ela1972 ela1972 komentáře u knih

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Od poloviny se od ní moc nedá odtrhnout.

19.09.2017 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

První polovina knihy - nuda, druhá nic moc. Tak nevím - bestseller?

09.03.2017 2 z 5

Krajina roztavených zvonů Krajina roztavených zvonů Jan Štifter

Mám to stejně jako ivousekk. Naposlouchaná jedna povídka. A líbilo de mi to. Asi vyhledám knihu a další si přečtu.

12.05.2024

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Neurazí, nenadchne. Že začátku moc postav najednou a skoro všichni mají nějakou tu chybu. Poslední třetina knihy to zachránila.

14.04.2024 3 z 5

Balady - komiks Balady - komiks Lubomír Lichý

Balady, které jsou luxusně zpracované panem Lichým.

05.01.2024 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Krásný náhled na postoj k homosexualitě v druhé polovině minulého století.
Vlastně mi bylo líto všech tří účastníků.

24.05.2022 4 z 5

Jak milovat bližního svého Jak milovat bližního svého Bedřich Šlechta

Po knize jsem sáhla v těžkém období a mám pocit, že mi a snad i mému blízkému pomohla.

12.04.2022 4 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

Moc hezká kniha, která ukáže jiný náhled na zámecké pány. Mimo jiné seznamuje čtenáře s tím, že vlastnit starší nemovitost znamená také plno dřiny a odříkání. Mají můj velký obdiv.

24.03.2022 4 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Moc zajímavá kniha. Náhled na člověka s nevyléčitelnou nemocí. Obdivuji, jak byl vnitřně silný. Doporučuji.

25.01.2022 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Asi zajímavé téma, ale pro mě nic moc.

01.09.2019 3 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Pokračování příběhu o pošťákovi se mi jeví ještě lepší, než první kniha. Je to každopádně zajímavý příběh a dost mě překvapil věk spisovatele. Měla jsem za to, že knihy napsal nějaký mladý člověk. (do 30 let). Konec opět překvapil. A jedno plus patří obálce. Opět úžasná.

27.05.2019 5 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Mi se kniha docela líbila. Taková nenáročná četba o trampotách holky, která má učit ostrovní obyvatelstvo angličtinu. A chtějí tito lidé vůbec toto vměšování a zvyky naší civilizace?

01.05.2019 5 z 5

Světlo a tma Světlo a tma Danka Šárková

Knihu jsem vyhrála v soutěži a js m strašně ráda, že jsem si ji přečetla. Je to úplně jiný pohled na lidi trpící psychickými problémy pohled jejich očima na život, lásku i zradu.

26.04.2019 4 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Tuhle útlou knížečku jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě. Chvilku trvá, než se člověk dostane do děje. Ale je prostě super. A pro celý život si budu pamatovat
a snažit se ,,umět šťastnit". Děkuji p. Evě Vejmělkové.

24.10.2018 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Souhlasím se zuzana2599. Moc pěkná kniha. Má děj a spád. Za mě dost dobrá kniha.

02.10.2018 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Na dovolenou super čtivo

24.06.2018 5 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Kniha byla zajímavá a konec každopádně překvapil.

12.03.2018 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Začátek docela dobrý, ale druhá polovina...Všechny její ostatní knihy jsou lepší.

14.12.2017 2 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Úžasná kniha na dovolenou.

09.05.2017 5 z 5

Stmívá se dřív Stmívá se dřív Sabina Zelená