Roj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující román má svým dějem blízko k hororu. Tým vynikajících vědců má k dispozici všechny dostupné prostředky moderní vědy k tomu, aby zabránil šíření smrtonosných včel. Vyčerpávající úsilí vědců, úspěchy a nezdary, často nebezpečné jejich životu, zobrazuje autor se znalostí vědeckého prostředí i života včel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21755/big_roj-Yvr-21755.jpg 3.438
Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy

Vydáno: , Gemini (ČR)
Originální název:

The Swarm, 1974


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Roj

Han-nah
06.06.2020

Při slově včela se mi vybaví včelí úl, žihadlo roj a med. Jsou však i včely mstivé, útočné a smrtonosné. V knize je popsán život včel a včelařů, ale i jejich mutace a vědecký výzkum, jak tomu zabránit.

soupik2012
10.08.2019

Mám ráda katastrofické příběhy a vždy mě nejvíc baví sledovat situaci, která katastrofě předchází. I v tomto příběhu je začátek velmi zajímavý a vynahradí nám nudnější střední pasáž. Kdy vědecké bádání a především práce s počítačem je spíš úsměvná, než-li zábavná, či snad v něčem poučná. Ale vzhledem k faktu, že je kniha z roku 1974, mi nezbývá než smeknout, před vizionářstvím spisovatele. Samotný závěr příběhu je opět nesmírně zajímavý, kdy do samotného konce se nedá odhadnout, jak příběh skončí. Přiznám se, že jsem ke konci fandila spíš včelám. Na audioknižním zpracování je příliš znát doba jeho vzniku a tak kvalitu nahrávky nezachrání ani velice příjemný hlas pana Rudolfa Pellara.


ddkk
22.12.2018

Vůbec to není špatné, ale přece jen trochu poplatné době a úrovni poznání...

adelinka
21.07.2014

pre mňa nič moc....aj keď som sa možno viac dozvedela o správaní včiel, očakávala som niečo s väčším napätím. Aj keď včely napádali obyvateľov, čo spôsobovalo ich smrť, nevedela som to nejako prežívať....

ellaella
21.11.2013

Není to špatné čtení, bylo mi jen líto, že to ty včely nedotáhly do konce...

Elisa.Day
21.10.2011

Začátek nebyl špatný, ale čím dále jsem četla, tím mi celý děj připadal méně a méně realistický, konec pak už byl vyloženě přitažený za vlasy. Celkový dojem - nic moc. Ale přiznám se, že včel jsem se bála ještě dlouho potom :-)