Elea Elea komentáře u knih

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Mám ráda knihy o historii a tato ukazuje i odvrácenou stranu vlády Tudorovců a jak žili "obyčejní" lidé. Líbil se mi pomocník hlavního hrdiny, který do děje vnášel bezprostřednost a živelnost.

04.03.2023 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Kniha se mi líbila, zajímavý popis života v 16. století v Anglii, hlavní hrdina je celkem sympatický, napětí se postupně stupňovalo, rozuzlení bylo pro mne nečekané. I když jsem knihu četla v rámci Čtenářské výzvy, určitě si přečtu i další díly.

28.02.2023 4 z 5

Zajímavá ukázka toho, jak může také vypadat slavnostní rodinná večeře. Není to moc veselé čtení.

25.02.2023 5 z 5

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

Hodně komorní příběh s pomalejším dějem, ale za přečtení určitě stojí.

25.02.2023 4 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Zajímavý příběh i úvahy o nesmrtelnosti, líbila se mi zápletka, popis cesty a samozřejmě draci.

21.02.2023 4 z 5

Ne z tohoto světa Ne z tohoto světa Hartwig Hausdorf

Kniha hodně připomíná knihy von Dänikena, sice se dobře četla, ale nepřinesla moc nového.

17.02.2023 3 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Líbilo se mi téma knihy a cestování v čase, daleko méně se mi líbilo zpracování děje, které je chaotické a překombinované, hlavní hrdinka je nesmírně naivní a snadno manipulovatelná, u dalších postav postrádáním minimální náznak vysvětlení jejich chování a pohnutek. Vůbec si nejsem jistá, jestli dám šanci dalšímu dílu nebo dojdu k názoru, že už to stačilo.

15.02.2023 3 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti Roark Bradford

Nebylo to špatné, ale přece jen mi tento humor až tak moc nesedí.

12.02.2023 3 z 5

Legendy: Prokleté knihovny Legendy: Prokleté knihovny Michael Bronec

Hodně rozsáhlá sbírka povídek, lépe se mi četly povídky v druhé polovině knihy, nejvíce se mi líbil Svazek č. 25, Kudy kráčí sfinga a Hex libris.

11.02.2023 4 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Líbí se mi styl vyprávění autorky, kniha byla komornější, temnější než první díl, který se mi líbil o něco víc.

03.02.2023 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Kniha se mi líbila, má sice trochu pomalejší a klidnější tempo vyprávění, ale také řadu nečekaných zvratů, určitě si ráda přečtu další díl.

01.02.2023 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dost nenáročné čtení, hodně předvídatelné.

29.01.2023 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nesmírně silná a drsná kniha, úvaha, jak vychovat zrůdu.

24.01.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tuto knihu jsem dost dlouho odkládala, pro Artemis se mi do čtení moc nechtělo, moje škoda. Kniha je vynikající, napínavá, zajímavá, líbila se mi ještě víc než Marťan. Hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, stejně jako Rocky, líbil se mi i konec knihy (toto jsem nečekala).

23.01.2023 5 z 5

Kauza Kristus Kauza Kristus Lee Strobel

Obávám se, že podle anotace jsem čekala trochu jinou knihu, víc objektivní, méně manipulativní. Závěr, že kdo se obrátí na víru a k Ježíši, se změní v lepšího člověka, kolem sebe nevidím.

22.01.2023 2 z 5

Bílá kniha Bílá kniha Judith Darlene Hampton

Výborná kniha s řadou námětů k přemýšlení, ke které je nutno se opakovaně vracet.

20.01.2023 5 z 5

První dotek - Styk s nekonečnem První dotek - Styk s nekonečnem Pavlína Brzáková

Kniha věnovaná především výchově a vzdělávání dětí, s některými názory lze jednoznačně souhlasit, o dalších přemýšlet a s řadou jednoznačně nesouhlasím (což může být samozřejmě můj nedostatek). Předcházející kniha autorů se mi líbila mnohem víc.

16.01.2023 2 z 5

Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Neil Douglas-Klotz

Zajímavý pohled na modlitbu, vysvětluje některé, pro mne obtížně pochopitelné, části.

15.01.2023 4 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Dost náročná kniha napsaná velmi rozvláčně.

12.01.2023 4 z 5

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Alastair Bonnett

Kniha mne příliš nenadchla, některé části sice byly celkem zajímavé, ale dost jich bylo také nudných.

09.01.2023 2 z 5