ejwa1937 ejwa1937 komentáře u knih

Petr a Jan / Studie, črty a korespondence Petr a Jan / Studie, črty a korespondence Guy de Maupassant

Náhodný výběr v knihobudce velice potěšil, i když je pravda, že tu korespondenci jsem místy přeskakovala. Nedalo mi to a přečetla jsem ji za jediný den. Jsem ráda, že nakonec to snad dobře dopadlo. Život je občas zapeklitý...

25.08.2016 4 z 5

Život po ztrátě Život po ztrátě Raymond A. Moody

Rozhodně zajímavé čtení, ale prostě pořád nevím. Problém asi bude v tom, že jsem dost realista.

24.03.2016 3 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Moje hodnocení by byla jedna hvězda, nebo pět. Nemůžu se rozhodnout, jestli obsahu, a tomu, jak jej autor vykládá, věřím, nebo ne. Zatím se spíš realisticky kloním k názoru, že naše představa smrti je podobná a proto se ty výpovědi shodují. Nicméně o tom hodlám přemýšlet ;)

16.03.2016 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

"Všechny ty velké, důležité a strašné věci, které rozhodují o našem životě..."

Happy end bez happy endu. Na tuhle knihu člověk potřebuje čas. Ta dějová linka, která do sebe s blížící se poslední stránkou úplně zapadala, velmi překvapila. Možná to nakonec svým způsobem happy end byl...

07.03.2016 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Už jsem ji koupila dceři ;-) A moc se těším, že se jí bude líbit jako mě. Doufám :)

12.01.2016

Můj bratr dým Můj bratr dým Ota B. Kraus

Naprosto souhlasím s ladyfromskye.

17.12.2015 3 z 5

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Jednohubka :) Kniha se mi líbila, ale autora asi už vyhledávat nebudu.

17.12.2015 3 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

"Myslím, že IS je banda idiotů řízená skupinou velmi inteligentních lidí, kteří páchají terorismus ve jménu islámu."
Určitě stojí za přečtení.
Doporučuji.

26.11.2015

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jsem velkou fanynkou, další, co mě úplně polapila ;-)

22.11.2015 5 z 5

A vítr se vrací A vítr se vrací Vladimir Bukovskij

Hluboký respekt před tím, co zažil, za co bojoval a co tomu obětoval. Úžasná kniha, pokud se to o obsahu vůbec da říct. Doporučila bych přečíst každému.

S dovolením si půjčuji citaci z knihy od A. Hradilka: "Abychom si dokázali plně vážit naší svobody, je důležité znát daň, kterou za její obhajobu někteří zaplatili."

27.05.2015 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Nikdy bych nevěřila, ze se mi bude líbit, když jsem už viděla seriál, ale velmi mě překvapilo, jak dobře se četla. Asi to bude i tím, že jsem tuto část neviděla, nebo v seriálu nebyla. Nakonec ani nevadilo, že mi bylo téměř od začátku jasné, jak skončí Brian i Penny.

07.03.2015 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Jsem fanynka Harryho Holea a už nikdy jinak :) Určitě si přečtu i další díly.

02.03.2015 5 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Já si tuhle knihu kdysi koupila z toho důvodu, že jsem náruživě hltala úvodníky v HB... Bohužel by podle mého paní autorka u těch úvodníků měla zůstat, protože na celou knihu... Je to stále se opakující vyhrocený humor a čeho je moc... Nakonec jsem přestala číst i ty úvodníky. Přijde mi to dost předvídatelné a už ne moc vtipné.

08.10.2014 1 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout i přesto, že to téma, je opravdu pro silné povahy. Když pročítám komentáře pod knihou, tak nevím, asi nejsem tak otrlá, jak jsem si myslela :). Mě osobně se Vraní dívka líbila, napsaná čtivě, děj strhl a překvapená z konce jsem byla. A teď nějakou oddechovku ...

06.10.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Několikrát jsem se musela zastavit a nadechnout, otřít slzy a číst dál... Silný příběh, který bych doporučila každému. Min. všem těm, co o tomto tématu vědí tak málo jako já. Ráda bych si sehnala i knihu Můj bratr dým a pár dalších, které tu autor zmiňuje. Krásná a smutná.

25.09.2014 5 z 5

Dávám 5*, děj mě strhl a kniha se mi velmi líbila. Přitom tento žánr nečtu. Asi začnu. Objednala jsem si i druhý díl :-)

25.09.2014 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na začátku jsem to chtěla vzdát, trochu mi to přišlo jako bych sledovala "béčkový" horor :-), ale nakonec mě děj polapil a nebylo to tak zlé. Grafické provedení knihy, bych řekla, převyšuje její obsah, ale to je můj názor. K téhle autorce se asi vracet nebudu.

13.09.2014 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Zatím nejúžasnější kniha, jakou jsem od Kinga četla. I po letech, od přečtení, je mi z obsahu trochu úzko... Tahle mě opravdu dostala.

11.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Rychlé a oddychové čtení, další díl jsem si objednala v angličtině, ale ani tak jsem ho nedočetla. Hodnota po dočtení nula ( krom té anglické verze :-D ) a vracet se k této knize ani autorovi nehodlám. Ale proč ji všichni čtou, chápu :-)

11.03.2014 3 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Krásná kniha, dojemný příběh. Napsána mohla být asi i lépe, ale to v kontextu nijak nevadilo, šlo přece o obsah. Donutila mě k zamyšlení a měla jsem při čtení i hodně slabé chvilky, zvlášť když člověk ví, že se vše opravdu stalo. Není lehké se vypořádat se ztrátou blízkého a ten seznam... Asi je to jeden z dobrých způsobů, jak začít.

11.03.2014 3 z 5