Nemilosrdné

V pensylvánském Rosewoodu začalo léto, ale koho by letos zajímalo slunění u bazénu či grilování na zahradě! Událostí číslo jedna, která zastínila všechno ostatní, je totiž soudní proces se čtveřicí dívek obažalovaných z úkladné a zvlášť bezcitné vraždy – jejich bývalé nejlepší kamarádky. Jen Aria, Spencer, Hanna a Emily vědí, že jde o vykonstruovaný proces. Roztomilým malým lhářkám už vůbec nikdo nevěří, že vše je jinak a že Alison žije a někde v úkrytu se jim vysmívá. Soudní líčení, jež nemizí z hlavních zpráv televizních stanic a titulních stran všech deníků, se chýlí pomalu ke konci. I když se právník děvčat snaží jeho průběh zvrátit, holky cítí, že tentokrát nad nimi Ali opravdu vyhrála. Není úniku. Čeká je doživotní vězení… Aria se pokusí před vším utéct, ale brzy zjistí, že se skrývat se je mnohem těžší, než si představovala. Spencer potkává člověka, který jí za velké peníze může zařídit život s novou identitou – ovšem musela by za svým dosavadním životem udělat tlustou nesmazatelnou čáru. Hanna se chce před nástupem do vězení vdát a zažít aspoň na okamžik tu nekonečnou romantiku, o které odmalička snila. Jenom Emily je ze všeho natolik zničená, že raději volí drastické řešení. Její zoufalá volba ale změní životy kamarádek i Alison – navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290840/nemilosrdne-4Li-290840.jpg 4.451

Roztomilé malé lhářky/Malé klamárky 16.

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, BB art

Pretty Little Liars: Vicious, 2014

Kniha Nemilosrdné

Mruskulka

Jedním dechem přečteno. Každou volnou chvilku jsem brala knihu do rukou a doslova ji hltala. I když tato série není již pro mou věkovou skupinu, neskutečně mě bavila a zatáhla mě do děje. Až je mi líto, že je konec.

Sabina335

Série knih spíše pro mladší čtenáře. Knihy jsem so pořídila až poté, co jsem viděla první sérii seriálového zpracování a jednoduše jsem knihám propadla. Velmi mě baví srovnávat seriál a knižní předlohu.

Gabriela456

Jsem ráda, že takhle série končí, ne že bych ji neměla ráda, ale přišlo mi to zdlouhavé. Nejradši jsem asi měla Arie a Hannu. Pěkně zakončený, budu vzpomínat jen v dobrém.

lucie2371

K poslednímu dílu jsem se vrátila po pár letech, kdy jsem zjistila, že byl tento díl dávno vydán :D Ale stejně byl napínavý jako předchozí díly a zvrat na konci knihy byl super!

LucaR8
25.09.2019

Nepatřím už sice do věkové kategorie, pro kterou jsou knihy určené, přesto jsem četla jednu knihu za druhou. Na každá další díl jsem se těšila jak malá holka. Sérii jsem začla číst, když už běžel seriál a nutně jsem potřebovala vědět, kdo je A. Ze seriálu jsem byla zklamaná, po skončení zůstalo hodně nezodpovězených otázek. Knižní předloha je lepší než seriál/film, ostatně tak je to u všech předloh. A jsem ráda, že v knížkách vše dávalo smysl, bylo zodpovězeno a série měla hezký konec.

Selendra
28.03.2019

Krásné zakončení celé série. Tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. :)

oblakaknih
18.02.2019

Páni. Tak tohle je ono. Konec.
Je to přesně ten konec, na který jsem čekala. Ten konec, při kterém se musíte zhluboka nadechnout, abyste to zvládli.
V Nemilosrdných je popsaných moc úžasných okamžiků. Knihu jsem si náramně užila, skvěle zakončila sérii.
Pořád tomu ale nemůžu uvěřit!

petra3242
03.08.2018

Nevím, co dodat. Skvělé zakončení celé série. Jen jsem myslela, že s A to nakonec dopadne jinak, čekala jsem na konci knihy nějakou smrt a ono nic :D

Láska & gelato
Láska & gelato