Elcrysis Elcrysis komentáře u knih

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Na knize bych vyzdvihla hlavně ten Nápad: Kde se vlastně berou pohádkové bytosti?
Škola dobra a zla rozhodně pobavit umí, školní předměty jako Hnusifikace, Kurz přežití pohádek jakbysmet. V knize se skrývá i myšlenka, že nikdo nemůže být jen zlý a jen dobrý.
Doporučuju jako zábavnou a oddechovou četbu.

23.04.2017 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kniha se mi líbila pro její čtivost, originálnost a pro samotnou postavu Bílého tesáka. Bylo to takové milé překvapení, které se vyklubalo z povinné četby.
Ovšem někdy mi připadalo, že se některé části -slovní spojení- nadmíru opakují. Chápu, že v knize být musí, že tam mají své místo, ale někdy mi přišly až moc stejné, ku příkladu popisy Tesákovy divokosti, nezkrotnosti a jeho touhy žít. Postavy Hezouna a Jima Halla mi připadly skoro jako přes kopírák, přesto ale knihu hodnotím velmi kladně.

26.02.2017 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Je to jízda a stránky ubíhají samy.
Možná ale opravdu není od věci si vzít k ruce tužku a papír a jakmile se objeví jméno krále nebo čaroděje, tak si poznamenat ke kterému království patří, popř. jestli je členem čarodějnické Rady nebo Kapituly. Při zvratu v polovině knížky se potom papírek se jmény hodí - člověk se nemusí rozpomínat o koho jde, jenom koukne na papírek, hned je v obraze a knížku si možná více užije.

01.12.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Knížka úplně láká vzít batoh a vyrazit. Hezký ,milý a usměvavý cestopis.

10.06.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Bylo to krásné a ona krása spočívala v mrazivosti celého příběhu. Ve válečných románech moc zkušená nejsem. To co jsem doposud četla, se týkalo Židů a Hitlera. Nechci říct, že jsem o Stalinovi neměla "ani páru", ale pravdou je, že jsem se o něj nezajímala a nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, co se v období 2.sv.v. dělo s Litvou, Lotyšskem, Estonskem...
V celém příběhu panuje mrazivá atmosféra, už od toho momentu, kdy Linu a její rodinu vytáhnou z domu a dají jim dvacet minut na zabalení až po samotný konec. I mé slzné kanálky zareagovali.

14.12.2016 5 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Úplně jsem hltala tajemno Blackwoodu, dokonce mi i hlavni hrdinka byla sympatická. Ovšem když krátce za půlkou došlo k rozuzlení, příběh ztratil svoji čtivost a konec byl předvídatelný.

23.10.2017 4 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Stejně jako u jiné Kallentofovy detektivky jsem neměla problém se začíst a užít si vyšetřování.

29.09.2017 5 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Opravdu se mi líbilo, jak autorka rozpitvává budoucnost Země, ve které existuje lék na smrt. Velmi slušně byly napsány i pocity Přebytečné Anny. Dostalo se mi nečekaných zvratů v ději a kniha skrývá i poučení a varování. Ovšem do mého čtenářského vkusu mi úplně nesedla.

29.09.2017 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Hodnotila bych jako klidnou oddechovou četbu, s dobře vypracovanými postavami. Pokud by si někdo chtěl přečíst více mých názorů na tuto knihu může na :

01.05.2017 4 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Flanagan opět nezklamal. Celá knížka byla příjemným vrácením se do známého světa a k mým oblíbeným postavám v čele s Haltem.

Pokud byste se chtěli podívat na celou recenzi:

23.04.2017 5 z 5

Nemilosrdné Nemilosrdné Sara Shepard

Moje šokované zalapání po dechu si vysloužilo to, když jsem v polovině četby, otočila knihu zezadu a zjistila, že čtu poslední díl.
Nicméně nevím, jestli to je tím, že od doby, co jsem vzala do rukou první díl, jsem trochu (ale opravdu trochu) zestárla, ale dlouho mně trvalo, než jsem se začetla. Ano, knihu jsem měla přečtenou skoro hned, ale nebylo to ono. Buďto se tu začal objevovat nedostatek nápadů, co by byly dostatečně šokující (přeci jenom šestnáctý díl, to už nějaké číslo je) , a nebo to bylo tím, že kniha byla jinak komponovaná. V ostatních dílech nás autorka nechávala napnuté, kdo že je to ta A, ale tu jsem už na 100% věděli, kdo chce holkám zkazit život.
Poslední díl je pro mě příjemná oddechovka a milé vrácení se ke známým literárním postavám.

15.03.2017 3 z 5