Kauza Kristus

Byl Ježíš skutečnou historickou osobou? Můžeme jakékoli tvrzení opřít o exaktní důkazy? Je Nový zákon – jeden z hlavních pramenů o životě Ježíše – dostatečně důvěryhodný? „Ve svém pátrání po pravdě jsem použil svoje veškeré zkušenosti ze soudniček, v nichž jsem zkoumal rozdílné kategorie důkazů, protidůkazů, vědeckých, psychologických a nepřímých důkazů. Navštívíte se mnou řadu předních vědců – osobnosti s nejvyššími akademickými hodnostmi, s kterými jsem udělal interview. Jde o víc, než jen o povrchní zvědavost. Kdo ve skutečnosti byl Ježíš? Za koho se pokládal? Existuje jakýkoli hodnověrný důkaz na podporu jeho tvrzení? Zde je můj pokus přinést odpověď na výše položené otázky…“ --Lee Strobel...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32204/kauza-kristus-32204.jpg 4.737

The Case For Christ

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Návrat domů

Selendra

Skvělá kniha, věřícím může odstranit nějaké pochybnosti a nevěřící třeba i překvapit :)

Erik77
09.09.2017

Niekedy sa divím čo ľudia dokážu povymýšlať, aké absurdné teórie len aby spochybnili pravosť krestanstva. Teda presnejšie povedané, pravosť Ježiša Krista, keďže na Ňom stojí a padá kresťanstvo. V tejto apologetickej knihe sa možno dozvedieť rôzne argumenty v prospech Krista. Najviac sa mi páčili historické a archeologické argumenty. Vyjadrenie lekára k Ježišovej smrti bolo skvelé, niekedy až šokujúce. Neviem ako niekoho mohlo napadnúť že by Ježiš mohol prežiť také kruté ukrižovanie (lepšie povedané masaker), prísť v bolestiach medzi učeníkov a tí sa zrazu zmenili na skupinku, kt. zmenila svet. Túto knihu by sme mohli pokojne zaradiť pod žáner historický.

robert5314
25.12.2015

Jednoznačně naprosto fantastická kniha. Autor dva roky zkoumá pravdivost, autenticitu, hodnověrnost, historickou přesnost Nového Zákona. Podobně jako při své předchozí novinářské investigativní praxi zkušeného právníka zkoumá důkazy "pro a proti". "Vyslýchá" špičkové vědce - historiky, psychology, teology, jazykozpytce... Dochází k jednoznačnému závěru....

Leenah
15.01.2014

Skvělá kniha, která není vůbec náboženská, přestože je o víře... Žádné nátlaky, přesvědčování, schovávání informací... Prostě jen čistá pravda a otevřený konec, kdy se každý může rozhodnout sám.

Monique2f
09.02.2013

Je to jedna z kníh, ktorú keď človek chytí do rúk, tak sa od nej nemôže odtrhnúť. Moja najrýchlejšie prečítaná kniha. Som veriaca a nemyslela som, že ma to tak dokáže zaujať či utvrdiť vo viere. Naozaj som rada, že som si ju prečítala a vrelo ju odporúčam aj ostatným.

MrsFantasia
30.08.2011

Sestra je silně věřící, takže když mě, člověku s poměrně laksním přístupem k náboženství, nacpala tuhle knihu, tak jsem jenom protočila oči a rozhodla jsem si ji přečíst jen aby se neurazila.
Jenže po pár stránkách mě chytila a nepustila. Musela jsem ji číst postupně, protože autor nás doslova zasypává fakty, ale i přes množství informací se to čte samo.
Je to psané fornou rozhovorů, takže čtenář nejenže sleduje to, jak jsou rozmetány veškeré námitky proti evangeliím a Ježíšovi, ale můžeme si zde přečíst i bezprostřední reakce jak Strobela, tak proti diskutujícího.
Všem, kteří mají otázky tohohle typu knížku vřele doporučuji.

adso_
01.08.2011

Doteď nevím, jak jsem ty novinářské kecy od Leea překousla a přelouskala... ale podstata knihy (rozhovory s vědci ne téma Ježíš) je fenomenální a jisto jistě stojí za přečtení. Odnesla jsem si z knihy mnoho poznatků, za které má ode mě 4*. Poměrně čtivé, určitě nic těžkého na čtení. Působí skoro jak detektivka :D

megi

Velmi složitá kniha na čtení...četla jsem ji po kouskách snad přes měsíc, je psaná víc vědecky ale rozhodně jsem toho nelitovala protože mi dala nový pohled na evangelium z různých hledisek.