ní ještě vrátím. A to i přes její rozsah.

22.10.2011 5 z 5

Roj Roj Arthur Herzog

Začátek nebyl špatný, ale čím dále jsem četla, tím mi celý děj připadal méně a méně realistický, konec pak už byl vyloženě přitažený za vlasy. Celkový dojem - nic moc. Ale přiznám se, že včel jsem se bála ještě dlouho potom :-)

21.10.2011 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hodně hustý, hodně dobrý...

21.10.2011 5 z 5

Delfín, příběh jednoho snílka Delfín, příběh jednoho snílka Sergio Bambarén

Příběh je to pěkný, ale připádá mi, že autor až moc kopíroval (ať už vědomě či nevědomě) Richarda Bacha a jeho Racka... Vážně to je takovej Jonathan Livingston pod vodou.

21.10.2011 3 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

První (a zatím jediná) Simmelova kniha, kterou jsem četla. Výborný nápad, ohromný potenciál, ale nemůžu si pomoct - něco tomu chybělo...

Lola běží o život Lola běží o život Tom Tykwer

Filmu se v tomto případě nic nevyrovná, to je jasné - tedy hlavně proto, že jde prakticky o filmový scénář a ne román či povídku, podle které by byl film natočen. Film je natolik vizuálně bohatý a střihy natolik efektivní, že kižní verzi proto dávám o hvězdičku míň.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tohle dílko má přece jenom krapet větší šmrnc coby divadelní představení, to ale nic nemění na tom, že je to báječné čtení, které zaručeně zvedne náladu a minimálně čtyři hvězdičky si stoprocentně zaslouží!

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Márqueze mám moc ráda, takže i tahle knížka se mi líbila... Přiznám se ale, že jsem si k tomu musela nakreslit rodokmen, jinak bych se v těch jménech snad úplně utopila :-)

20.10.2011 5 z 5

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Naprosto úchvatný příběh o vztahu člověka a přírody. Nechybí poutavá, takřka detektivní zápletka a napínavý děj. Vyprávění je plné ironického humoru, vtipné pasáže se ale střídají s dosti naturalistickým popisem. Autor nikomu nic nevnucuje, pouze vypráví. Poselství této knihy a její význam už každý musí pochopit sám. A že je co chápat, o tom není pochyb. Člověk si od pradávna činí automatický nárok na přírodu. Ale jakým právem??? Nerespektuje její zákony, nectí ostatní živočichy, se kterými by ji měl sdílet. Drancuje ji a ubližuje jí. Avšak když mu ona začne oplácet stejnou mincí, zdá se tím být neskutečně zaskočený. V knížce je dost otevřeně napsáno, že za všechno špatné může vláda, případně Američané...ale já myslím, že je to o nás všech.

Seňor Vivo a drogový baron Seňor Vivo a drogový baron Louis De Bernières

Můžu už jen znovu opakovat to, co jsem napsala u Mandolíny kapitána Corelliho - krásný dojemný příběh, nezapomenutelný ironický humor a výborný překlad. Děkuji.

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Rozjezd trochu pomalejší, trochu trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla - vřele doporučuju všem... Budete se smát, zatímco vám bude běhat mráz po zádech. Miluju Berniersův humor a překlad pana Viktora Janiše je prostě dokonalý!