ela1972 ela1972 komentáře u knih

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Kniha je jistě moc zajímavá a hodně jsem se z ní dozvěděla. Ale místy se mi moc špatně četla, děj přeskakoval z jedné rodiny do druhé, i jmen tam bylo mnoho. Poslední třetina už se četla lépe.

23.11.2023 4 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Kniha se krásně četla a těším se na další ze série

20.11.2023 5 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Já myslím, že to bylo čtivé.

01.11.2023 4 z 5

Temná komora Temná komora Susan Faludi

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu zajímavý smutný příběh, na druhou je znát, že knihu píše novinářka. Z knihy se ale dozvíme, co se dělo v Maďarsku a na Slovensku v otázce židů a genderu.

29.10.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Další super kniha od tohoto spisovatele. Jeho knihy mě fakt baví a vůbec nevadí, že jsou to takově bichle.

12.10.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Dost čtivá kniha hodně podobná knize Poslední paní Parishová

05.10.2023 4 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Kniha je určitě zajímavá, ale v první části jsem se ztrácela v postavách. Po výbuchu už to bylo čtivější.

28.09.2023 2 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Tahle kniha se u mě zařadí mezi ty, na které nelze zapomenout. Nádherná kniha.

24.09.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Moc mile napsaný krutý příběh jedné ženy. Kniha se čte moc dobře i když se s Emilkou život v žádném případě nemazlil.

11.09.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Krásná oddechovka na dovolenou. Už druhá kniha autorky a moc mě její příběhy baví.

18.08.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Uf, co dodat. Kniha mě pohltila od začátku do konce. Moc těžké téma a opět buďme rádi za to, v čem žijeme.

15.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Začátek knihy se mi zdál nekonečný. Díky tomu, že knihy málokdy odkládám, jsem ráda. Druhá polovina byla moc dobrá. První polovina by mohla být o mnoho kratší a tím by hodně získala na čtivosti. Ovšem všechny dámy měly v sobě něco, o čem lze přemýšlet.

06.08.2023 4 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou a už vůbec takové knihy nečtu.
Ale nevím, nějak mě i bavila a díky krátkým kapitolám se dobře četla. Doufala jsem v jiný konec, ale co už...

01.08.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kniha mě úplně pohltila. Jako prvotina skvělá.

18.07.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Lucka je úžasný člověk a moc jí fandím. Kniha je taková, jakou jsem očekávala. Velké plus je, že na mnoha popisovaných místech jsem byla a umím si je vybavit. A také je tu plno inspirace na výlety a dovolené.

13.07.2023 4 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Dost dlouho jsem čekala na veselou oddechovou knihu ze života. Ano, tak má vypadat kniha na dovolenou. Kniha, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Prozradím, že bych si jí (podle obálky) nikdy nevšimla a o to víc jsem ráda, že mě neminula. Doporučuji a poohlédnu se po další knize od autorky.

28.06.2023 5 z 5

Osmany Laffita - Svlečený Osmany Laffita - Svlečený Radka Červinková

Moc hezký napsaný životopis člověka, který se dokázal prosadit a přitom být sám sebou. Osmany je velice milý muž. Musím ještě vyzdvihnout, že kniha celá vyrobena z kvalitního materiálu, luxusně doplněna fotografiemi a vlastně je také uměleckým dílem

18.06.2023 4 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky. První, co mě napadlo je, že bych si ji podle obálky nikdy nekoupila. Ale byla pro mě milým překvapením. Každý člověk má nějaké trable a tady se píše o životě, který může potkat každého z nás. Moc pěkná kniha.

15.06.2023 4 z 5

Machiavelistické etudy Machiavelistické etudy Jaroslav Matějka

Kniha určitě zajímavá, ale špatně se mi četla. Každopádně jsem začala politiku vidět trochu jinýma očima.

06.06.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Opět kniha, která mi rozšířila obzory. Je čtivá a poučná zároveň. Tuto dobu jsem prožila jako puberťák a zahraniční politiku jsem nevnímala. Ale tady jsme se rozhodně měli lépe.

31.05.2023 4 z 5